0

کاهش صدای حاصل از دیزل ژنراتور

 
amitiss
amitiss
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : بهمن 1400 
تعداد پست ها : 29

کاهش صدای حاصل از دیزل ژنراتور

عملکرد دیزل ژنراتور همیشه با آلودگی صوتی همراه است. همه چیز درباره دیزل ژنراتور‌های مخصوص بیمارستان بنابراین داشتن بستر (پوشش دیزل ژنراتور) برای کاهش صدای تولید شده توسط دیزل ژنراتور بسیار مناسب است.
مهمترین نکات ایمنی هنگام نصب دیزل ژنراتور عبارتند از:
1. از قرار دادن مواد قابل اشتعال در نزدیکی روغن دیزل خودداری کنید.
2. مطمئن شوید که مخزن الکتریسیته ساکن ندارد.
3. از ریختن سوخت روی محفظه دیزل ژنراتور خودداری کنید.
4. اتصالات مربوط به سیستم سوخت رسانی را همیشه بررسی کنید (در صورت عدم توجه، آتش سوزی در دیزل ژنراتور و انفجار در ژنراتور موتور بنزینی رخ می دهد).
به طور خلاصه، هنگام استفاده از دیزل ژنراتور می توان اقدامات احتیاطی زیر را در نظر گرفت:
1. مراقب باشید روغن روی زمین نریزد تا از سوختگی احتمالی جلوگیری شود.
2. برای کاهش آلودگی صوتی و هوای مناطق مسکونی، ژنراتورها باید دور از ساختمان های مسکونی قرار گیرند.
3. رعایت ایمنی و امنیت تکنسین در طول سرویس ژنراتور الزامی است.
4. آگاهی از جنبه های الکتریکی یک ویژگی اضافه شده به الزامات ایمنی هر موتور است.
5. استفاده از همکار یا تکنسین حرفه ای هنگام سرویس ژنراتور برای ایمنی اپراتور ضروری است.
6. تعمیر و نگهداری منظم موتور دیزل به ویژه برنامه تعویض روغن مهم است.
7. کیت های خاموش کننده برای جلوگیری از خاموش شدن غیر منتظره در دسترس هستند. کیت خاموش کننده از ژنراتور در برابر نقص محافظت می کند و مکانیسم را کنترل می کند.
فشار نادرست روغن در موتور باعث اختلال در عملکرد موتور دیزل می شود.
9. از سیم و کابل های استاندارد با راندمان و ایمنی بالا استفاده کنید.
10. از بارگذاری بیش از حد دیزل ژنراتور خودداری کنید.
11. حفظ دمای موتور مهم است.
12. در صورت افزایش فشار و برای جلوگیری از آسیب رساندن به موتور، سیستم باید فورا خاموش شود.
نصب صحیح دیزل ژنراتور یکی از مهمترین موارد در کارایی و عملکرد دیزل ژنراتور می باشد. رعایت اقدامات ایمنی و کنترل اتصال نقش مهمی در راه اندازی دیزل ژنراتور دارد.
نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور همیشه باید توسط یک فرد مجرب و با تجربه انجام شود تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود. بررسی و بررسی تمامی اجزای دیزل ژنراتور بسیار ضروری و حیاتی می باشد و در صورت سهل انگاری خطراتی از جمله برق گرفتگی ژنراتور، سوختن ژنراتور، آتش سوزی دیزل ژنراتور را به همراه دارد.
در این مقاله مهم ترین نکات و چندین دستور العمل هنگام نصب دیزل ژنراتور را به شما نشان می دهیم.
دیزل leda gossos generador
نکات ایمنی در مورد دیزل ژنراتورها را بدانید
تمامی افرادی که از موتور دیزلی استفاده می کنند باید از عملکرد و ایمنی آن آگاهی کافی داشته باشند. دیزل ژنراتورها برای ساعات طولانی کار می کنند و نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. موتورهای دیزلی می توانند از دو نوع سیستم خنک کننده استفاده کنند:
1. سیستم خنک کننده هوا.
2. سیستم خنک کننده.
موتورهای دیزل خنک شده مقاومت بیشتری نسبت به موتورهای دیزلی موجود در بازار دارند. موتور احتراقی که با سوخت دیزل کار می کند (گازوییل) از سیستم تزریق مستقیم سوخت استفاده می کند، بنابراین هیچ نگرانی در مورد گرمای موتور وجود ندارد.
هشدارهای ایمنی برای موتورهای دیزل ژنراتور هیچ تفاوتی با سایر موتورهای دیزلی ندارد. باید از قرار دادن دیزل ژنراتور در اتاق مرطوب خودداری کنید. ملاحظات ایمنی دیزل ژنراتور نه تنها شامل ایمنی شما، بلکه ایمنی موتور ژنراتور نیز می شود.
تعویض روغن باعث افزایش طول عمر دیزل ژنراتورها می شود. ژنراتورهایی که با قوانین ایمنی مناسب استفاده می شوند، می توانند حداقل 10 سال بدون مشکل کار کنند. بررسی تمام قطعات برای اطمینان از کیفیت تولید کننده ضروری است. تمیز نگه داشتن ژنراتور به اندازه جلوگیری از هر نوع نشت یا خرابی مهم است.
مهم است که موتور دیزل ژنراتور را باز کنید تا هوا تمیز شود تا موتور خنک شود و هوا تازه شود. موتورهای دیزلی دارای سیستم خنک کننده مایع هستند، اما تهویه خوب نیز مهم است. یک سیستم خنک کننده آب همراه با تهویه مطبوع در اتاق می تواند از افزایش بیش از حد دما جلوگیری کند. فشار بالا می تواند دینام را از بین ببرد، بنابراین کنترل فشار برای افزایش عمر ژنراتور مهم است.
ژنراتورهای موتور دیزلی باید قبل از راه اندازی گرم شده و قبل از سوخت گیری از قبل خنک شوند. برای سوخت گیری، ژنراتور باید خاموش شود تا آتش سوزی نشود.
هنگام استفاده از دیزل ژنراتورها باید اقدامات احتیاطی مناسب مانند استفاده از سیم و کابل با کیفیت و کارآمد انجام شود. از بارگذاری بیش از حد دیزل ژنراتور خودداری کنید. حفظ دمای موتور مهم است. دمای بالا باعث خاموش شدن یا خراب شدن ژنراتور در هنگام گرم شدن بیش از حد می شود. فشار نامناسب روغن در موتور ژنراتور باعث عملکرد نامناسب دیزل ژنراتور می شود.
از کیت های خاموش کردن می توان برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره استفاده کرد. کیت خاموش کننده ژنراتور را از خرابی محافظت می کند و مکانیسم عملکرد آن را کنترل می کند. تعمیر و نگهداری منظم موتور دیزل ژنراتور ضروری است، به ویژه برنامه تعویض روغن آن بسیار مهم است.
برای افزایش عمر ژنراتور می توان از تایمر استفاده کرد. یک تایمر زمان سپری شده را تعیین می کند. آگاهی از جنبه های الکتریکی ویژگی ای است که به الزامات ایمنی هر موتوری می افزاید. علاوه بر این، هنگام سرویس ژنراتورها برای افزایش ضریب ایمنی به کمک حرفه ای نیاز است.
همچنین باید برای جلوگیری از آتش سوزی در هنگام افزایش دمای ژنراتور در نظر گرفته شود. نشت نفت و گازوئیل در خشکی عامل اصلی آتش سوزی است. همچنین کلیه اتصالات روغن و گازوئیل باید بدون نشتی باشد. ژنراتورها باید دور از ساختمان های مسکونی (برای کاهش آلودگی صوتی و هوا در مناطق مسکونی) نصب شوند.
در حال حاضر ذخیره سازی برق در صنایع، منازل و محل های کار متصل به شبکه اصلی برق بسیار مهم تلقی می شود. استاندارد قدرت و درجه بندی هر دیزل ژنراتور کیلووات یا کیلووات است.
دسترسی ایمن و آسان به تجهیزات
پارامتر مکان دیزل ژنراتور اولین و مهمترین مرحله در نصب دیزل ژنراتور است که در ادامه توضیح داده شده است. 1. نصب دستگاه در فضای باز یا بسته.

یک شنبه 10 مهر 1401  7:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها