0

تقویت و توسعه مناسبات اقتصادی تهران و ایروان

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

تقویت و توسعه مناسبات اقتصادی تهران و ایروان

مقتدایی عنوان کرد:

تقویت و توسعه مناسبات اقتصادی تهران و ایروان

تقویت و توسعه مناسبات اقتصادی تهران و ایروان

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن اعلام حمایت ایران از تمامیت ارضی و حاکمیت ارمنستان، گفت: کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس نیز از تقویت و توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در حاشیه نشست مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی با «هاکوپ آرشاگیان» نایب رئیس مجلس ارمنستان دیدار کرد و در ابتدای این گفتگو، با اشاره به اینکه ارمنستان کشور دوست و همسایه خوب جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ارمنستان جایگاه مناسبی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دارد و ما همواره از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی ارمنستان حمایت کرده‌ایم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در همین راستا، با اشاره به ظرفیت‌های پارلمانی برای کمک به تقویت روابط و همکاری‌های دوستانه دو کشور افزود: ما در کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از تقویت و توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور حمایت خواهیم کرد.

مرتضی محمودوند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به سابقه طولانی ارتباطات دوستانه دو کشور گفت: دو ملت جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان اشتراکات فراوانی برای توسعه روابط در زمینه‌های مختلف دارند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان رئیس کمیته آب در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از همکاری‌های مشترک در مسائل زیست‌محیطی از جمله حوزه آبی رود ارس استقبال می‌کنیم.

نایب رئیس مجلس ارمنستان: مشارکت سازنده ایران برای تأمین صلح، امنیت و ثبات در منطقه ضروری است

در ادامه این دیدار، هاکوپ آرشاگیان نایب رئیس مجلس ارمنستان با اشاره به روابط خوب دو کشور گفت: مراودات و همکاری‌های پارلمانی فی‌مابین رشد مناسبی داشته است و مجالس ارمنستان و ایران نقش کلیدی در توسعه روابط دوستانه بین دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دارند.

وی همچنین با اشاره به سالگرد تأسیس روابط دو کشور گفت: در سی‌امین سالگرد استقرار روابط دوستانه بین ارمنستان و ایران، امیدواریم دستاوردهای بزرگ‌تری را برای دوره جدیدی از مناسبات فی‌مابین طراحی و اجرا کنیم.

نایب رئیس مجلس ارمنستان در ادامه افزود: ارمنستان گسترش همکاری‌های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی، صنعتی و فرهنگی با ایران را یک موضوع راهبردی و حائز اهمیت می‌داند و جایگاه والایی برای جمهوری اسلامی ایران در افق‌های نوین روابط مبتنی بر حسن همجواری قائل است.

وی در این راستا، مشارکت سازنده ایران را در تأمین صلح، امنیت و ثبات منطقه‌ای، ضروری دانست.

گفتنی است در این دیدار پاپویان، رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران نیز با اشاره به ظرفیت‌های فراوان دو کشور در توسعه هرچه بیشتر روابط خاطرنشان کرد: ارمنستان تمایل دارد بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران در پروژه‌های مشترک عمرانی، صنعتی، فنی- مهندسی و حفاظت از محیط زیست مشارکت داشته باشند و در این زمینه امکانات مناسبی را نیز در نظر گرفته است.

چهارشنبه 18 خرداد 1401  9:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها