0

درمان چروک واژن

 
doctorkhalili
doctorkhalili
کاربر جدید
تاریخ عضویت : شهریور 1401 
تعداد پست ها : 3
محل سکونت : تهران

درمان چروک واژن

درمان چروک واژن چیست؟ زمانی که سن بالا می رود، پوست نواحی مختلف بدن نازک می شود که این مورد می تواند شامل حال پوست ناحیه تناسلی نیز شود و به همین خاطر است که اغلب خانم ها متوجه ایجاد چروک هایی بر روی واژن خود می شوند. این مشکل می تواند به دلیل کاهش تولید کلاژن و خونرسانی به واژن در پی تغییرات هورمونی باشد. کلاژن، ماده ای است که به پوست ساختار و استحکام می دهد که همزمان با بالا رفتن سن، از تولید کلاژن کاسته می شود و پوست واژن نازک می شود و کاملا طبیعی است که چین و چروک هایی روی پوست این ناحیه ایجاد شود. عواملی مانند استعمال دخانیات و عدم مصرف آب به میزان کافی می توانند منجر به تشدید این حالت شوند.
هدف از درمان چروک های ایحاد شده روی واژن، رفع علائم خشکی واژن، بهبود ضخامت پوست واژن و هم چنین بهبود خاصیت ارتجاعی پوست ناحیه تناسلی می باشد که همه این موارد با هم، منجر به جوانسازی واژن و رفع چین و چروک های پوستی خواهند شد.

چروک واژن با چه علائمی همراه است؟

شل شدگی واژن و ایجاد چروک های پوستی در این ناحیه عمدتا با مشکلاتی در رابطه جنسی همراه خواهد بود، از جمله:
• کاهش میل و رضایت جنسی
• خارج شدن هوا از واژن در طول رابطه جنسی و یا هنگام ورزش کردن و انجام برخی حرکات
• کاهش میزان لغزندگی واژن
• مشکلاتی در رسیدن به ارگاسم در طول رابطه جنسی

درمان شل شدگی و چروک های واژن

از آن جایی که تغییرات مختلفی در خانم ها می تواند منجر به شل شدگی و چروک واژن شود و روش های درمانی متعددی برای رفع این مشکل وجود دارد، نیاز است که شما ابتدا به متخصص زنان مراجعه کنید تا پزشک در جلسات مشاوره به بررسی و ارزیابی پوست و آناتومی ناحیه تناسلی و واژن بپردازد و سپس تصمیم بگیرد که کدام روش برای شما مناسب تر می باشد. درمان هایی که برای رفع چروک ایجاد شده بر روی واژن در نظر گرفته می شوند، شامل روش های جراحی و غیر جراحی می باشند که به بررسی هر یک خواهیم پرداخت:

روش های غیر جراحی درمان چروک واژن

• تزریق چربی به واژن
از جمله روش های درمان شل شدگی واژن و چروک های پوستی می توان به تزریق چربی اشاره کرد که چربی های گرفته شده از ران، شکم یا دیگر نواحی بدن خود فرد به واژن تزیرق می شوند و با حجیم تر شدن واژن و جوانسازی این ناحیه، شاهد از بین رفتن چروک ها و چین های پوستی نیز خواهیم بود.
• لیزر درمانی
یکی از موثرترین روش های جوانسازی وازن لیزر درمانی است که انرژی ساطع شده از لیزر، منجر به تحریک و تولید کلاژن در بافت واژن می شود و با تشکیل بافت جدید، هر گونه شل شدگی یا افتادگی و چروک های پوستی از بین خواهد رفت.
• لیفت با نخ
لیفت نخ از جمله جدیدترین روش های جوانسازی واژن است که در این روش از نخ های مخصوصی استفاده می شود که می توانند به تحریک کلاژن سازی کمک کنند، به علاوه این که باعث می شوند واژن به سمت بالا کشیده شود و چروک های پوستی و افتادگی واژن برطرف گردد.

روش های جراحی درمان چروک واژن

• لابیاپلاستی
چروک ایحاد شده بر روی واژن می تواند به دلیل بزرگ شدن بافت لابیا ماژور باشد که در چنین شرایطی، انجام جراحی لابیاپلاستی و برداشت بافت و پوست اضافی از روی لابیا می تواند به رفع افتادگی و چروک واژن کمک کند.
• واژینوپلاستی
واژینوپلاستی روشی است که با هدف کشیده شدن عضلات واژن و بافت های اطراف آن که شل شده اند، انجام می شود و قطعا به رفع علائم چروک شدن پوست واژن نیز کمک خواهد شد.
نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که روش های جراحی که نتایح دائمی را به همراه دارند، دوره نقاهت دارند که نیاز است یک سری مراقبت ها و محدودیت ها در نظر گرفته شود. در مقابل، روش های غیر جراحی، نتایج موقتی به همراه دارند و نیاز است در چند جلسه تکرار شوند تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد.
Source: https://reconstructive-gyn.com/symptoms/labia-majora-wrinkles

شنبه 12 شهریور 1401  12:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها