0

ساخت بخش Talking آیلتس به موارد زیر توجه کنید:

 
pooneh1256
pooneh1256
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : دی 1400 
تعداد پست ها : 39

ساخت بخش Talking آیلتس به موارد زیر توجه کنید:

فرمت تاکینگ چک: اسپیکینگ آیلتس تاکینگ چک یک مصاحبه شفاهی بین داوطلب و ممتحن است. این نگاه از سه عنصر تشکیل شده است که هر کدام بلافاصله بعد از نیمه مقابل نگه داشته می شوند. در هر قسمت از مکالمه که نگاهی به آن بیندازید، تخصص مکالمه انگلیسی داوطلب در حوزه های زیر مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. تمام عناصر Talking ضبط شده است.

زمان: مدت زمان صحبت کردن 11 تا 14 دقیقه است.

بخش های مختلف آیلتس Talking نگاهی به موارد زیر دارد:

1- ساخت قسمت اولیه Talking IELTS نگاهی به:
نگاهی به بخش اصلی Talking IELTS - ایران اروپا

فرمت نیمه اولیه: در این نیمه، ممتحن آیلتس سخنگو سوالات رایج و سریعی را در مورد داوطلب می پرسد. در عبارات مختلف، در نیمه اول، ممتحن خود را معرفی می کند و هویت داوطلب را بررسی می کند، سپس از داوطلب سوالات متداول در مورد مواردی مانند سکونت، خانه، کار، آموزش و پیگیری می پرسد.

زمان: این قسمت بین 4 تا 5 دقیقه طول می کشد.

تخصص مورد نیاز برای سوالات نیمه اول: این بخشی از نگاهی است که بر انعطاف پذیری در صحبت کردن، نظرات طبقه بندی شده، و ارائه اطلاعات به طور منظم در مورد مسائل و تجربیات یا شرایط مرسوم با پاسخ دادن به سوالات مختلف تمرکز دارد.

تنوع سوالات: تنوع سوالات این قسمت 9 تا 12 سوال است که در نوع سه فریمی می باشد. سوالات اولیه بدن تقریباً کار، هیئت علمی، خانواده، محله، محل سکونت و کشور است و سوالات لحظه ای و سوم بدن با سوالات بدن اولیه مرتبط است.

در موارد زیر، به الگوی سؤالات ابتدایی توجه کنید و به بخشی از صحبت کردن نگاه کنید:

کار (1):

آیا شما دانش آموز هستید یا اکنون مشغول به کار هستید؟
در این بین تقریباً شغل / هیئت علمی خود را چه می خواهید؟
دوست دارید دیر یا زود چه شغلی را انجام دهید؟
کار (2):

در ضمن جایی که مشغول کار هستید؟
آیا مایل به کار در یک کشور خارجی هستید؟
آیا شما شغل خود را می خواهید؟
2- ساخت لحظه بخشی از Talking IELTS نگاهی به:
ساخت لحظه بخشی از آزمون آیلتس تاکینگ چک - ایران اروپا

فرمت نیمه لحظه: در نیمه لحظه ای، ممتحن کارتی به نام کارت شغلی به داوطلب ارائه می دهد که موضوعی همراه با سؤالات روی آن نوشته شده است و از داوطلب می خواهد که تقریباً آن را صحبت کند. به نامزد یک مداد و کاغذ داده می شود تا در مورد موضوع یادداشت کند و یک دقیقه فرصت دارد تا 2 دقیقه زودتر از صحبت کردن در مورد موضوع، آن را سازماندهی کند. سپس ممتحن از داوطلب می خواهد 1 تا 2 دقیقه صحبت کند و پس از 2 دقیقه داوطلب را متوقف می کند و یک یا دو سوال در مورد موضوع مشابه می پرسد.

استفاده مؤثر از نکات مربوط به کارت شغلی، و یادداشت برداری در طول زمان آماده سازی، ممکن است به داوطلبان کمک کند تا محتوای صحیح را در نظر بگیرند، گفتار خود را بسازند و به مدت دو دقیقه صحبت کنند.

زمان: نیمه لحظه سه تا چهار دقیقه به همراه زمان آماده سازی طول می کشد.

تخصص مورد نیاز برای سوالات Half II: این بخشی از نگاهی است که بر انعطاف پذیری صحبت کردن در اندازه چند موضوع خاص (بدون درخواست اضافی از سوی آزمونگر)، استفاده از زبان قابل قبول و سازماندهی مفاهیم به طور منسجم تمرکز دارد.

یک شنبه 15 خرداد 1401  2:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها