0

انفجار مهیب در خرسون/احضار کاردار کانادا در کی یف

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

انفجار مهیب در خرسون/احضار کاردار کانادا در کی یف

تحولات اوکراین؛

انفجار مهیب در خرسون/احضار کاردار کانادا در کی یف

انفجار مهیب در خرسون/احضار کاردار کانادا در کی یف

منابع خبری بامداد سه شنبه از وقوع انفجار مهیب در خرسون واقع در شرق اوکراین در پی حمله موشکی نیروهای اوکراینی به انبارهای مواد شیمیایی در این منطقه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، مقامات منطقه خرسون در شرق اوکراین از انفجار یک انبار نیترات در نوا کاخوفکار درپی حمله نیروهای اوکراینی خبر دادند.

«ولادیمیر لئونتیف» رئیس اداره نظامی-شهری گفت که انبارهای حاوی نیترات درپی حمله نیروهای اوکراین در نوا کاخوفکار در منطقه خرسون منفجر شد.

بر اساس این گزارش، در این انفجار چندین نفر کشته و زخمی شدند و یک بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی نیز آسیب دیده اند.

لئونتیف افزود: انبارهای حاوی نیترات براثر این حمله منفجر شدند و تلفاتی بر جا مانده است. انفجارها ادامه دارد. ساختمان‌های مسکونی، یک بیمارستان و یک بازار آسیب دیده اند.

از سوی دیگر، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین از احضار کاردار کانادا در کی یف در پی تصمیم اوتاوا برای بازگرداندن توربین‌های تعمیرشده خط لوله نورد استریم به آلمان خبر داد.

زلنسکی همچنین افزود که این تصمیم کانادا، در مسکو به عنوان نشانه ضعف برداشت خواهد شد.

وی گفت: کسی کوچک‌ترین شک به خود راه ندهد که روسیه نه تنها سعی خواهد کرد صادرات گاز به اروپا را تا حد ممکن کاهش دهد بلکه آن را در سخت‌ترین شرایط به صورت کامل قطع کند.

در همین راستا، وزارت امور خارجه اوکراین هم اعلام کرد که با احضار کاردار کانادا مراتب نارضایتی اوکراین از این تصمیم کانادا به وی ابلاغ شده است.

دولت آلمان هم پیش از این با بیان اینکه از انتقادات اوکراین در خصوص این توربین مطلع شده است، اعلام کرده بود که تحویل توربین تعمیرشده خط لوله نورد استریم ناقض تحریم‌های اقتصادی اروپا علیه روسیه نیست.

خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید 

 

 

 

 

کد خبر
سه شنبه 21 تیر 1401  10:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها