0

درخواست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

درخواست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران

نماینده فنلاند اعلام کرد:

درخواست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران

درخواست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران

در جریان نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، این شورا از ایران خواست تا تمام مسائل پادمانی باقیمانده را برای رضایت آژانس حل و فصل کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حساب توئیتری سفارت فنلاند در وین اتریش در گزارشی از نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: «شورای حکام، از ایران خواست تا تمام مسائل پادمانی باقیمانده را برای رضایت آژانس حل و فصل کند.»

به گفته نماینده فنلاند در نشست شورای حکام، این شورا از تلاش‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی در ارتباط با مسئله هسته‌ای ایران حمایت کرد.

این گزارش همزمان با برگزاری نشست شورای حکام منتشر شده است. خبرگزاری رویترز پیشتر مدعی شده بود که آمریکا و تروئیکای اروپایی پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی را جهت ارائه در نشست آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی آماده کرده اند.

بنا به ادعای رویترز در متن پیش نویس این قطعنامه کشورهای غربی از جمهوری اسلامی ایران می‌خواهند به سوالات ادعایی آژانس در خصوص پیدا شدن آثار اورانیوم یافت شده در سه سایت خود پاسخ دهد.

سخنگوی وزارت خارجه چین هم در این ارتباط گفته بود: «گزارش های مربوطه را دیده ام. چین با اقدامات کشورهای مربوطه برای تحت فشار قرار دادن ایران از طریق فشار بر شورای حکام آژانس در جهت تصویب قطعنامه مخالف است. حقایق بارها ثابت کرده که فشار نمی‌تواند هیچ مشکلی را حل کند، بلکه تنها به تشدید تنش کمک و اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند.»

همچنین نمایندگی آمریکا در سازمان‌های بین المللی در شهر وین در نشست امروز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که با موضوع اجرای پادمان از سوی ایران در حال برگزاری است، در سخنانی اعلام کرده بود: «ما از گزارش مدیرکل (آژانس بین المللی انرژی اتمی) استقبال می‌کنیم که بتواند بگوید که آژانس بین المللی انرژی اتمی این مسائل (موضوعات‌ها پادمانی مرتبط با تهران) را با همکاری اساسی ایران روشن کرده و حل و فصل نماید.

کد خبر
یک شنبه 22 خرداد 1401  12:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها