0

دیزل ژنراتورها چقدر عمر می‌کنند؟

 
pooneh1256
pooneh1256
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : دی 1400 
تعداد پست ها : 39

دیزل ژنراتورها چقدر عمر می‌کنند؟

هم دیزل ژنراتورها و هم ژنراتورهای گازی مزایای خود را دارند. دیزلی ها معمولاً اولین انتخاب هستند زیرا به ماشین آلات کمتری نیاز دارند و نسبت به ژنراتورهای گازی کارایی کمتری دارند. انتخاب ژنراتور به عوامل مختلفی مانند تامین و نگهداری سوخت، شرایط عملیاتی و شرایط بار بستگی دارد. ژنراتورهای دیزلی نسبت به ژنراتورهای گازی طول عمر بیشتری دارند (در ساعات راه اندازی اندازه گیری می شود). یکی از دلایل ماندگاری دیزل، تجهیزات ساخت و روش های ساخت آن است. انواع دیزل ژنراتور و مشخصات آن برای کارهای صنعتی دیزل از مواد ساده و سرعت کم ساخته شده است. در نتیجه قطعات مکانیکی سایش و پارگی کمتری نسبت به مشعل های گازی دارند. و به همین دلیل بعداً نابود شدند. ژنراتوری که با دیزل کار می کند قابل اطمینان تر، عمر طولانی تر و قدرتمندتر است. این موارد مهم هستند زیرا برق در هنگام خاموش شدن ضروری است. اما یک دیزل ژنراتور چقدر کار می کند؟ بستگی دارد. در ادامه بررسی خواهد شد، علاوه بر آن عوامل تعیین کننده عمر یک دیزل ژنراتور توضیح داده خواهد شد.
پاسخ منطقی
هیچ پاسخی برای این سوال وجود ندارد. اما پاسخ های تقریبی زیادی وجود دارد. موتورهای دیزلی معمولاً با آب خنک می شوند و با سرعت 1800 یا 1500 دور در دقیقه کار می کنند که معمولاً با سرعت 1500 کار می کنند و نسبت به دیزلی های هوا خنک عمر طولانی تری دارند. دیزل ها بدون سرویس کامل (نگهداری) می توانند از 15000 ساعت تا حداکثر 50000 ساعت عمر کنند و این بستگی به استفاده صحیح و نگهداری خوب دارد. این ساعت های زیادی است. 4 ساعت در روز حدود 14 سال طول می کشد تا به 20000 ساعت برسد. قبل از سرویس کامل (تعمیر) حدود 15 سال کار کرد. اما اینها جملات تقریبی هستند. برای درک طول عمر یک دیزل ژنراتور باید عوامل دیگری را در نظر گرفت
پاسخ دقیق بستگی دارد
پاسخ دقیق به این سوال که یک دیزل ژنراتور چقدر عمر می کند را می توان با در نظر گرفتن دو عامل زیر یافت.
تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور
اندازه دیزل ژنراتور
تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور و تاثیر آن بر عمر دیزل ژنراتور
هر وسیله ای برای کارکرد و سالم نگه داشتن آن نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. و این مشکل برای دیزل ژنراتورها صادق است. اگر می خواهید دیزل ژنراتور شما قبل از تعویض عمده 50000 ساعت دوام بیاورد، باید دیزل ژنراتور خود را در وضعیت خوبی نگه دارید. این یعنی:
قطعات دیزل ژنراتور باید به صورت دوره ای سرویس و نگهداری شوند
یک دیزل ژنراتور باید عملیاتی باشد و هر از گاهی مورد استفاده قرار گیرد.
تعمیر و نگهداری منظم شامل تعویض روغن، فیلتر هوا و فیلتر سوخت و بررسی علائم تغییر در عملکرد دیزل است.
شیشه
لرزیدن
دود
مقدار روغن
برنامه تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور - عمر دیزل ژنراتور
جدول نگهداری دیزل ژنراتور - عمر دیزل ژنراتور
هر یک از علائم بالا ممکن است نشان دهد که دیزل ژنراتور شما نیاز به تعمیر دارد. اما دیزل ژنراتور نیاز به راه اندازی و بارگیری هر از چند گاهی برای تشخیص علائم دارد. هرچه در مورد اهمیت روشن و شارژ گهگاهی دیزل ژنراتور گفته ایم، کم گفته ایم. این برای افزایش طول عمر دیزل ژنراتور ضروری است. اگر دیزل ژنراتور در مواقعی به اندازه کافی بارگذاری نشود، دمای دیزل در حین استفاده از خیلی کم به خیلی زیاد تغییر می کند و فشار زیادی به دیزل وارد می کند. این فشار و کشش می تواند عمر دیزل ژنراتور را کوتاه کند. برای جلوگیری از این فرآیند سرمایش و گرمایش، حتماً دیزل ژنراتور را به طور مرتب پر کنید و برای گرم نگه داشتن بلوک سیلندر، توصیه می کنیم در زمانی که سوخت دیزل قبل از خاموش شدن پر می شود از آبگرمکن روی دیزل ژنراتور استفاده کنید. چند دقیقه خنک‌سازی بدون بار یا کم بار می‌تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:
اجزای دیزل روغن کاری می شوند
تماس ها محدود است
سوخت قبل از کاهش کیفیت آن استفاده می شود.
اگر شما یک دیزل دارید، ما کاملاً می توانیم این خدمات را برای شما انجام دهیم، فقط با ما تماس بگیرید.
انتخاب دیزل ژنراتور با اندازه مناسب
دیزل ژنراتور را می توان در بار زیاد، تا 80 تا 90 درصد ظرفیت آن استفاده کرد. موتور دیزل در این شرایط فشار احتراق صحیح را برای نگه داشتن پیستون در جای خود تضمین می کند و در نتیجه عمر دیزل را تضمین می کند. استفاده از دیزل ژنراتور در بار زیاد به معنای بارگذاری بیش از حد آن نیست. این فرض وجود دارد که هر چه سوخت دیزل سنگین تر باشد، بهتر است از دیزل ژنراتور مراقبت شود، که اشتباه است. در واقع، بارگذاری بیش از حد دیزل ژنراتور بیش از ظرفیت آن، عمر موتور را کوتاه می کند. بار سنگین تر از دیزل ژنراتور باعث گرم شدن بیش از حد دیزل می شود. نه تنها دیزل ژنراتورها، بلکه هر ماشین دیزلی یا ماشین دیگری در صورت بارگیری بیش از ظرفیت خود بیش از حد گرم می شود و آسیب می بیند. از طرفی کم بودن بار روی موتور دیزل باعث بروز مشکلات فراوان دیگری می شود. دیزل ژنراتورهای بزرگ یا آماده به کار معمولاً بین 50 تا 85 درصد ظرفیت آنها ارزیابی می شود. و برای ادامه کار برای بار 70 تا 100 درصد طراحی شده اند. و اگر موتورهای دیزلی با کمتر از 30 درصد ظرفیت خود کار کنند، این امر باعث می شود که دیزل نسوخته وارد اگزوز دیزل شود (انباشته شدن مرطوب). در واقع روغن سیاه از اگزوز شروع می شود و این به این دلیل است که گازوئیل به حداقل دما و فشار نرسیده است. وقتی روغن از جعبه می افتد، نشان می دهد که دیزل با سرعت پایین کار می کند. و اگر در چنین شرایطی برای مدت طولانی کار کند، منجر به:
از دست دادن قدرت
عملکرد نامناسب و ضعف
پوشیدن سریع
خوردگی محفظه سیلندر
همه موارد فوق بر عمر دیزل ژنراتور تاثیر منفی می گذارد سایز بندی دقیق دیزل ژنراتور مهم است و سایزبندی اشتباه می تواند عمر دیزل ژنراتور را از بین ببرد. اینکه چقدر عمر دیزل ژنراتور کاهش می یابد به عملکرد بار زیاد یا کم بار بستگی دارد. بهترین اندازه برای شما افت ناگهانی ولتاژ و فرکانس بار لحظه ای و همچنین مدت زمان بازگشت به فرکانس و ولتاژ طبیعی است. اگر به اندازه دیزل ژنراتور نیاز دارید، لطفا با ما تماس بگیرید تا آن را برای شما بسازیم

یک شنبه 9 مرداد 1401  6:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها