0

هوای اصفهان در وضعیت قابل قبول/ ۷ ایستگاه پایش کماکان قطع است

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

هوای اصفهان در وضعیت قابل قبول/ ۷ ایستگاه پایش کماکان قطع است

هوای اصفهان در وضعیت قابل قبول/ ۷ ایستگاه پایش کماکان قطع است

هوای اصفهان در وضعیت قابل قبول/ ۷ ایستگاه پایش کماکان قطع است

اصفهان- میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با وجود قطعی هفت ایستگاه پایش روی عدد ۹۵ (وضعیت قابل قبول) قرار گرفت.

محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز هفت ایستگاه پایش کیفی هوا در خیابان‌های جی، کاوه، انقلاب، میرزاطاهر، باغ غدیر، دانشگاه و رهنان برای دومین روز پیاپی قطع است.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با میانگین ۱۵۷ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد، افزود: شاخص هوا در بزرگراه خرازی و خیابان ورزشگاه میثاق به ترتیب با ۱۰۸ و ۱۲۳ AQI در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان ادامه داد: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۷۷، باهنر با شاخص ۶۴، پروین با شاخص ۸۲، رودکی با شاخص ۶۵، فرشادی با ۶۸ و فیض با شاخص ۷۵ در وضعیت (زرد) قابل قبول است.

مزارع اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۴۳ و مبارکه با شاخص ۱۱۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۸۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5489175
شنبه 24 اردیبهشت 1401  9:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها