0

جنگل توسکستانی

 
rasekhoon_mobile
rasekhoon_mobile
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 845
محل سکونت : اصفهان

جنگل توسکستانی

گرگان یکی دیگر از مراکز گردشگری در خطه ی شمال ایران است. یکی از جاذبه های طبیعی که در گرگان وجود دارد و می خواهیم در این مطلب درباره آن صحبت کنیم جنگل های توسکستانی است.

 

زیبایی های بی حد و مرز جنگل توسکستانی

جنگل های توسکستان از زیباترین جنگل های شمالی کشورمان بوده این نواحی چشم اندازهای زیبایی به خود اختصاص می دهند و ویژگی های منحصر به فردی دارند. شما علاقمندان در این بخش با این جاذبه ها آشنا می شوید.
یکی از مهم ترین مکان های تفریحی و گردشگری در شمال کشورمان جنگل های توسکستانی هستند. این نواحی جنگلی به دلیل زیبایی های بی حد و مرز خود از سوی گردشگران زیادی مورد توجه قرار می گیرند.

 

 جنگل توسکستانی

جاذبه های طبیعی در این نواحی جنگلی از یک سو و از سوی دیگر آب و هوای معتدلی که دارد، موجب جذب گردشگران زیاد به این نواحی شده اند.
اگر به دنبال جنگل های بی نظیر هستید، می توانید سری به این نواحی از شمال بزنید. در نقطه ای از گرگان که دارای طبیعتی بکر و ناب می باشد. شما برای بازدید از این مراتع جنگلی باید به روستایی با همین نام سفر کنید. مسیر دسترسی به این جنگل آسفالته بوده و در انتهای این مسیر نیز به شاهرود می رسید.

 مراتع توسکستانی

در طی این مسیر پر پیچ و خم می توانید از چشم اندازهای مختلفی دیدن کنید. مناظر دلربا و دیدنی این جنگل ها بیش از هر چیز شما گردشگران را به سوی خود می کشانند. این نواحی دارای طراوتی خاص بوده و بادهای بهاری آن دلنشین هستند. این نواحی جنگلی در فاصله ۴۰ کیلومتری از جنوب شرقی گرگان واقع شده اند و دارای مسیرهای کوهستانی بسیار زیبایی می باشند.

 

 جنگل توسکستانی گرگان

طبیعت جنگل: بی شک این نواحی جنگلی دارای طبیعتی سرسبز و بکر بوده و از چشم اندازهای زیبایی برای گردشگران برخوردار هستند. این نواحی دارای درختانی بلند بوده و از پوشش های گیاهی متنوعی نیز برخوردار هستند. در این منطقه انواعی از درختان توسکا و ارس را مشاهده می کنید. این نواحی به قدری زیبا است که به عنوان یکی از جاده های جنگلی معروف شناخته شده می باشد. این نواحی از شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناسبی نیز برخوردار هستند.

سفر به منطقه توسکستانی

یکی دیگر از جذابیت های تماشایی این نواحی برای گردشگران رودخانه های پر آبی است که از میان آن جاری می شوند. این رودخانه ها بسیار پر آب بوده و از میان دو رشته کوه در این نواحی عبور می کنند. این جنگل های سرسبز بی شک یکی از زیباترین نواحی توریستی و گردشگری در گرگان محسوب می شوند که می توانید از آن دیدن کنید. از مهم ترین پوشش های درختی در این نواحی می توان به بلوط، سرخدار و … اشاره نمود.

 

سفر به جنگل های گرگان

زمان مناسب برای سفر به جنگل توسکستانی

 بهترین زمان برای سفر به جنگل های توسکستانی فصل بهار است. در این فصل سرسبزی زیادی بر این نواحی حاکم بوده و می توانید از آب و هوای معتدل و مناسب آن نیز نهایت استفاده را داشته باشید. همانطور که می دانید، این جنگل ها در ارتفاعات کوهستانی قرار دارند، بنابراین هوای پارک و معتدلی دارند. فصل پاییز نیز زردی برگ های درختان و طبیعت چند به نحو دیگری جلوه نمایی خواهد کرد.

در سفر به این منطقه بهتر است، تجهیزات کافی همراه داشته باشید. این نواحی اغلب برای سفرهای گروهی مناسب بوده و می توانید در هتل های نزدیک به آن اقامت داشته باشید.

دوشنبه 30 خرداد 1401  12:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها