0

هشدار خطبیب جمعه بندر عباس درباره پیامدهای خطرناک «دوستی دختر و پسر»

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20028
محل سکونت : کرمانشاه

هشدار خطبیب جمعه بندر عباس درباره پیامدهای خطرناک «دوستی دختر و پسر»

هشدار خطبیب جمعه بندر عباس درباره پیامدهای خطرناک «دوستی دختر و پسر»

هشدار خطبیب جمعه بندر عباس درباره پیامدهای خطرناک «دوستی دختر و پسر»

ایسنا نوشت: نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت:جه بسیارند روابط ناسالم و نامشروعی که آغاز می‌شوند و در نهایت باعث سرخوردگی جوانان به ویژه دختران و منحرف شدن ذهن جوانان شدند چراکه هدف اینگونه روابط لذت موقت است.

حجت الاسلام والمسملین محمد عبادی زاده ظهر امروز (۱۶ اردیبهشت ماه) در جمع نمازگزاران بندرعباسی، افزود: تنها راه نجات ما انسان تقوا است و تمسک به خداوند متعال راه سعادت در زندگی را برای ما هموار خواهد کرد.

وی با اشاره به روابط افسارگسیخته دختر و پسر به عنوان موضوع جدید سلسله بحث‌های اجتماعی خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس، تصریح کرد: منظور از روابط ناسالم، روابط پنهانی و دور از چشم والدین است. این روابط بدون ضرورت ایجاد می‌شوند که زمینه ساز فسادهای بزرگ‌تر است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که جوانان باید به عواقب دوستی‌های دختر و پسر در خیابان توجه کنند، بیان کرد: ارتباطات نامشروع و بی‌قید بند میان دختر و پسر باعث بروز عواقب روانی و روحی می‌شود. اولین موضوع این است که هیجانات جنسی انسان ر اثر ارتباطات افزایش پیدا می‌کند و به هیچ عنوان سیری‌پذیری و هیچ محدودیتی ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که شیطان گام به گام برای فریب انسان عمل خواهد کرد، خاطرنشان کرد: جه بسیارند روابط ناسالم و نامشروعی که آغاز می‌شوند و در نهایت باعث سرخوردگی جوانان به ویژه دختران و منحرف شدن ذهن جوانان شدند چراکه هدف اینگونه روابط لذت موقت است.

وی، ترس از فاش شدن ارتباط ناسالم را یکی از مهم‌ترین تاثیرات منفی روانی روی جوانان دانست و گفت: ترس از اینکه راز ارتباط نامشروع جوان در میان والدین، دوستان، آشنایان و ... فاش شود آلودگی روانی و اضطراب را برای جوان ایجاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که روابط نامشروع، مسئله ازدواج را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تشریح کرد: ازدواج که بنیان و ستون خانواده است در پی روابط نامشروع کم‌رنگ می‌شود و جوان میلی به ازدواج پیدا نمی‌کند. از طرفی برقراری اینگونه روابط به شخصیت خانوادگی آسیب می‌زند به همین جهت جوانان باید به این مسائل آگاه باشند و از شخصیت خانوادگی خود حفاظت کنند.

 

62252164.jpg

 

بیشتر بخوانید:

  • خطیب جمعه بیرجند: دولت با جدیت به انتظارات معیشتی مردم بپردازد

 

  • خطیب جمعه قزوین: دولت رئیسی ، گرفتار مین‌گذاری دولت گذشته است

 

 

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: برخی از کشورها تصور می‌کردند اگر به دامان آمریکایی‌ها پناه ببرند می‌توانند امنیت خودشان را حفظ کنند اما آن‌ها نیز به ناتوانی آمریکا آگاه گشته‌اند و به دنبال گسترش و تنوع روابط خود در ابعاد مختلف با سایر کشورهای جهان هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده بیان کرد: باید مولفه‌های قدرت نظام جمهوری اسلامی در جهان را بشناسیم و آن را در جامعه تبیین کرد. مولفه‌های قدرت ایران، مطابق با نگاه منظومه‌ای حضرت آقا باید در جامعه ترویج شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون تاب آوری اقتصاد ایران در برابر تحریم‌های بی‌سابقه و عظیم، بر هیچ کس پوشیده نیست. آمریکا اگر هر کشوری را به اندازه جمهوری اسلامی ایران تحریم می‌کرد، شاهد سقوط یا جنگ داخلی در آن کشور می‌بودیم اما جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری مقام عظمی ولایت، این تکانه‌ها را پشت سر گذاشت.

 

 

 

 

 

۲۱۲۱۷

کد خبر 1628511

جمعه 16 اردیبهشت 1401  10:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها