0

اعتراض ستارگان

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

اعتراض ستارگان

اعتراض ستارگان

اعتراض ستارگان

صدای اعتراض‌ها به بی‌برنامگی و سردرگمی تیم ملی هر روز بلندتر از قبل می‌شود.

به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «در فاصله چند ساعت، ابتدا مهدی طارمی و بعد سردار آزمون به‌تندی از بی‌برنامگی تیم ملی انتقاد کردند. ستاره بوشهری پورتو که فصل درخشانی را پشت سر گذاشته است، در توییتر با لحنی طعنه‌آمیز پرسیده: «کسی می‌داند اردوی تیم ملی از کی شروع می‌شود؟» و البته سردار آزمون هم با درج آیکون‌های تشویق، تیم ملی را بی‌برنامه‌ترین تیم دنیا خوانده است. پیش از این دو ستاره، نفراتی مثل علیرضا جهانبخش و کریم انصاری‌فرد هم از روند آماده‌سازی تیم ملی ایران انتقاد کرده بودند اما طارمی و آزمون لحن تندتری در پیش گرفته‌اند. آزمون پیش‌تر هم با یک استوری مفصل به لغو بازی ایران و کانادا واکنش نشان داده بود.

هر چه درخشان‌تر، بی‌پرواتر

به‌ نظر می‌‎رسد بازیکنانی که چهره شاخص‌تری در تیم ملی به‌ شمار می‌آیند، با بی‌پروایی بیشتری روند آماده‌سازی این تیم را مورد نقد قرار می‌دهند. امثال طارمی و آزمون می‌دانند که جایگاه تثبیت‌شده‌ای در تیم ملی دارند و تازه در این مورد خاص افکار عمومی هم دل به دل آنها می‌دهد. بنابراین ابایی از اعتراض ندارند و اگر این رویه ادامه بیابد، شاید لحن آنها تندتر هم بشود. علیرضا جهانبخش هم که این روزها گلایه‌های بیشتری دارد، بازیکن محبوب دراگان اسکوچیچ به شمار می‌رود و به جرأت می‌توان گفت در تیم او بهترین روزهای فوتبال ملی‌اش را پشت سر می‌گذارد. از سوی دیگر بعضی از این بازیکنان یک یا حتی دو جام‌ جهانی دیگر را دیده‌اند و خوب می‌دانند که حضور در این تورنمنت اصلا آسان و ساده نیست. اینکه آنها سکوت نمی‌کنند، ریشه در همین مسائل دارد.

عقب‌افتادگی آشکار

لغو دو بازی دوستانه با اکوادور و کانادا علاوه بر اینکه برنامه تیم ملی را به هم ریخت و شوک بزرگی به فوتبال ایران وارد کرد، به وضوح باعث عقب‌افتادگی تیم ما نسبت به رقبای آسیایی شد. اطلاعاتی که تاکنون از روند آماده‌سازی تیم‌های ملی پیش از جام‌ جهانی ۲۰۲۲ منتشر شده، نشان می‌‎دهد سایر هم‌قاره‌ای‌ها عزم جزمی برای مهیاکردن تیم‌شان داشته‌‎اند. عربستانی‌ها فعلا بازی با چهار تیم کلمبیا، ونزوئلا، اکوادور و کرواسی را قطعی کرده‌اند، کره‌جنوبی نیز با چهار تیم برزیل، شیلی، پاراگوئه و مصر ملاقات می‌کند. ژاپن هم رودرروی پاراگوئه، برزیل، غنا و یکی از دو تیم شیلی یا تونس قرار خواهد گرفت. تیم‌های اروپایی به‌دلیل درگیری در لیگ ملت‌ها در دسترس نیستند، بنابراین رقبا تلاش کرده‌اند از ظرفیت سایر قاره‌ها استفاده کنند و مثلا می‌بینید که مسابقات دوستانه کره واقعا قابل اعتناست. خب طبیعتا بازیکنان تیم ملی و افکار عمومی این برنامه‌ها را با هم مقایسه می‌کنند و سرخورده‌تر می‌شوند.

فردا مدعی نشوید

به هر حال آنچه مشخص است اینکه روند آماده‌سازی تیم ملی خوب پیش نمی‌رود و این مسئله می‌تواند در جام‌ جهانی آسیب جدی به تیم ما وارد کند. مثل همیشه امیدوار به غیرت و همت بازیکنان هستیم؛ مخصوصا که تعداد شکست‌های سنگین ایران در میادین بین‌المللی انگشت‌شمار است. با این حال آیا واقعا اینها کافی است؟ کسانی که امروز فرصت کمک به تیم ملی را دارند و دریغ می‌کنند، مبادا فردا بعد از ناکامی احتمالی این تیم در جلد مدعی‌العموم فرو بروند. آن روز باورتان نخواهیم کرد.»

چهارشنبه 11 خرداد 1401  9:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها