0

قدیمی ترین تصویر و فیلم از کربلایی نعلی ۹۵ سال قبل

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22670
محل سکونت : کرمانشاه

قدیمی ترین تصویر و فیلم از کربلایی نعلی ۹۵ سال قبل

 

فرهنگ / حج و زیارت و وقف

قدیمی‌ترین فیلم از کربلای معلی متعلق به ۹5 سال قبل

قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین فیلم نویافته از کربلای معلی و حرم حضرت سیدالشهدا و حضرت عباس علیهماالسلام که‌ توسط «فردریک گادمر» عکاس و فیلمبردار فرانسوی در سال ۱۹۲۷ میلادی تهیه شده بود، رنگین‌سازی و صداگذاری شد.

قدیمی‌ترین فیلم از کربلای معلی متعلق به ۹5 سال قبل
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین فیلم نویافته از کربلای معلی و حرم حضرت سیدالشهدا و حضرت عباس علیهم‌السلام که‌توسط «فردریک گادمر» عکاس و فیلمبردار فرانسوی در سال ۱۹۲۷ میلادی تهیه شده بود، به همت مجموعه گروه مردمی بهشت بقیع رنگین سازی و صداگذاری شد.

در این فیلم کوتاه که در کشور عراق و در سال ۱۹۲۷ میلادی برابر با سال ۱۳۰۶ شمسی تهیه شده است، تصویربردار تلاش کرده پلان‌های مناسبی برای معرفی حرم امام حسین و حضرت عباس علیهم‌السلام نمایش دهد، اما به دلیل محدودیت‌هایی که برای غیر مسلمان‌ها وجود داشته، نتوانسته است که دوربین خود را به داخل حرم ها ببرد.

این تصاویر از لحاظ تاریخی بسیار ارزشمند بوده و به عنوان یک سند تاریخی و مهم شناخته می‌شود و‌ حتی براساس پژوهش‌های انجام شده فیلمی قدیمی‌تر از آن تاکنون یافت نشده است.

در قسمتی از فیلم که دورنمای گنبد و گلدسته‌های حرم دیده می‌شود، بنا بر بررسی‌های به عمل آمده مربوط به حرم حضرت عباس علیه‌السلام است. 

این فیلم برای نخستین بار در ایام اربعین حسینی منتشر می‌شود که در ادامه می‌توانید حال و‌هوای کربلا در ۹۵ سال قبل را مشاهده کنید:

 

 

چهارشنبه 23 شهریور 1401  5:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها