0

ابلاغ موافقت اجرای سایت مخابراتی در شهرک بعثت بیرجند

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

ابلاغ موافقت اجرای سایت مخابراتی در شهرک بعثت بیرجند

با پیگیری مهر انجام شد؛

ابلاغ موافقت اجرای سایت مخابراتی در شهرک بعثت بیرجند

ابلاغ موافقت اجرای سایت مخابراتی در شهرک بعثت بیرجند

بیرجند- با پیگیری خبرگزاری مهر موافقت با اجرای سایت مخابراتی برای رفع مشکل پوشش اینترنت در شهرک بعثت بیرجند به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ابلاغ شد.

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها: آذر ماه ۱۴۰۰ بعد از تماس تعدادی از اهالی روستای علی آباد بیرجند (شهرک بعثت) با خبرنگار مهر مبنی بر وجود مشکل در پوشش اینترنت این روستا که در نزدیکی مرکز استان قرار دارد بعضی از اهالی آن به خبرنگار مهر اظهار کردند با وجود اینکه روستای علی آباد (شهرک بعثت) در حاشیه شهر بیرجند قرار دارد آنتن دهی تلفن‌های همراه در منطقه مطلوب نیست.

به خصوص که در آن زمان چون آموزش مدارس مجازی بود مشکلاتی برای معلمان، دانش آموزان و اولیای آنها به وجود آمده بود که بعضی از این مشکلات قابل جبران نبود که با وجود پیگیری‌های ۶ ساله آنها به سرانجامی نیز نرسیده بود.

خبرگزاری مهر در این زمینه گزارشی با عنوان «مشکل ۶ ساله اهالی شهرک بعثت بیرجند / گلایه مردم از آنتن دهی» را منتشر کرد که بعد از رسانه‌ای شدن این مشکل و بعد از گذشت پنج ماه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی خبر از اجرای سایت مخابراتی در شهرک بعثت بیرجند داد.

روستای علی آباد لوله (شهرک بعثت) یکی از روستاهای خراسان جنوبی است که در دو کیلومتری بیرجند با جمعیت بیش از هزار و ۵۰۰ نفر قرار دارد. این روستا به دلیل نزدیکی به شهر بیرجند، یکی از روستاهای مهاجر پذیری است که پذیرای افرادی بسیاری است.

با توجه به وجود بیش از ۷۵۰ دانش‌آموز و دانشجو و همچنین تعداد زیادی از فرهنگیان و کارمندان به ویژه با شیوع ویروس کرونا و نیاز بسیاری از اهالی آن به استفاده از فضای مجازی، کیفیت آنتن دهی همراه اول و اینترنت اهمیت بیشتری برای آنها داشت.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی بعد از گذشت حدود پنج ماه از انتشار این گزارش به خبرنگار مهر گفت: بعد از بازدید مشاور وزیر ارتباطات و فناوری از این روستا اجرای سایت ایرانسل در این روستا به ما ابلاغ شده است.

مصطفی بهی اضافه کرد: با انعقاد قرارداد برای این منظور امیدواریم با هدف گذاری انجام شده تا پایان شش ماهه اول سال جاری این سایت اجرا شود.

آنتن دهی نا مطلوب همراه اول و اینترنت مشکلی است که از سال‌های گذشته در بسیاری از روستاهای خراسان جنوبی وجود داشته است که با پیگیری اهالی و اقدامات انجام شده توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مشکل حدود ۶۰ درصد از این روستاها بر طرف شده است اما این مشکل هنوز در تعدادی از روستاهای خراسان جنوبی وجود دارد.

کد خبر
سه شنبه 20 اردیبهشت 1401  9:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها