0

راهکارهای مقابله با همسایه مزاحم

 
rasekhoon_mobile
rasekhoon_mobile
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 845
محل سکونت : اصفهان

راهکارهای مقابله با همسایه مزاحم

راهکارهای مقابله با مزاحمت همسایه، به ترتیب درجه شدت راهکار و ضمانت اجرای قانونی آن، شامل موارد زیر می باشد:

1. استفاده از روش های مسالمت آمیز

هنگامی که همسایه شما با انجام اعمالی همچون سر و صدای موسیقی نامتعارف یا نگه داری حیوان در قسمت های مشترک، برای شما ایجاد مزاحمت کرده و موجب تولید سر و صدای نامتعارف می شود، در قدم اول پیشنهاد می شود که ابتدا با استفاده از روش های مسالمت آمیز و ایجاد فضایی دوستانه ، از طریق گفت و گو مشکل را حل نمایید.

2. برگزاری جلسه در ساختمان

در حالتی که روش مسالمت آمیز و صحبت کردن تاثیری نداشته و سر و صدا و مزاحمت همچنان ادامه دارد، با درخواست از مدیر ساختمان، جلسه ای با حضور همسایه های معترض و همسایه مزاحم برگزار کرده و با الفاظ جدی اما دوستانه برای پایان دادن به مزاحمت ها و سر وصداها به همسایه مزاحم تذکر دهید.روش برخورد صحیح با همسایه مزاحم و پر سر و صدا

3. ارسال اظهار نامه قضایی

پیش از آنکه برای طرح شکایت در دادگاه حقوقی یا کیفری اقدام نمایید، بهتر است با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای ارسال اظهارنامه قضایی با موضوع مزاحمت همسایه و درخواست رفع آن اقدام نمایید. در این اظهارنامه به موضوع مزاحمت همسایه اشاره کرده و از همسایه خود بخواهید تا به ایجاد سر و صدا ، مزاحمت و نقض قانون خاتمه دهد، در غیر این صورت با اقدام قضایی از جانب شما مواجه خواهد شد.

4. تماس با پلیس 110

مقابله با مزاحمت همسایه از طریق تماس با پلیس 110 باید در مواقعی انجام گیرد که مزاحمت در قانون جرم محسوب شود، بنابراین در وضعیتی که همسایه شما میهمانی های مکرر با صداهای نابهنجار برگزار می کند و تا نیمه شب شما مجبور به تحمل سر و صداهای حاصل از آن هستید ، می توانید در زمانی که مهمانی در حال برگزاری است، با پلیس 110 تماس گرفته و از آن ها برای تنظیم صورت جلسه کمک بگیرید.

5. مراجعه به مراجع قضایی

اگر راهکارهای مقابله با مزاحمت همسایه که در بالا توضیح دادیم موثر واقع نشد، می توانید برای مراجعه به مراجع قضایی و طرح دعوای حقوقی یا شکایت کیفری اقدام نمایید. در اولین گام برای شکایت از همسایه مزاحم من جمله شکایت از اذیت همسایه طبقه بالا استشهادیه ای تهیه کرده و آن را به امضای همسایگان برسانید .
در گام بعدی به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید و دادخواست یا شکوائیه خود را ثبت نموده و برای مرجع صالح ارسال نمایید. توجه داشته باشید که تمام اسناد و مدارکی را که اثبات کننده مزاحمت همسایه است را ضمیمه دادخواست یا شکواییه نمایید. مثلا می توانید از فیلام دوربین های مداربسته برای اثبات نگه داری حیوان پر سر و صدا در مشاعات استفاده کنید.

 

 
شنبه 21 خرداد 1401  12:03 PM
تشکرات از این پست
mansoor67
mansoor67
mansoor67
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 3583
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:راهکارهای مقابله با همسایه مزاحم

در گام بعدی به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید و دادخواست یا شکوائیه خود را ثبت نموده و برای مرجع صالح ارسال نمایید. توجه داشته باشید که تمام اسناد و مدارکی را که اثبات کننده مزاحمت همسایه است را ضمیمه دادخواست یا شکواییه نمایید.

این مرحله را در بحث کلاهبرداری انجام داه ام یکسال و نیم است ولی خبری که از به نتیجه رسیدن نیست . در اصل نوعی سر کاری است هر چند ماه یکبار اظهاریه  می آید و بعد هم رفت تا خدا می داند کی . 

واقعا بجث رسیدگی به پرونده ها بسیار  ضعیف است . 

 در مورد همسایه هم همین در پایان خواهد گفت با هم کنار بیاید بهتر است. اگر گذشت کنید بهتر است.

هست همسایه عزیز و عین جان 

لیک نوع نیک آن در این زمان

انذک و چون دُر بود قدرش گران 

هست گوهر بهر بودن بی گمان 

فی البداهه: منصور مقدم 21/3/1401

 

 

شنبه 21 خرداد 1401  5:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها