0

چگونه سکسکه کودک را متوقف کنیم؟

 
rasekhoon_mobile
rasekhoon_mobile
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 845
محل سکونت : اصفهان

چگونه سکسکه کودک را متوقف کنیم؟

سکسکه اغلب اتفاق میفتد و به طور همزمان بیش از ده دقیقه ادامه دارد. با این حال، اگر احساس نگرانی دارید یا فکر می کنید کودک را آزار می دهد ادامه مطلب را برای روش های متوقف کردن سکسکه کودک از دست ندهید.

* نکته :با توجه به سن و شرایط تغذیه ای نوزادتان متوجه خواهید شد که روش های پیشنهادی برای نوزادان سنین پایین قابل اجرا نیست و بیشتر برای کودکان مورد استفاده قرار میگیرد.

1- اجازه دهید سکسکه به طور طبیعی متوقف شود:

تقریباً سکسکه های کودک به خودی خود متوقف می شود پس اگر به نظر نمی رسد سکسکه کودک را تحت فشار قرار داده، به آن ها اجازه دهید تا به تنهایی متوقف شوند اما در صورت ادامه داشتن به مدت ساعت ها یا روزها، به پزشک خود اطلاع دهید.

2- استفاده از آب گریپ فروت برای توقف سکسکه :

اگر احساس می کنید کودک از سکسکه کردن احساس راحتی ندارد می توانید به او کمی آب گریپ فروت بدهید. که ترکیبی از گیاهانی مانند رازیانه، لیمو و زنجبیل است که تصور می شود مشکلات دستگاه گوارش را کاهش می دهد. توجه داشته باشید قبل از دادن آن به کودک آن را کمی رقیق کنید. همچنین از نام تجاری و محتویات محصول مورد استفاده اطمینان حاصل کنید.

 

3- استفاده از پستانک برای متوقف کردن سکسکه کودک:

هنگامی که کودک شروع به سکسکه می کند، می توانید به آن ها پستانک بدهید تا سکسکه را متوقف کند، این امر باعث می شود دیافراگم آرام شده و اسپاسم بیش از حد را متوقف کند.

4- دادن قند به کودک برای درمان سکسکه:

خوردن قند یکی از قدیمی ترین درمان های سکسکه است. اگر کودک قادر به خوردن غذای جامد است، مقداری قند / شکر را در دهان او قرار دهید. برای کودکانی که مایعات مصرف می کنند، پستانک آن ها را می توانید در مقداری شربت قند فرو ببرید. شکر می تواند عضلات دیافراگم را شل کرده و آن را آرام کند و باعث توقف سکسکه شود.

5- استفاده از عوامل حواس پرتی برای توقف سکسکه کودک :

اگر کودک سکسکه می کند سعی کنید او را با چیزهای سرگرم کننده مانند یک فعالیت یا یک اسباب بازی متمرکز کنید. از آن جا که سکسکه به طور طبیعی نتیجه انقباضات عضلانی در ارتباط با سیستم عصبی است، استفاده از روش های حواس پرتی حسی ؛ مانند نشان دادن چیزی جالب مثل اسباب بازی یا کارتون می تواند آن را متوقف کند.

 

سه شنبه 3 خرداد 1401  9:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها