0

وب سرویس‌ های پیام کوتاه چه طور کار می کند؟

 
modirepeyamak
modirepeyamak
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1401 
تعداد پست ها : 3
محل سکونت : تهران

وب سرویس‌ های پیام کوتاه چه طور کار می کند؟

در وب سرویس درخواست کاربر برای متصل شدن پیام کوتاه از طریق برنامه ی او به سرور شرکت پنل اس ام اس  ارسال شده و پس از آن برای مخابرات هدایت می ‌شود و علاوه بر آن پیام هایی که کاربران آن را به شماره ی شما ارسال نمایند، مخابرات به سرور شرکت سامانه ی پیامکی  ارسال می ‌کند و سرور شرکت پس از تجزیه تحلیل به طرف برنامه ی کاربر ارسال می ‌شود.

کاربری وب سرویس ارسال پیامک

در این بخش بر آنیم تا چند نمونه از کاربرد های وب‌ سرویس ارسال اس ام اس را با ذکر مثال بیان کنیم امیدواریم شما بتوانید از این مثال‌ ها برای استفاده از Web service در کسب و کار خود ایده بگیرید.

نرم افزار حسابداری و انبارداری

ارسال اس ام اس به مشتریان همزمان با صدور فاکتور، ارسال کردن پیام کوتاه هنگام سر رسید چک ها و بدهی ها و…

اتوماسیون‌ های اداری: ارسال کردن پیام کوتاه در مواقع ارجاع یک نامه ی اداری به متصدی مربوطه، ارسال پیامک به ارباب رجوع هنگام تغییر وضعیت درخواست و ….

نرم افزار‌ های آموزشی

ارسال کردن نمرات برای والدین دانش آموز با استفاده از پیامک، اعلام زمان کلاس‌ ها بعد از اتمام ثبت نام، اطلاع خودکار از لغو کلاس‌ ها و امتحانات، ارسال پیامک به دانشجو‌ ها در روز امتحان و ساعت امتحان، اطلاع از درج نمرات در سایت به دانشجو‌ ها و…

نرم افزار های مختلف رصد کننده

یک سری از نرم افزار ها که وضعیت خاصی را دائما رصد می کنند و در صورت بروز یک وضعیت خاص، پیام کوتاه آگاهی دهنده ارسال نمایند. مثلا در صورت تغییر وضعیت ارز، به طور خودکار برای اطلاع از قیمت‌ های جدید پیامک ارسال می ‌شود و به خط مخاطب پیامک ارسال می ‌شود.

نرم افزار سیستم نهفته

استفاده کردن از پیام کوتاه در چیپست ها و میکرو کامپیوتر های نهفته در برخی سیستم ها مانند سیستم‌ های حضور و غیاب، یا دزدگیر ها که این روز ها بسیار کاربردی هستند و حتی در مدرسه‌ ها نیز زمانی که دانش ‌آموزان کارت ورود یا خروج می زند به والدین آن‌ ها پیامک ارسال می ‌گردد، که این قابلیت از طریق یک سفارش پنل پیامک و پنل اس ام اس و اتصال به وب سرویس به آسانی امکان پذیر می ‌باشد.

انواع نرم افزار های امنیتی

فرستادن اس ام اس به وسیله آنتی ویروس‌ ها، فایروال ها و دیگر نرم‌ افزار های امنیتی هنگام رخ دادن یک رویداد امنیتی یا اعلام وضعیت کنونی، به عنوان مثال در زمانی که درب فروشگاه باز شود یا این که سیستم دزدگیر فعال گردد بلافاصله از طریق پیامک اطلاع رسانی انجام می ‌شود.

وب سایت، اپلیکیشن و فروشگاه اینترنتی

از طریق وب‌ سرویس‌ ها شما می ‌توانید که وب سایت و اپلیکیشن خود را به سامانه پیامک کوتاه متصل نمایید تا پیامک به طور خودکار و در موارد مختلف ارسال گردد.

سیستم تشخیص دادن هویت کاربران: راه اندازی این قابلیت تبادل پیام کوتاه که تاییدیه با کاربر جهت تایید شماره ی او می ‌باشد.

سیستم نظرسنجی: راه انداختن یک سیستم اختصاصی برای سنجیدن افکار عمومی و نظرسنجی‌ های متفاوت از طریق وب سرویس

سیستم مسابقات: بر پا کردن سیستم هایی خاص برای مسابقات و قرعه کشی از طریق پیامک مانند انواع مسابقات تلویزیونی

سیستم عضو گیری و مدیریت کردن کاربران: ایجاد کردن سامانه‌ های عضو گیری و مدیریت آن سامانه‌ ها و برقرار کردن ارتباط با آنان

سیستم  پاسخگویی: ایجاد یک سیستم  پاسخگویی هوشمند و پاسخ مناسب و پیگیری کردن پیام های دریافتی

سیستم های هوشمند: استفاده در سیستم های هوشمند جهت انجام تصمیم و ارسال یا دریافت کردن اطلاعات خاص از طریق پیامک

https://modirpayamak.com

یک شنبه 2 مرداد 1401  2:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها