0

آیا فاصله سنی هشت سال برای ازدواج مشکل ساز است؟

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25040
محل سکونت : اصفهان

آیا فاصله سنی هشت سال برای ازدواج مشکل ساز است؟

رسش: آیا فاصله سنی هشت سال می‌تواند برای ازدواج مشکل ساز باشد؟
 آیا فاصله سنی هشت سال می‌تواند برای ازدواج مشکل ساز باشد؟پاسخ: لازم است بدانید ملاک‌هایی که در انتخاب همسر باید در نظر گرفته شود، دو نوع است:
 آیا فاصله سنی هشت سال می‌تواند برای ازدواج مشکل ساز باشد؟الف: آن‌هایی که رکن و اساس‌اند و برای یک زندگی سعادتمندانه حتما لازم‌اند. مثل تدین و دیندار بودن فرد، اخلاق نیک داشتن، شرافت و اصالت خانوادگی، عقل و...
 آیا فاصله سنی هشت سال می‌تواند برای ازدواج مشکل ساز باشد؟ب: آن‌هایی که شرط کمال هستند و برای بهتر و کامل‌تر شدن زندگی‌اند و بیش‌تر به سلیقه و موقعیت افراد بستگی دارد. مثل زیبایی و...
 آیا فاصله سنی هشت سال می‌تواند برای ازدواج مشکل ساز باشد؟هرچند سخت گیری غیر صحیح و غلط، لطمات فراوانی را به نسل جوان، به خصوص در امر ازدواج وارد می‌کند، اما از حساس‌ترین نکاتی که باید در انتخاب همسر مورد توجه قرار گیرد، همتایی و تناسب از نظر و جنبه‌های مختلف است، مثل همتایی در تدین و میزان پایبندی به دستورات شرع؛ همتایی و هماهنگی فرهنگی، فکری و سیاسی؛ همتایی اخلاقی و پایبندی به آداب اخلاقی؛ کفو همدیگر بودن از نظر تحصیلات علمی؛ تناسب مالی و سطح اقتصادی و تناسب سنی حداکثر اختلاف سنی ۵ تا ۷ سال که محل سؤال شما هم هست.
 آیا فاصله سنی هشت سال می‌تواند برای ازدواج مشکل ساز باشد؟بنابراین اصل تناسب و همتایی همسران امری غیر قابل انکار است که مهم‌ترین عامل آرامش و سازگاری بعد از ازدواج نیز محسوب می‌شود که بدان اشاره شد.

یک شنبه 17 مهر 1401  9:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها