0

نحوه برگزاری آزمون تافل در زمان کرونا

 
ali_kerayechian
ali_kerayechian
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1401 
تعداد پست ها : 1

نحوه برگزاری آزمون تافل در زمان کرونا

در سال ۲۰۲۰ و با شیوع ویروس کرونا  برگزار کنندگان تافل iBT یا همان تافل سنتر تصمیم گرفتند آزمون تافل هوم ادیشن را به مرحله اجرا برسانند.

نکته ی کلیدی آزمون این می باشد که آزمون به شکل بر خط یا همان آنلاین برگزار می شود و بدون نیاز به حضور در مرکز آزمون و از اتاق خود در محل سکونت خود این آزمون را شرکت می نمایید . این تست از هوش مصنوعی و مراقبین آنلاین برای بررسی عدم تقلب داوطلب استفاده می کند.

تست تافل Home Edition همان بخش ها و مشخصات آزمون اصلی تافل را دارد. این تست هر ۴ مهارت ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ و اسپیکینگ را همانند امتحان اصلی TOEFL iBT مورد سنجش قرار می دهد که در جدول زیر مشخصات مهارت های آن به شکل کامل بیان شده است.

تقویم برگزاری آزمون تافل هوم ادیشن Home Edition

آزمون تافل Home Edition به شکل متوالی در چهار روز هفته و در ساعات های جداگانه برگزار می شوند. نکته ای که می بایست یاداور شد در حدود ۲۴ ساعت بعد از ثبت نام در آزمون شما می توانید در امتحان شرکت کنید.

همانطور که داوطلبین گرامی در جریان هستند محدودیت برگزاری آزمون تافل هوم ادیشن در ایران از تاریخ یکم ژوئن ۲۰۲۲ لغو شده است و داوطلبینی که پیشتر به روش های مختلف در این آزمون شرکت می‌کردند از تاریخ فوق می توانند بدون هیچ گونه محدودیت و با استفاده از لوکیشن کشور ایران ثبت نام خود را انجام دهند.

در حالی که پیش از این تاریخ ، آزمون تافل آنلاین یا همان تافل خانگی در 190 کشور جهان به شکل منظم برگزار می شد و کشور ایران جزو معدود کشورهایی بود که داوطلبین ایرانی دارای محدودیت در شرکت آزمون بودند و می بایست از روشهای تغییر لوکیشن به هنگام ساخت اکانت و  ثبت نام استفاده کنند بود اما اینک تعداد کشورهای برگزار کننده این آزمون به بیش از 200 کشور رسیده است و محدودیت برگزاری آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی در ایران به واسطه اطلاعیه جدید ETS ( برگزار کننده آزمون تافل ) برطرف شده است.

منبع : مرکز زبان کرایه چیان

برای مطالعه بیشتر در مورد تافل هوم ادیشن و نحوه دریافت دریافت مدرک تافل هوم ادیشن تضمینی ، تافل تضمینی از لینک زیر اقدام نمایید :

https://kerayechian.com/teaching/%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87/Toefl-English-Test

شنبه 15 مرداد 1401  11:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها