0

راهنمای گرفتن اقامت دائم اروپا

 
raminnikoo
raminnikoo
کاربر جدید
تاریخ عضویت : خرداد 1401 
تعداد پست ها : 4
محل سکونت : tehrab

راهنمای گرفتن اقامت دائم اروپا

مزایا و معایب زندگی در اروپا

اروپا قاره‌ای است که کشورهای آن، از آب و هوای خوبی برخوردارند و اکثر آن‌ها جزو کشورهای توسعه یافته و پیشرفته به حساب می‌آیند. زندگی در کشورهای این قاره، مزیت‌های فراوانی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سطح رفاهی زندگی بالاست

اکثر کشورهای اروپایی از اقتصادی پویا برخوردارند و جزو کشورهای ثروتمند به حساب می‌آیند. کشورهایی مانند سوئیس، آلمان، فرانسه و… جزو این کشورها هستند. کسانی که اقامت دائم اروپا را دارند یا شهروند آن به حساب می‌آیند، از سطح زندگی مناسبی برخوردارند و کیفیت خدمات اجتماعی و سطح رفاهی در آن بسیار بالاست. به همین دلیل است که تعداد مهاجرت‌ها به اروپا سالانه افزایش می‌یابد.

موقعیت های شغلی بالا

در کشورهایی مانند آلمان، رشد جمعیت منفی است و به همین دلیل در اکثر کشورهای اروپایی به نیروی ماهر و باتجربه برای مشاغل مختلف نیاز دارند. از طرفی دیگر درصد بیکاری در بسیاری از کشورهای اروپایی پایین است که نشان می دهد، موقعیت‌های شغلی فراوانی برای متقاضیان کار در این کشورها وجود دارد. به همین دلیل می‌توان گفت که اروپا و کشورهای آن، برای مهاجرت ایده‌آل هستند.

امکاناتی مانند خدمات درمانی و تحصیل رایگان

برای شهروندان و کسانی که اقامت اروپا را داشته باشند، خدمات درمانی رایگان و دولتی در دسترس قرار دارد و علاوه بر این تحصیل در بسیاری از کشورهای اروپایی تا مقطع خاصی رایگان است. جالب است که بدانید، سیستم آموزشی اروپا بسیار مجهز و پیشرفته است و دانشگاه‌هایی که در اروپا قرار دارند از اعتبار بالایی در دنیا برخوردارند. پس شما با مهاجرت به اروپا، می توانید در بهترین دانشگاه‌های جهان تحصیل کنید.

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت دائم اروپا وجود دارند که برای هرکدام مدارک و شرایط خاصی مورد نیاز است. اما به صورت کلی، برای دریافت اقامت دائم اروپا نیاز به مدارکی دارید که در زیر بیان خواهند شد.

مدارک لازم جهت اخذ دریافت اقامت دائم اروپا

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی به همراه ترجمه آن‌ها
  • مدارکی که نشان دهند در کشور مقصد به مدت 5 سال ساکن بوده‌اید:
  • گواهی ثبت معتبر که هنگام ورود شما به کشور مقصد صادر شده است.
  • شواهدی مبنی بر زندگی شما در کشور مربوطه شامل قبض آب، برق و قراردادهای اجاره
  • شواهدی مانند فیش حقوقی، صورت حساب بانکی، اظهار نامه مالیاتی و ..
  • مدارک کاری شامل قرارداد کار، صورتحساب بانکی، فیش حقوقی و …
  • مدارکی مبنی بر داشتن بیمه خدمات درمانی

سریع ترین روش های اخذ اقامت دائم اروپا

روش‌های اخذ اقامت دائم اروپا متنوع‌اند و کشورهای مختلف، برنامه های گوناگونی را برای مهاجرت در اختیار متقاضیان قرار داده‌اند. آشنایی با این روش‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید. یادتان باشد که باید بسته به شرایط خود، روش مناسب مهاجرتی را انتخاب کنید. در ادامه هر یک از این روش‌ها به دقت بررسی می‌شوند تا بتوانید دید خوبی در این زمینه به دست آورید.

اقامت دائم اروپا از طریق کار

شما به دو طریق می‌توانید از طریق کار، به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید و اقامت دائم اروپا را به دست آورید. در اولین شیوه که به جاب آفر معروف است، متقاضی باید از یک کارفرمای اروپایی، پیشنهاد شغل دریافت کند و نامه آن را به اداره مهاجرت کشور اروپایی مقصد ارائه دهد. البته برای کارفرمایان اروپایی، پیشنهاد کار به یک فرد خارج از اروپا چندان کار آسانی نیست.

کارفرما باید بتواند ثابت کند که نتوانسته است هیچ فردی را ابتدا از کشور مقصد و سپس از کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیدا کند که مناسب موقعیت شغلی مورد نظر باشد. برای این کار نیز باید تبلیغات استخدامی آن را برای مدت مشخصی در نشریه‌های عمومی منتشر کند.

https://ofoghvisa.com/migration/permanent-residence-europe/

شنبه 5 شهریور 1401  5:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها