0

خبرنگار قربانیِ ۴ دهه «سیاست ترور» صهیونیستها+ اسامی و جزئیات(2)

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 21584
محل سکونت : اصفهان

خبرنگار قربانیِ ۴ دهه «سیاست ترور» صهیونیستها+ اسامی و جزئیات(2)

. عبدالرحمن زیاد ابوهین

در ۲۸ سالگی، پس از مجروح شدن در حمله موشکی هواپیمای جنگی اسرائیل که خانه‌ی وی را در محله الشجاعیه غزه هدف قرار داد، به شهادت رسید. ابوهین خبرنگار شبکه ی «الکتاب» و گزارشگر خبرگزاری «صفا» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: محله‌ی الشجاعیه ۲۳/‏۷/‏۲۰۱۴

۱۷. خالد ریاض محمد حمد

در ۲۵ سالگی، بر اثر حمله‌ی موشکی هواپیمای جنگی اسرائیل در محله الشجاعیه به شهادت رسید. حمد تصویربردار خبرگزاری Continue بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: محله‌ی الشجاعیه ۲۰/‏۷/‏۲۰۱۴

۱۸. نجلاء محمود الحاج

در ۲۹ سالگی، بر اثر بمباران هواپیماهای رژیم صهیونیستی که منزل او در خانیونس را هدف قرار دادند به همراه ۷ نفر از اعضای خانواده اش به شهادت رسید. الحاج در فضای مجازی فعالیت می‌کرد.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: اردوگاه خان یونس ۱۰/‏۷/‏۲۰۱۴

۱۹. حامد عبدالله شهاب

در ۳۳ سالگی، در بمباران هواپیمای رژیم اشغالگر که خودروی مؤسسه را در خیابان الرمله در مرکز غزه هدف قرار داد به شهادت رسید. این خودرو به وضوح وابستگی خود به مطبوعات را نشان می‌داد. شهاب خبرنگار «میدیا ۲۴» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۹/‏۷/‏۲۰۱۴

۲۰. محمد موسی ابوعیشه

در ۲۴ سالگی، بر اثر اصابت موشک هواپیمای جنگی اسرائیل در حالی که پیاده روی می‌کرد به شهادت رسید. ابوعیشه رئیس رادیو «القدس التعلیمیه» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: دیرالبلح ۲۰/‏۱۱/‏۲۰۱۴

۲۱. محمود علی احمد الکومی

در ۲۹ سالگی، در اثر حمله موشکی جنگنده رژیم صهیونیستی به خودروی شبکه ماهواره‌ای «الاقصی» در خیابان الشفاء به شهادت رسید. الکومی تصویربردار شبکه ماهواره‌ای «الاقصی» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۲۰/‏۱۱/‏۲۰۱۲

۲۲. حسام محمد سلامه

در ۳۰ سالگی، در اثر حمله موشکی جنگنده رژیم صهیونیستی به خودروی شبکه ی ماهواره‌ای «الاقصی» در خیابان الشفاء به شهادت رسید. سلامه تصویربردار شبکه ی ماهواره‌ای «الاقصی» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۲۰/‏۱۱/‏۲۰۱۲

۲۳. ویکتور آرگونی

در ۳۶ سالگی، توسط گروه‌های افراطی ربوده و کشته شد. آرگونی، گزارشگر ایتالیایی، روزنامه نگار روزنامه‌ی ایتالیایی «ایلمانیوستو» و همچنین از اعضای جنبش جهانی «التضامن» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۲۰/‏۴/‏۲۰۱۱

۲۴. جودت کیلیجلار

در ۳۸ سالگی، هنگام شرکت در پوشش خبری سفر ناوهای ناوگر آزادی که به سمت نوار غزه در حرکت بود بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسید. کیلیجلار، خبرنگار ترکیه‌ای، خبرنگار سایت مؤسسه‌ی خیریه ی کمک‌های انسان دوستانه بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۳۱/‏۵/‏۲۰۱۰

۲۵. علاء حماد محمود مرتجی

در ۲۶ سالگی، بر اثر حمله موشکی جنگنده رژیم صهیونیستی در محله الزیتون به شهادت رسید. مرتجی در رادیو «البراق» فعالیت می‌کرد.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۹/‏۱/‏۲۰۰۹

۲۶. ایهاب جمال حسن الوحیدی

در ۳۳ سالگی، بر اثر بمباران منزلش توسط هواپیماهای رژیم اشغالگر صهیونیستی با سه موشک به برج الأطباء در منطقه تل الهوی به شهادت رسید. الوحیدی تصویربردار تلویزیونی ویژه یاسر عرفات و محمود عباس بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۸/‏۱/‏۲۰۰۹

۲۷. باسل ابراهیم فرج

در ۲۲ سالگی، در حمله موشکی جنگنده رژیم صهیونیستی به برج مسکونی خود در محله تل الهوی به شهادت رسید. فرج دستیار تصویربردار تلویزیون الجزایر بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۶/‏۱/‏۲۰۰۹

۲۸. عمر عبدالحافظ السیلاوی

در ۲۸ سالگی، پس از مجروح شدن در بمباران جنگنده رژیم صهیونیستی به مسجد دکتر ابراهیم المقادمه در حالی که در آن محل مشغول فیلمبرداری بود به شهادت رسید. السیلاوی تصویربردار شبکه ماهواره‌ای «الاقصی» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: بیت لاهیا ۳/‏۱/‏۲۰۰۹

۲۹. فضل صبحی شناعه

در ۲۳ سالگی، پس از مجروح شدن در اثر بمباران توپخانه ای رژیم صهیونیستی و هدف قرار دادن وی هنگام فیلمبرداری از کشتار اشغالگران در جوهرالدیک به شهادت رسید. شناعه تصویربردار خبرگزاری «رویترز» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: روستای جحر الدیک ۱۶/‏۴/‏۲۰۰۸

۳۰. حسن زیاد شقوره

در ۲۳ سالگی، در بمباران یک خودرو توسط هواپیمای جنگی اسرائیل در شمال نوار غزه به شهادت رسید. شقوره تصویربردار رادیو «صوت القدس»، روزنامه «الاستقلال» و سایت خبرگزاری «فلسطین الیوم» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: بیت لاهیا ۱۵/‏۳/‏۲۰۰۸

۳۱. سمیر قصیر

در ۴۵ سالگی، بر اثر انفجار مواد منفجره‌ای که در انتهای خودرویی که در مقابل منزلش در آستانه اشرفیه پارک شده بود، در حالی که سوار آن بود، به شهادت رسید. قصیر رئیس مؤسسه «النهار» بود، وی همچنین در روزنامه‌ی آن مؤسسه می‌نوشت.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: بیروت ۲/‏۶/‏۲۰۰۵

۳۲. مازن سعود الطمیزی

در ۲۵ سالگی، در حین تهیه گزارش از عملیات بمباران قبلی بر اثر حمله موشکی بالگرد آمریکایی مجروح شد و به شهادت رسید. الطمیزی گزارشگر شبکه‌های «العربیه» و «الاخباریه» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: بغداد ۱۲/‏۹/‏۲۰۰۴

۳۳. محمد عادل ابوحلیمه

در ۲۱ سالگی، در حین پوشش خبری تهاجم به اردوگاه آوارگان بلاطه بر اثر اصابت گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید. ابوحلیمه گزارشگر خودجوش رادیو «صوت النجاح» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: اردوگاه بلاطه ۲۲/‏۳/‏۲۰۰۴

۳۴. خلیل محمد خلیل الزبن

در ۵۹ سالگی، در حین خروج از دفتر خود در محله الصبره با ۱۲ گلوله ترور شد. الزبن مدیر دفتر رسانه‌ای یاسر عرفات در تونس، سردبیر مجله «النشره» پس از ترور میشیل النمری تا زمان شهادتش در غزه، و مؤسس دفتر «وفا» در دمشق سال ۱۹۷۳ بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: غزه ۲/‏۳/‏۲۰۰۴

۳۵. مازن ناجی دعنا

در ۴۱ سالگی، بر اثر اصابت گلوله تانک آمریکایی در حومه زندان ابوغریب به شهادت رسید. دعنا تصویربردار تلویزیونی خبرگزاری «رویترز» بود.

مکان و زمان به شهادت رسیدن: بغداد ۱۷/‏۸/‏۲۰۰۳

شنبه 24 اردیبهشت 1401  9:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها