0

وظیفه اصلی موتور برق دریایی

 
amitiss
amitiss
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : بهمن 1400 
تعداد پست ها : 29

وظیفه اصلی موتور برق دریایی

ژنراتورهای دریایی برق اضطراری را برای سیستم ها و لوازم جانبی مختلف در قایق ها و کشتی ها تامین می کنند. این منبع انرژی جایگزین به طور قابل توجهی در مصرف باتری و سوخت در مقایسه با موتورهای اصلی صرفه جویی می کند. قطع برق یکی از مواردی است که در کشتی اتفاق می افتد که علاوه بر خسارات مالی می تواند باعث تلفات جانی نیز شود. در این شرایط چه باید کرد؟ چگونه از قطع برق در دریاهای مواج جان سالم به در ببریم؟ اینجاست که دیزل ژنراتورهای دریایی به کار می آیند. دیزل ژنراتور دریایی چیست این موتور در تامین نیروی الکتریکی تجهیزات کشتی خوب عمل می کند و گاهی انرژی جنبشی کشتی را افزایش می دهد. این روغن دیزل نه تنها در کشتی ها استفاده می شود، بلکه برای تامین برق بنادر و سواحل نیز کاربرد دارد. بنابراین، به طور کلی، وظیفه اصلی یک موتور الکتریکی دریایی تامین برق برای کشتی ها و تجهیزات مربوط به دریایی است.
نمونه کوچکی از دیزل دریایی. نمونه کوچکی از دیزل دریایی
مهمترین قسمت های دیزل ژنراتور دریایی
اصلی ترین و مهم ترین قسمت این محصول را می توان گفت موتور الکتریکی داخل آن است. در واقع اگر موتور برق نداشته باشد، دیزل کارایی خود را از دست می دهد و نمی تواند جریان را کنترل کند. داخل موتور الکتریکی قسمت دیگری به نام ترانسفورماتور وجود دارد. دینام نیروی محرکه موتور الکتریکی است و برق تولید می کند. البته اجزای یک دیزل ژنراتور دریایی به اینجا ختم نمی شود و شامل قسمت های دیگری مانند سیستم خنک کننده، رگولاتور (قسمت تنظیم ولتاژ)، سیستم سوخت و مخزن می شود. اما مهم ترین قسمت این دیزل دریایی موتور الکتریکی است، بقیه را می توان در دیزل های دیگر یافت.
در زیر تمام قطعات دیزل ژنراتور دریایی را لیست می کنیم.
موتور دیزل
استحکام - قدرت
سیستم روغن
تنظیم کننده ولتاژ
سیستم خنک کننده و سیستم اگزوز
سیستم ریش
شارژر باطری
صفحه کنترل
قسمت های مختلف دیزل قسمت های مختلف دیزل
سوخت مناسب برای دیزل ژنراتور دریایی
البته بسته به نوع دیزل ژنراتور، نوع سوختی که برای آن استفاده می کنیم نیز متفاوت است. سوخت های اصلی که ما برای ژنراتورهای مختلف خود استفاده می کنیم معمولاً دیزل، بنزین، گاز و پروپان (گاز طبیعی) است. اما سوال اصلی اینجاست که سوخت مناسب برای دیزل ژنراتور دریایی چیست؟ از دیزل می توان برای موتورهای دیزل دریایی نیز استفاده کرد، اما همه ژنراتورها اینطور نیستند. به همین دلیل هزینه خرید آنها بسته به سوخت مصرفی متفاوت است.
نمای نزدیک از یک موتور الکتریکی دریایی نمای نزدیک از یک موتور الکتریکی دریایی
خرید موتور دیزل ژنراتور
اکنون که با خواندن این مقاله با این نوع موتورهای الکتریکی دریایی آشنا شدید، می دانید که به دنبال چه چیزی باشید. اما نکته مهم دیگری نیز وجود دارد و آن اینکه چگونه می توان دیزل ژنراتور دریایی را با کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کرد؟ رود دیزل وارد کننده و عرضه کننده محصولات دیزلی می تواند در این امر به شما کمک کند. با نگاهی به قیمت های مناسب و محصولات باکیفیت این شرکت معروف، قطعا دیزل مورد نیاز خود را خواهید یافت. علاوه بر این نکات مثبت باید بدانید که تمامی ژنراتورها و محصولات ارائه شده توسط رود دیزل دارای گارانتی چند ساله می باشد. به این ترتیب خرید یک محصول باکیفیت راحت خواهد بود.
خرید و اجاره موتورهای دیزل دریایی

یک شنبه 23 مرداد 1401  3:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها