0

پناهندگی در کدام کشور راحت است

 
jody70
jody70
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1396 
تعداد پست ها : 48

پناهندگی در کدام کشور راحت است

در این مقاله، بهترین کشور ها برای پناهندگی با در نظر گرفتن شرایط کنونی برای پناهندگان، مورد بررسی قرار گرفته است. با اینکه بهترین روش های مهاجرت، هم قانونی و کم ریسک اند، و هم تضمینی برای آینده بهتر و روشن تر، اما در برخی موارد خاص، متقاضی، مجبور به انتخاب مسیر مهاجرت از طریق پناهندگی میشود.

همانطور که میدانیم، پناهندگی از مسیرهای بسیار پر ریسک و پر خطر و همینطور غیرقانونی محسوب میشود. اما با توجه به تجربه که نشان دهنده این است که گاها، اجبار به پناهندگی آخرین گزینه و راه نجات فرد است، قصد بررسی این را داریم که چه کشورهایی را به عنوان راحت ترین کشور برای پناهندگی می توان برشمرد.

پناهندگی در کدام کشور راحت است

مسیر پناهندگی از ابتدا، موردی اجباری است، که آنچنان خود پناهنده تعیین کننده و یا دارای حق اختیار و انتخاب نیست. در این موضوع هر چیزی ممکن است لحظه ای تغییر نماید، از قوانین پناهندگی گرفته تا نحوه سفر و رسیدن به کشور مقصد و تمام شرایط و عواملی که از مسیر تا لحظه پذیرفته شدن پرونده و…

 در واقع تنها موضوعی که میتواند ثابت بماند و روی آن حساب کرد، این است که آن کشور چه شرایطی برای پناهندگان در نظر گرفته  و داشتن چه آیتم هایی است که، آن را به عنوان بهترین کشور برای پناهندگی رسانده است.

به طور کلی، بهترین کشور برای پناهندگی، کشوری است که:

  •  عضو معاهده ژنو بوده، به تمام مفاد این قرارداد عمل می نماید
  •   برای پناهندگان واقعی، میزبان خوبی باشد
  • بعد از پذیرش پناهنده، محل سکونت و امکانات زندگی و رفاهی برای پناهندگان، در حد نرمال فراهم نماید.

 در ادامه مطلب به معرفی این کشورها خواهیم پرداخت و یک لیست کشورهای پناهنده پذیر 2022 را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

راحت ترین کشور برای پناهندگی ایرانیان

 

معمولاً هر کشوری دارای یک سری قوانین خاص خود در برخورد با مهاجران و اتباع خارجی و یا پناهندگان می باشد. در این میان برخی کشورها مثل کانادا مهاجر پذیرتر و پناهنده پذیر هستند. کشورهای توسعه یافته معمولاً تمایلی به پذیرش مهاجر یا پناهنده به کشور خود را ندارند.

اما پناهندگی در کشوری مانند آلمان با دقت و جزئیات بالایی بررسی می شود و بیشتر کیس ها رد می شوند. پناهندگی راه مناسبی برای مهاجرت نیست و می توان از طریق سرمایه گذاری در آلمان به راحتی مهاجرت کنید.

در مورد راحت ترین کشور برای پناهندگی ایرانی ها می توان به ترکیه هم اشاره نمود که پناهندگی در ترکیه معمولاً به این صورت است که ترکیه فقط به طور موقت از پناهندگان حمایت می کند و به دلیل این که پناهندگان از لحاظ اجتماعی جایگاه نامناسبی دارند به کشورهای دیگر هدایت می شوند.

در نتیجه اگر بخواهیم به راحت ترین کشور اروپایی برای پناهندگی ایرانیان اشاره کنیم و یا بگوییم آسان ترین کشورها برای پناهندگی کدام کشورها هستند؟ نمی توان کشورهای مشخصی را در نظر گرفت. در واقع به جای این که به دنبال پناهندگی و راه های غیرقانونی باشید بهتر است از روش های کم هزینه و آسان برای مهاجرت به مقصد مورد نظر خودتان استفاده کنید.

پناهندگی کشور آمریکا

برای مهاجرت به امریکا، راه های بسیاری وجود دارد؛ که پناهندگی نیز از راه های نامناسب و نادرست مهاجرت به این کشور است. افرادی که دارای شرایط واقعی پناهندگی هستند میتوانند در آمریکا :

  • تا 1 سال بعد از ورود خود به این کشور، درخواست پناهندگی خود را اعلام نمایند.
  •  پس از اعلام پناهندگی، نوبت اداره مهاجرت آمریکا خواهد بود، که با بررسی مدارک و ادعاهای ارائه شده، با متقاضی مصاحبه ای حضوری نماید. 
  • در صورتی پذیرش پناهندگی، پناهنده می تواند برای همسر خود و فرزندان زیر 21 سال خود درخواست ورود و اقامت در آمریکا را داشته باشد. 
  • همینطور پناهنده، پس از 1سال از اخذ پناهندگی، شخص میتواند برای اخذ گرین کارت( GREEN CARD) آمریکا اقدام نماید.

نکته مهم اینجاست که چنانچه فرد به کشور خود بازگردد و دولت امریکا مطلع گردد، شخص بازخواست شده و حتی امکان باطل شدن گرین کارت وی وجود دارد. چرا که این عمل شخص، با ادعاهای وی و مصاحبه و مدارک ارائه شده اش متناقض است.

https://mohajermag.ir/بهترین-کشور-پناهندگی/

https://mohajermag.ir/

چهارشنبه 6 مهر 1401  11:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها