0

دوام آنتی بادی های کووید ۱۹ چقدر است

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

دوام آنتی بادی های کووید ۱۹ چقدر است

تحقیق جدید نشان می دهد؛

دوام آنتی بادی های کووید ۱۹ چقدر است

دوام آنتی بادی های کووید ۱۹ چقدر است

تحقیقات جدید نشان می‌دهد بزرگسالانی که به کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند، تقریباً تا ۵۰۰ روز پس از عفونت، آنتی‌بادی‌ها در خونشان در گردش هستند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، «مایکل سوارتز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تگزاس، می‌گوید: «تحقیقات ما نشان می‌دهد که سطح آنتی بادی‌ها در افرادی که قبلاً به ویروس آلوده شده بودند در ۱۰۰ روز اول پس از عفونت افزایش می‌یابد و سپس به تدریج طی ۵۰۰ روز آینده و بعد از آن کاهش می‌یابد.»

برای مطالعه جدید، محققان داده‌های بیش از ۵۷ هزار داوطلب بالای ۲۰ سال را که در نظرسنجی ثبت نام کرده بودند، تجزیه و تحلیل کردند. این نظرسنجی در اکتبر ۲۰۲۰ برای پیگیری وضعیت آنتی بادی کووید ۱۹ در طول زمان راه اندازی شد.

محققان نمونه خون جمع آوری شده از شرکت کنندگان را بین ۱ اکتبر ۲۰۲۰ و ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ بررسی کردند.

طبق گزارش، در حالی که نتایج فردی بر اساس سن، وزن، استعمال سیگار و شدت عفونت متفاوت بود، همه داوطلبان کاهش مشابهی در آنتی‌بادی‌ها داشتند.

با وجود اینکه آنتی‌بادی‌ها می‌توانند تقریباً ۱.۵ سال پس از عفونت کووید ۱۹ دوام بیاورند، سوارتز تأکید کرد که واکسیناسیون بهترین محافظت را در برابر ابتلاء به عفونت، عفونت مجدد و بستری شدن در بیمارستان فراهم می‌کند.

وی افزود: «ما می‌دانیم که نرخ ابتلاء به عفونت مجدد یا بستری شدن در بیمارستان پس از واکسینه شدن بسیار کمتر از واکسینه نشدن است، بنابراین، اگر واکسن نزده اید، اکنون زمان انجام آن است.»

تحقیقات قبلی نشان داد که کودکان حداقل هفت ماه پس از ابتلاء به کووید ۱۹ دارای آنتی بادی در گردش در خون شأن بودند.

 

کد خبر 5508930
چهارشنبه 18 خرداد 1401  9:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها