0

حفاری‌های پنهانی و مشکوک رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

حفاری‌های پنهانی و مشکوک رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی

حفاری‌های پنهانی و مشکوک رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی

حفاری‌های پنهانی و مشکوک رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی

شورای اوقاف و امور و مقدسات اسلامی از حفاری‌های "مشکوک و پنهانی" رژیم اشغالگر خبر داد و اعلام کرد که این حفاری‌ها مسجد الاقصی و اطراف آن را تهدید می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، حفاری‌های رژیم صهیونیستی در زیر مسجد الاقصی به طور جدی پایه‌های آن را تهدید می‌کند و موسسات و طرف‌های مسئول از ایجاد شکاف‌های جدیدی خبر دادند که در نتیجه حفاری‌های مداوم اسرائیل در زیر مسجد الاقصی ایجاد شده است.

 این شکاف‌ها در بخش غربی مسجد الاقصی در نزدیکی موزه اسلامی و دروازه "المغاربه" در مجاورت دیوار "البراق" تا منطقه کاخ‌های اموی ایجاد شده‌اند.

در همین راستا، شورای اوقاف و امور و مقدسات اسلامی در شهر قدس اعلام کرد، حفاری‌های که اسرائیل در اطراف مسجد الاقصی انجام می‌دهد را با جدیت فراوان دنبال می‌کند.

شورای مذکور همچنین اعلام کرد، اداره آثار باستانی اسرائیل و انجمن شهرک "العاد"در حال حفاری‌های "مشکوک و پنهانی" در اطراف مسجد الاقصی به ویژه در دو جهت جنوبی و غربی در دو منطقه دیوار "البراق" و کاخ‌های اموی هستند.  

این شورا همچنین اعلام کرد، مدتی است که فعالیت گروهی از کارگران با استفاده از بولدوزرها و تجهیزات و ماشین‌های بزرگ حفاری در منطقه دیوار "البراق" و کاخ‌های اموی در مجاورت پایه‌های زیرین مسجد الاقصی را زیرنظر گرفته و کارگران اقدام به تخلیه خاک‌ها و ایجاد سوراخ‌هایی در دیوارهای ‌های جنوبی این مسجد می‌کنند و از طریق خالی کردن راهروها به دنبال پنهان کردن حفاری‌های خود هستند.

شورای اوقاف و امور و مقدسات اسلامی همچنین تاکید کرد، ناظران عملیات شکستن یک سنگ باستانی مهم و بیرون آوردن آن که از ماه‌ها پیش ادامه دارد، رصد کرده‌اند به طوریکه این سنگ کوچک شده و هدف از این اقدام این است که اسرائیلی‌ها به صورت تدیجی آنها را از بین ببرند.

این شورا نسبت به تداوم تخریب و تغییر آثار تاریخی و دینی اماکن تاریخی متصل به مسجد الاقصی هشدار داد.

در همین راستا، جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، حفاری‌های رژیم صهیونیستی در اطراف مسجد الاقصی پایه‌ها و دیوارهای مسجد الاقصی واقع در شهر قدس اشغالی را در معرض تهدید مستقیم قرار می‌دهد.

 جنبش حماس همچنین اعلام کرد، حفاری‌های مقامات رژیم صهیونیستی در دو منطقه دیوار البراق و کاخ‌های اموی تلاشی برای از بین بردن نشانه‌ها و ویژگی های اسلامی و تاریخی شهر قدس است.

این جنبش، رژیم صهیونیستی را مسئول کامل پیامدهای این نقض‌های خطرناک دانست.

جنبش حماس از اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و اردن خواست تا برای توقف این طرح‌های و برنامه‌های استعمارگرایانه و همچنین برای حمایت و حفاظت از شهر قدس و مسجد الاقصی اقدامی فوری اتخاذ کنند.

انتهای پیام

یک شنبه 5 تیر 1401  12:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها