0

"حسین همدانی کیست؟"

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22670
محل سکونت : کرمانشاه

"حسین همدانی کیست؟"

 

"حسین همدانی کیست؟"| یادداشت محسن رضایی

  • ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵ 
  • اخبار سیاسی 
"حسین همدانی کیست؟"|یادداشت محسن رضایی

محسن رضایی فرمانده اسبق کل سپاه در یادداشتی با عنوان حسین همدانی کیست؟ نوشت: بی‌تردید نام سردار همدانی در زمره قهرمانان آزادسازی سرزمین‌های اسلامی با کارنامه‌ای سرشار از مجاهدت و افتخار در دفاع از ایران، عراق، سوریه و لبنان جاودانه خواهد ماند.

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ـ «محسن رضایی» فرمانده کل سپاه در دوران دفاع مقدس نوشت:

سردار شهید حسین همدانی از مبارزین و قهرمانان کمتر شناخته شده‌ای است که خالصانه در عرصه‌های گوناگون، انجام وظیفه کرد و به شدت، شهرت‌گریز بود.

با تکریم و نکوداشت یاد او، تنها به گوشه‌ای از خدمات این قهرمان بزرگ، اشاره می‌کنم:

الف: شهید همدانی ازجمله جوانان مؤمن و انقلابی بود که مبارزه با استبداد را با مبارزه علیه رژیم ستمشاهی آغاز و در مجاهدات و پیروزی ملت ایران نقش مؤثری ایفا نمود.

ب: او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در عملیات آزادسازی سنندج و بخش‌هایی از کردستان از دست ضد انقلاب، افتخار آفرید.

ج: شهید همدانی در دوران دفاع مقدس، در تأسیس و فرماندهی سه لشکر، ایفای نقش نمود:

1. در تأسیس تیپ 27 حضرت رسول(ص) در کنار شهیدان همت و شهبازی به سردار بزرگ سپاه اسلام احمد متوسلیان کمک کرد.

2. در فرماندهی لشکر قدس گیلان و هدایت آن در عملیات‌های دفاع مقدس افتخار آفرید.

3. در تشکیل تیپ انصارالحسین(ع) همدان و فرماندهی آن نقش اساسی داشت.

د: سردار شهید حسین همدانی با کمک سایر فرماندهان لشکرها در تنگه مرصاد راه را بر منافقین بست و از ورود آنان به کرمانشاه ممانعت نمود.

پس از دفاع مقدس:

او پس از سالها مجاهدت در مبارزه با استبداد و رژیم بعثی عراق، هرگز زندگی آرام را بر مجاهدت در راه خدا ترجیح نداد.

1ـ او یکی از یاران و همراهان مؤثر فرماندهی سپاه در سازماندهی نوین و توسعه سپاه پاسداران بود.

٢ـ از تجربه حضور متواضعانه‌اش در عرصه‌های گوناگونِ مردمی و از عشقی که به آحاد جامعه داشت در مدیریت فتنه 88 به خوبی بهره گرفت و با دست مردم و حتی با به‌کارگیری افرادی از معترضین، با تدبیری ستودنی از بروز فجایع بزرگی جلوگیری کرد.

٣ـ همدانی در کنار قهرمانِ پرآوازه جهان اسلام شهید سلیمانی، در دفاع از حرم و در انهدام داعش در سوریه و عراق، نقش‌آفرین بود.

بی‌تردید نام سردار همدانی در زمره قهرمانان آزادسازی سرزمین‌های اسلامی و مبارزه با استبداد، با کارنامه‌ای سرشار از مجاهدت و افتخار در دفاع از ایران، عراق، سوریه و لبنان و نیز شکستن محاصره مردم مظلوم سنندج و مریوان و... در تاریخ، جاودانه خواهد ماند. او از نمونه‌های روشن خدمت بدون منت بود که از هیچ مأموریتی پا عقب نکشید و یا استعفا نداد.

اما دلیل اهانت به این قهرمان ملی در شرایط حساس فعلی چیست؟ ان‌شاءالله در فرصتی، مشروحاً به آن خواهم پرداخت لیکن ذکر اجمالیِ یک نکته لازم است و آن اینکه:

طراحان مکتوب اخیر، سناریوی تکراری و مأیوسانه‌ای را برای جلوگیری از تحولی جدید در مسیر تحقق اهداف ملت ایران، طراحی کرده و در پی آن‌اند که با سنگ‌اندازی در میدان مبارزه اصلی، ملت و نظام و دولت ما را از فرصت جهش‌های بزرگ، بازداشته، در اوج محاصره اقتصادی و در بحبوحه مذاکرات برجام، ملت را از همراهی با دولت مردمی باز دارند. امروزه تنها یک میدان اصلی و رو به جلو در مسیر تعالی و پیشرفت ایران بیشتر وجود ندارد و آن هم یک قیام و جهش اقتصادی با وحدت ملی پیرامون رهنمودها و اوامر رهبری حکیم انقلاب اسلامی و پرهیز از خط و نشان کشیدن و حاشیه‌سازی‌های بی‌حاصل است.

محسن رضائی
21 مرداد 

شنبه 22 مرداد 1401  5:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها