0

مناسبت روز/ شهادت دکتر مصطفی چمران

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23519
محل سکونت : کرمانشاه

مناسبت روز/ شهادت دکتر مصطفی چمران

شهید چمران؛ از رها کردن زندگی مرفه در غرب تا نبرد در لبنان و ایران

شهید چمران؛ از رها کردن زندگی مرفه در غرب تا نبرد در لبنان و ایران

شهید چمران، یک مبارز موحد و مکتبی بود که با نگاه بلند و بصیر خود هرگز محدود به زمان و مکان نشد و زندگی مرفه در دیار غرب و لذت منصب دانشمندی او را از مسیر حق و جهاد فی سبیل الله باز نداشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، به مناسبت چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

«ویژگی‌ها و صفات عالی شخصیت شهید چمران که حاصل سال‌ها تلاش و ممارست در حوزه فراگیری اصول، مبانی و تعالیم دینی و تخلق به اخلاق اسلامی و نیز آموختن علم و دانش روز و آگاهی عمیق به حوادث، وقایع و مقتضیات زمان به شمار می‌رفت، او را به چهره‌ای پرفروغ و الگویی انکارناپذیر برای مجاهدان فی سبیل الله و مشتاقان عزت و سربلندی انقلاب و پیشتازان مبارزه و ستیز با نظام سلطه و استکبار قرار داده بود.
شهید چمران، یک مبارز موحد و مکتبی بود که با نگاه بلند و بصیر خود هرگز محدود به زمان و مکان نشد و زندگی مرفه در دیار غرب و لذت منصب دانشمندی او را از مسیر حق و جهاد فی سبیل الله باز نداشت. در هر جبهه که حضور او لازم و گشایش‌گر بود مشتاقانه حضور می‌یافت، از لبنان گرفته تا غرب و جنوب ایران. زیبایی های دنیا او را مقهور نکرد. شخصیتی که تضاد بین سنت و مدرنیته را در نگاه دینی و رفتار عالمانه جمع کرد و بین علوم مدرن و سنت بر کرانه ایمان ایستاد و چنان ظرفیتی پیدا کرد که در کلام حضرت امام خامنه ای(مدظله‌العالی)متجلی شد و فرمود: «در وجود چنین شخصی هم علم هست، هم ایمان؛ هم سنت هست، هم تجدد؛ هم نظر هست، هم عمل؛ هم عشق هست، هم عقل.»
تردیدی نیست مجاهدت‌های عالمانه، شجاعانه و فداکارانه شهید چمران در حوزه دفاعی و نظامی کشور به ویژه در مقطع کوتاه تصدی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که منجر به زایش رویکردهای نوین و بومی در عرصه صنعت دفاعی کشور شد، برای امروز جامعه اسلامی که در مصاف سخت و تمام عیار با جبهه زورگویان و زیاده طلبانه مستکبران در پی تحکیم و تثبیت حقوق مسلم خود و رفع تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه قرار دارد، می‌تواند مؤثر و رهگشا واقع شود.
مطالعه و تامل در زندگی شهید مصطفی چمران، شاخص های شخصیتی آن شهید ارجمند، به ویژه آگاهی همه جانبه به مسائل و حوادث زمان، تدبیر، درایت و شجاعت در حوزه طراحی و اجرای طرح های دفاعی- نظامی و عرفان و معنویت گرایی را نسخه ای آموزنده و راهنما برای تمامی نسل های امروز و فردای تاریخ کشور درنیروهای مسلح قرار داده است.»

۵۷۵۷

کد خبر 1643163

سه شنبه 31 خرداد 1401  12:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها