0

اخذ سند تک ‌برگی برای بیش از ۵ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

اخذ سند تک ‌برگی برای بیش از ۵ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران

اخذ سند تک ‌برگی برای بیش از ۵ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران

اخذ سند تک ‌برگی برای بیش از ۵ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اخذ سند تک برگی برای۵۵۰۸ هکتار از اراضی ملی در شهرستان‌های شمیرانات، ری، ملارد و دماوند در استان تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا رضا بیانی گفت: تثبیت مالکیت دولت با اخذ پنج سند کاداستر (سند تک برگی) به میزان ۵۵۰۸ هکتار، دو سند به مساحت ۷میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۵۸متر  از اراضی ملی در پلاک‌های جمال آباد و رحمان آباد  شهرستان شمیرانات، یک سند یه مساحت هفده میلیون و ۶۹۲ هزار و ۷۱۷  متر از اراضی ملی در پلاک فشافویه  شهرستان ری، یک سند به مساحت ۳۹۰ هکتار  از اراضی ملی در پلاک  اسد آباد شهرستان ملارد و یک سند به مساحت ۲۵ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۵۲۴ متر از اراضی ملی در پلاک  جابان  شهرستان  دماوند از سوی روسای ادارات منابع طبیعی این چهار شهرستان و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک این چهار شهرستان محقق شد.  

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اضافه کرد: با تعیین محدوده اراضی ملی در بانک کاداستر و صدور سند اسناد مالکیت کاداستری ملی، از هرگونه تعارض به این اراضی و زمین خواری، کوه خواری و جنگل خواری جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد: اسناد کاداستری دارای اهمیت زیادی در کاهش دعاوی از جمله شفافیت در نظام ملکی کشور، تعیین نقشه دقیق اراضی با کاربری‌های مختلف، راهگشا در اختلافات ملکی به دلیل نقشه دقیق کاداستری، تعیین دقیق حد و مرز قطعات در نقشه کاداستر، تعیین محدوده اراضی ملی و منابع طبیعی و جلوگیری از زمین خواری، کاهش اختلافات با مجاوران و ... است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران بیانی از هموطنان و عموم مردم درخواست کرد: با رعایت اصول حفظ و نگهداری منابع طبیعی، از آسیب رساندن به درختان، جنگل ها، مراتع و دیگر عناصر طبیعت و آلوده کردن محیط زیست خودداری کنند و ضمن پاسداشت طبیعت و پرهیز از آلودگی و تخریب عرصه‌های طبیعی، در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی در عرصه‌های جنگلی، مرتعی و اراضی ملی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ و سامانه ۱۳۹ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

چهارشنبه 22 تیر 1401  12:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها