0

اعلام شرایط ثبت‌نام آزمون دکتری دانشگاه معارف/اختصاص سهمیه مازاد به مربیان دانشگاه‌ها

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

اعلام شرایط ثبت‌نام آزمون دکتری دانشگاه معارف/اختصاص سهمیه مازاد به مربیان دانشگاه‌ها

اعلام شرایط ثبت‌نام آزمون دکتری دانشگاه معارف/اختصاص سهمیه مازاد به مربیان دانشگاه‌ها

اعلام شرایط ثبت‌نام آزمون دکتری دانشگاه معارف/اختصاص سهمیه مازاد به مربیان دانشگاه‌ها

دانشگاه معارف اسلامی اعلام کرد برای نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ (ترم بهمن ۱۴۰۱) از طریق آزمون ورودی اختصاصی دکتری از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه‌های علمیه) دانشجوی دکتری می‌پذیرد که حدود ۱۰ درصد سهمیه مازاد برای مربیان دانشگاه ها اختصاص می‌یابد.

به گزارش ایسنا، دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ (ترم بهمن ۱۴۰۱) از طریق آزمون ورودی اختصاصی دکتری از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه‌های علمیه) در دوره روزانه (تحصیل رایگان) دانشجو می‌پذیرد.

متقاضیان فوق تا چهارم تیر ماه ۱۴۰۱ مهلت دارند برای ثبت‌نام اینترنتی به سامانه پذیرش دانشگاه معارف اسلامی در پورتال دانشگاه به آدرس www.maaref.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اینترنتی اقدام کنند.

داوطلبان فقط در بازه زمانی ثبت نام می توانند نسبت به مشاهده یا ویرایش اطلاعات ثبت ‌نامی خود اقدام نمایند و ارائه مدارک، بعد از قبولی در آزمون ورودی الزامی عنوان شده است که در حین ثبت نام، مدرکی از داوطلب اخذ نمی شود.

کارت ورود به جلسه آزمون ورودی اختصاصی دکتری دانشگاه معارف اسلامی در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه ۱۹، ۲۰ و ۲۱ مهر ۱۴۰۱ به صورت اینترنتی توزیع خواهد شد و آزمون روز جمعه مورخ ۲۲ مهر ۱۴۰۱ برگزار می شود.

محل برگزاری آزمون ورودی اختصاصی دکتری دانشگاه معارف اسلامی در شهر قم است که نشانی دقیق آن در روز توزیع کارت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

داوطلبان برای ثبت‌نام در این آزمون باید شماره سریال ۱۲ کاراکتری ثبت‌نام آزمون به مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ ریال معادل صد هزار تومان را از قسمت خرید کارت تهیه کنند.

به داوطلبان توصیه می‌شود پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی اختصاصی ۱۴۰۱ اقدام به ثبت‌نام کنند. دریافت اطلاعات لازم برای ثبت‌نام در این آزمون در ۵ مرحله صورت خواهد پذیرفت که هر یک از این مراحل به اختصار در دفترچه راهنما توضیح داده شده است.

دانشگاه معارف اسلامی تاکید کرد؛ در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب، در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون، قبولی وی کان‌لم‌یکن تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد و هیچ اعتراضی در این زمینه وارد نخواهد بود.

پس از قبولی در مرحله اول (آزمون کتبی) از پذیرفته‌شدگان چند برابر ظرفیت برای مرحله دوم (مصاحبه شفاهی) دعوت به عمل خواهد آمد. پذیرش نهایی منوط به داشتن حدنصاب لازم در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی خواهد بود.

متقاضیان استفاده از سهمیه ایثارگران و رزمندگان باید بر اساس قوانین مندرج در دفترچه آزمون سراسری دکتری سال ۱۴۰۱ سازمان سنجش آموزش کشور، عمل و برای احراز شرایط، اقدام کنند.

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان در صورتی که گواهی مربوطه (با شرایط مربوطه) را در هنگام ثبت‌نام اینترنتی بارگذاری نکنند، در سهمیه آزاد پذیرش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی وارد نخواهد بود.

حدود ۱۰ درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌عالی (دولتی و غیردولتی) و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، به شرط کسب حداقل ۸۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته‌شده در گزینش آزاد، اختصاص می‌یابد و فرصت ارائه مدرک مربوط به سهمیه هیأت علمی فقط تا پایان مهلت ثبت‌نام آزمون و از طریق سامانه پذیرش می‌باشد.

داوطلبانی که با استفاده از سهمیه مربیان پذیرفته شوند، ثبت‌نام و تحصیل‌شان تنها با موافقت دانشگاه مربوطه امکان‌پذیر می‌باشد و تابع قوانین جاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و منوط به انعقاد قرارداد جهت پرداخت هزینه تحصیلی خواهد بود در صورتی که موارد ذکر شده محقق نشود، از ثبت‌نام و تحصیل‌شان ممانعت به عمل خواهد آمد.

دانشگاه معارف اسلامی اعلام کرد؛ هیچ‌گونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه برای دانشجویان ندارد؛ البته دانشگاه برای تأمین خوابگاه برای کلیه دانشجویان دکتری، تلاش‌های لازم را انجام خواهد داد تا امکان استفاده از خوابگاه برایشان فراهم شود.

 این آزمون به صورت تستی برگزار می‌ شود و نمره منفی نیز دارد و دانشگاه معارف اسلامی دولتی است و برای دوره روزانه، شهریه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌شود.

همچنین ظرفیت پذیرش برای هر یک از رشته‌ها، مطابق با مجوز دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود.

پنج شنبه 19 خرداد 1401  3:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها