0

رئیسی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8834
محل سکونت : اصفهان

رئیسی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد

رئیسی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد

رئیسی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد

رئیس جمهور از شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان به عنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور دیدن کرد.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه در ادامه برنامه‌های سفر دولت مردمی به استان اصفهان از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان که به عنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور با هدف حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید ثروت از علم راه‌اندازی شده است، بازدید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به شعار سال مبنی بر تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین، اظهار کرد: جلوه‌ای از شعار سال جاری همین شرکت‌های دانش بنیان هستند.

وی  افزود: متخصصان و آینده‌سازان در این مجموعه حضور دارند که علاوه بر آموزش، اشتغال آنها را نیز تضمین می‌کنید که این مسئله باعث دلگرمی نخبگان به ماندن در کشور می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای گردش و رفع نیاز مالی این مجموعه، صندوق نوآوری و شکوفایی وجود دارد، اما ظاهراً امکانات کافی ندارد، خاطر نشان کرد: از این مجموعه حمایت مالی، حقوقی و معنوی انجام خواهد شد و نیز برای افزایش صادرات محصولات تسهیلگری انجام خواهیم داد.

وی تصریح کرد: هرچند ممکن است که مشکلات و موانع وجود داشته باشد، اما مردان و زنان بزرگ با رفع موانع، سعه صدر، پیگیری و امیدآفرینی به درجات بلندی رسیده و خواهند رسید.

بیش از ۷۸۶۰ نفر از نخبگان، متخصصین و اساتید دانشگاه در رشته‌های مختلف فنی و علمی و در قالب بیش از ۶۱۰ شرکت در این مجموعه مشغول فعالیت هستند.

رئیسی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این شهرک در گفتگو با متخصصان، کارشناسان و مدیران این مجموعه در جریان جزئیات فعالیت‌ها و تولیدات این شهرک علمی و تحقیقاتی قرار گرفت.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ به طور جدی با راه‌اندازی اولین مرکز رشد در کشور و با هدف حمایت و هدایت شرکت‌های کوچک و نوپای دانش‌بنیانی که ایده‌های نوآورانه و فناورانه داشته و امکانات لازم جهت عملیاتی نمودن آن را ندارند، آغاز کرد و به عنوان حلقه‌ واسط میان دولت، صنعت و دانشگاه به توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و نهایتاً تبدیل علم به ثروت در کشور ایفای نقش کرده است.

پنج شنبه 26 خرداد 1401  5:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها