0

چالقفا سمیرم

 
rasekhoon_mobile
rasekhoon_mobile
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 845
محل سکونت : اصفهان

چالقفا سمیرم

چالقفا سمیرم یکی از نواحی ییلاقی و مراتع سرسبز در اطراف اصفهان می باشد. فاصله این دشت ها تا یاسوج ۲۰ کیلومتر بوده و امروزه یکی از نواحی تفریحی و پر جاذبه برای گردشگران می باشد.
استان اصفهان مهد جاذبه های تاریخی و فرهنگی دنیا بوده این استان از جاذبه های بی شمار دیگری نیز برای گردشگران برخوردار می باشد. اما در نواحی اطراف این استان می توان جاذبه ها و چشم اندازهای طبیعی زیادی را مشاهده کنید که در این بخش با چالقفا سمیرم از نواحی نزدیک این اصفهان آشنا خواهید شد.

چالقفا سمیرم

 

چشم اندازهای چالقفا سمیرم

منطقه چالقفا یکی از نواحی و مراتع دیدنی است که با جاذبه های طبیعی بی شمار خود از سوی گردشگران زیادی مورد توجه می باشد. این منطقه کوهی با دشت های وسیع یک منطقه تفریحی مناسب بوده که البته دارای شرایط آب و هوایی مناسبی نیز می باشد. این نواحی زیستگاه جانورانی ارزشمند بوده و محل سکونت پلنگ و خرس است. این نواحی پر جاذبه و دشت های وسیع آن از دیدنی های اصفهان بوده که با آن آشنا می شوید.

از مهم ترین پوشش های گیاهی در این نواحی می توان به موسیر، یاس، نعناع کوهی و … اشاره نمود. هر یک از این گونه های گیاهی ارزش بسیار بالایی دارند. از سوی دیگر پوشش های جنگلی این منطقه که شامل بلوط و صنوبر بوده از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.
این نواحی همچنین یکی از مهم ترین شکارگاه ها بوده و از سکونتگاه های مهم برای عشایران به شمار می آید. هر ساله گردشگران و علاقمندان زیادی به این نواحی سفر کرده و از چشم اندازهای مهم این منطقه بازدید می کنند. پوشش های گیاهی این منطقه تنک بوده و از مهم ترین نواحی ییلاقی بوده که توجه شما را جلب می کند. این منطقه یکی از مهم ترین سکونتگاه های ایل قشقایی بوده و امروزه یک منطقه تفریحی گردشگری است.
کوه های چالقفا سمیرم شامل دشت های بسیار سرسبز و وسیع بوده و شامل گونه های جانوری همچون خرس، شغال، گرگ و … می باشد.چالقفا سمیرم | منطقه ای با طبیعت بکر در استان اصفهان
 
دوشنبه 30 خرداد 1401  12:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها