0

یوفو چیست

 
rasekhoon_mobile
rasekhoon_mobile
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 845
محل سکونت : اصفهان

یوفو چیست

یوفو چیست؟
شیء ناشناس پرنده (Unidentified flying object) که مخفف آن می‌شود UFO (یوفو) را در فارسی با نام بشقاب پرنده می‌شناسیم. یوفو‌های مشاهده شده اجسام متداولی هستند و درصد کمی از گزارش‌های مشاهده یوفوها، جعلی است. تنها حدود ۱۵ درصد از گزارش‌های مشاهده یوفو‌ها را می‌توان به طور مشخص در طبقه «اشیای ناشناس پرنده» به مفهوم دقیق قرار داد. بنا بر گزارش بی‌بی‌سی، در جلسه اخیر کنگره آمریکا، مشاهدات ثبت‌شده توسط ارتش آمریکا شامل ۱۱ برخورد بسیار نزدیک اشیای ناشناس پرنده با هواپیما‌های آمریکایی بررسی شده است. در یکی از رخداد‌هایی که توضیحی برای آن نیست، در سال ۲۰۰۴ خلبانان جنگنده در اقیانوس آرام با جسمی روبه‌رو شدند که به نظر می‌رسید قبل از توقف و معلق ماندن، هزاران متر پایین آمده است. در حادثه دیگری که برای اولین بار در روز سه‌شنبه نمایش داده شد، یک شیء ناشناس در دوربین دیده می‌شود که از کنار یک جت جنگنده نیروی دریایی ایالات متحده عبور می‌کند. هیچ توضیحی برای این شیء یافت نشده است. با این که مقامات آمریکایی سعی می‌کنند این اتفاقات را عادی جلوه دهند و دلایل فیزیکی برای آن‌ها بتراشند، ولی برای برخی از این رویداد‌ها که توسط شاهدان هم ثبت شده‌اند، هیچ‌گونه توجیهی وجود ندارد.

مشاهدات اشتباه
موشک‌های پرتاب شده توسط هواپیما، ماهواره‌های برخاسته از زمین، قطعات شهاب‌سنگ که با انعکاس نور خورشید روشن دیده می‌شوند، روشن شدن ابر‌های ارتفاع‌پایین توسط خورشید، طبقات موشک‌های حامل، نور‌های به رنگ‌های مختلف حاصل از سوختن ماهواره‌ها در جو، گلوله‌های منور نظامی، هواپیما‌هایی که فرود آمدنشان را علامت می‌دهند، بالون‌های آزمایش، کره‌های درخشان یا قرص‌های براق و روشن حاصل از انعکاس نور توسط سطوح خارجی هواپیما‌های مدرن، دنباله بخار هواپیماها، دسته حشرات و پرندگانی که در ارتفاعات خیلی بالا پرواز می‌کنند، هاله نورانی اطراف خطوط سیم‌های انتقال برق فشار قوی بر اثر احاطه شدن با کریستال‌های یخ در زمستان، سیارات و ستاره‌ها، نورافکن، هواپیما‌های بدون خلبان، سراب نوری جو، کاغذ‌های سرگردان در هوا، حباب کف و... بیشترین مواردی هستند که شاهدان را به اشتباه‌انداخته و به خیال مشاهده یک یوفو، آن را گزارش داده‌اند.
پیشینه تحقیقات روی یوفو‌ها
مطالعات عمومی روی یوفو‌ها برای اولین بار با نام «پروژه نشان» در سال ۱۹۴۷ پس از تعداد زیادی گزارش مردمی آغاز شد. این پروژه درباره علت مشاهده‌ها بی‌نتیجه بود. با این حال، طبق گفته کاپیتان نیروی هوایی ایالات متحده ادوارد جی روپلت، بشقاب پرنده‌ها اجسام واقعی هستند که توسط روس‌ها یا آمریکایی‌ها ساخته نشده و احتمالا منشأ فرازمینی داشته‌اند. این تخمین به پنتاگون ارسال شد، اما به دلیل نبود مدرک فیزیکی، نابود شد. پروژه بعدی، پروژه «کتاب آبی» یکی از مجموعه پژوهش‌های سیستماتیک روی اشیای ناشناس پرنده بود که توسط نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا انجام شد. این پروژه در سال ۱۹۵۲ آغاز و دستور پایان آن و تمامی فعالیت‌های زیر نظرش در ۱۹۷۰ داده شد. پروژه کتاب آبی دو هدف داشت؛ یافتن پاسخ برای این پرسش که آیا اشیای ناشناس پرنده تهدیدی برای امنیت ملی هستند؟ و تحلیل علمی تمامی داده‌های مربوط به یوفو‌ها چیست؟ در زمان انجام این پروژه هزاران گزارش از یوفو‌ها جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل شد. خلاصه تحقیقات نیروی هوایی ایالات متحده چنین بود: هیچ‌کدام از اشیای ناشناس پرنده‌ای که تا زمان گزارش، بررسی و ارزیابی شده‌اند، تهدیدی برای امنیت ملی (مشخصاً برای ایالات متحده) نبوده‌اند. از میان مدارک بررسی شده با طبقه‌بندی ناشناس، هیچ‌کدام از لحاظ علمی از دانش امروزی بشر فراتر نبوده‌اند. همچنین اعلام شد در میان هیچ‌کدام از گزارش‌های بررسی‌شده شواهدی دال بر وجود وسیله نقلیه فرازمینی موجود نبوده است.

سه شنبه 3 خرداد 1401  8:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها