0

تقدیر سازمان ملل متحد از نیروی دریایی ارتش

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23519
محل سکونت : کرمانشاه

تقدیر سازمان ملل متحد از نیروی دریایی ارتش

tabnak-adv

 

تقدیر سازمان ملل متحد از نیروی دریایی ارتش

دریادار ایرانی گفت: کشورهای جهان امتیاز بالایی به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بابت تأمین امنیت آب‌ها داده‌اند و این نیرو از طریق سازمان ملل مورد تقدیر قرار گرفته است.

کد خبر:۱۱۲۴۰۸۵

تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰

                          تقدیر سازمان ملل متحد از نیروی دریایی ارتش

به گزارش تابناک به نقل از فارس، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگویی رادیویی، با اشاره به حضور این نیرو در دریای سرخ و در فاصله بیش از دو هزار و ۲۰۰ کیلومتری از کشورمان اظهار داشت: همرزمان من در نیروی دریایی به انجام اسکورت کشتی‌ها مبادرت می‌کنند تا امنیت این شاهرگ اقتصادی با اقتدار تأمین شود.

وی از بهره‌گیری از تمام توان شناوری در سطح و زیرسطح و همچنین تجهیزات پروازی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت و بیان کرد: تمام تحرکات را به‌طور دقیق و کامل زیر نظر داریم و هرکجا نیز که دشمن حضور یافته است، سعی کرده‌ایم در همان محدوده حضور خودمان را به‌صورت جدی نشان دهیم.


تبلیغاتخ


فرمانده نیروی دریایی ارتش حضور این نیرو در آب‌های آزاد و در برابر دشمنان را نشان‌دهنده اقتدار نظام اسلامی و ملت ایران دانست و گفت: همواره با حضور در محدوده مأموریتی و عملیاتی اجازه نداده‌ایم که تعدی به کشتی‌های ایرانی صورت بگیرد.

دریادار ایرانی امنیت منطقه و ایمنی دریانوردی را با مشارکت کشورهای منطقه قابل تحقق دانست و عنوان کرد: امروز با کشورهای همسایه تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای امنیتی به‌صورت دوجانبه و چندجانبه داریم و برای حضور بهتر در صحنه عمل، تمرینات مشترکی را هم در دستور کار قرار داده‌ایم که بنا بر برنامه زمان‌بندی در حال انجام است؛ همچنین نشست‌های ستادی و گروه‌های عملیاتی به طور مرتب برقرار است.

وی با اشاره به عضویت نیروی دریایی راهبردی ارتش در سازمان فرماندهان حاشیه اقیانوس هند، گفت: ایران ریاست دو کمیته امنیت و کمک‌های بشردوستانه از این سازمان را بر عهده دارد. نیروی دریایی ارتش در این قالب نیز برنامه‌های مشترکی در حوزه آموزشی و ارتقای توان رزمی از جمله پهپادی و موشکی اجرا می‌کند که در رزمایش‌های آتی به نظر مردم و کشورهای دوست و برادر خواهد رسید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تأمین امنیت کشتی‌های تجاری را شاخص بسیار مهمی عنوان و خاطرنشان کرد: کشورهای دیگر امتیاز بالایی را از منظر این شاخص به جمهوری اسلامی ایران می‌دهند. امسال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جامعه جهانی و از طریق سازمان ملل مورد تقدیر قرار گرفته است. در متنی که به ایران تقدیم شده است و به‌زودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت، به‌صراحت از عملکرد نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی تقدیر شده است.

سه شنبه 24 خرداد 1401  2:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها