0

هتل خانه‌درختی؛ زیست‌بوم مفهومی جدید برای اقامت و استراحت

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23519
محل سکونت : کرمانشاه

هتل خانه‌درختی؛ زیست‌بوم مفهومی جدید برای اقامت و استراحت

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰

 

هتل خانه‌درختی؛ زیست‌بوم مفهومی جدید برای اقامت و استراحت

می‌توانید با اقامت در یک زیست‌بوم به شکل و سبک خانه‌های درختی، تجربه‌ای جدید از اقامتگاهی متفاوت در میانه جنگل را برای تعطیلات خود داشته باشید.

زیست بوم جدید

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از نیو اطلس، همان‌طور که در ماه مارس گزارش شده بود گروه بیارکه اینگلس برنامه‌هایی برای تاسیس یک استراحتگاه جدید برجسته به سبک خانه‌های درختی را در دست داشته‌اند و حالا خبر از تکمیل پروژه رسیده و درهای این هتل زیست‌بومی به روی مهمانان باز ده است.

 

 

این استرحتگاه زیست‌بومی در جنگلی واقع در لاپلاند سوئد نزدیک به محدوده قطب شمال واقع شده است. این پروژه بخشی از برنامه‌های هتل‌های درختی گروه معماری بیارکه اینگلس است که در حال تکمیل شدن هستند. گروه معماری بیارکه اینگلس موسوم به بیگ طرح‌های معماری مفهمومی جدیدی با اهدافی از جمله مصرف پایدار انرژی را طراحی می‌کند.

این مجموعه تفرجگاهی خانه‌درختی یا به عبارتی زیست‌بوم مفهمومی جدید شامل شماری از سوئیت‌های استراحتگاهی دکانی‌شکل است که به‌وسیله معماران درجه یک و با مشارکت شرکت بین‌المللی معماری اسنوهتا نروژ و هتل‌های مصطلح به اتاق هفتمی این شرکت، طراحی شده است.

در نمای بیرونی هتل می‌توانید ۳۵۰ خانه پرنده با ابعاد و شکل های مختلف را مشاهده کنید. دانه‌خوری‌های پرندگان و همنیطور چندین  مسکن طبیعی برای زنبورها و خفاش‌ها در این مجموعه تفرجگاهی خانه‌درختی هم تعبییه شده‌اند، اینها یعنی اینکه مهمانان هتل، شب‌ها موقع به خواب رفتن با صداهایی احتمالا آرامش بخش پرندگان و زنبورها خواب بهتری را تجربه کنند.

ابتدای این مجموعه تفرجگاهی خانه‌درختی یعنی طبقه زیرین یک فضای مسکونی با یک صندلی معلق و یک میز و صندلی دیگر پر شده است. یک واحد دستشویی با حمام و سونا نیز وجود دارد. بعد از آن با بالا آمدن از نردبان به یک فضای خواب نیم طبقه شامل یک تشک دو نفره، می‌رسید. علاوه بر همه اینها، میهمانان می‌توانند از یک تراس روی پشت بام (احتمالا یک دریچه روی پشت بام برای ورود وجود دارد) با منظره‌ای ۳۶۰ درجه از جنگل بهره ببرند.

 

برای اقامت  یک شب در این زیست‌بوم باید از ۱۲ هزار کرون سوئد (تقریباً ۱۱۸۰ دلار آمریکا) تا قیمت‌های متغیر در طول ۱۲ ماهه سال پرداخت کنید.

کد خبر 685828

پنج شنبه 9 تیر 1401  7:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها