0

نوجوانتان را درک کنید

 
rasekhoon_mobile
rasekhoon_mobile
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 845
محل سکونت : اصفهان

نوجوانتان را درک کنید

بلوغ و نوجوانی یکسان نیستند. بلوغ روند تغييرات فيزيکي است که توسعه‌ی اندام‌هاي جنسي، شروع دوره‌هاي قاعدگی در دختران و رشد موي صورت در پسران را شامل مي‌شود. نوجوانی زمانی است که فرد با تغییرات احساسی و روانی زیادی روبرو است. مراقبت و تربیت نوجوان در این مرحله‌ی رشد می‌تواند برای پدران و مادران چالش‌برانگیز باشد.

یک کودک به نوجوان تبدیل می‌شود و تازه در دوران نوجوانی بلوغ را نیز تجربه می‌کند. پس بله، آن‌ها تغییر بسیار زیادی را پشت سر می‌گذارند و همین می‌تواند برای آن‌ها ترسناک باشد! وقتی که نوجوان شما سعی می‌کند با این تغییرات کنار بیاید، ممکن است در بهترین حالت خود نباشد. چگونگی رفتار آن‌ها در کنار شما، چگونگی صحبت کردن آن‌ها با شما و با باقی دنیا هم تغییر می‌کند.

آن‌ها ممکن است یک رفتار کلیشه‌ای داشته باشند یا بدتر عمل کنند. هر کاری که آن‌ها انجام می‌دهند، واکنشی است که نسبت به تغییرات مرتبط با سن دارند. رفتار شما با نوجوان سرکش و کله‌شق‌تان، واکنش شما نسبت به آن‌ها است. واکنش شما تنها چیزی است که به طور کامل می‌توانید تحت کنترل داشته باشید.

بله، نوجوان شما روی اعصاب‌تان راه می‌رود و صبر و تحمل شما را امتحان می‌کند. و بله، او شما را دیوانه می‌کند، و شما دوست دارید از مادری کردن و پدر کردن استعفا بدهید. بنابراین در این‌جا ما توصیه‌ای برای والدینی داریم که در حال حاضر یک نوجوان در منزل دارند: شما به عنوان یک فرد بالغ در رابطه، باید انتخاب‌های درستی داشته باشید. شما آن کسی هستید که باید فکر کنید و عمل کنید تا واکنش مورد نظر خودتان را از نوجوان‌تان دریافت کنید.

شنبه 7 خرداد 1401  8:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها