0

تولید علوفه هیدروپونیک در صنعت خوراک دام

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23519
محل سکونت : کرمانشاه

تولید علوفه هیدروپونیک در صنعت خوراک دام

 

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸

 

تولید علوفه هیدروپونیک در صنعت خوراک دام

تولید علوفه هیدروپونیک در صنعت خوراک دام

دستگاه تولید علوفه و سینی های کشت علوفه هیدروپونیک به همراه آموزش کشت می تواند به دو صورت کانکسی و سالنی باشد که در این مقاله به بررسی علوفه هیدروپونیک می پردازیم.

در ابتدا تجهیزات مورد نیاز برای کشت علوفه هیدروپونیک را بررسی می کنیم.

تجهیزات دستگاه تولید علوفه

در ادامه به بررسی تجهیزات مورد استفاده در دستگاه علوفه ساز می پردازیم و لازم به ذکر است که در خرید این تجهیزات باید دقت کافی و لازم را داشته باشید تا دستگاه شما به نحوه احسن کار کند.

سینی کشت علوفه هیدروپونیک

یکی از لوازم بسیار مهم در راه اندازی سالن کشت علوفه هیدروپونیک سینی های کشت هستند. این سینی ها باید دارای ابعاد استاندارد 30 در 60 بوده و دارای زهکشی مناسبی باشند که آب اضافه به خوبی از آن خارج شود و اگر این خصوصیت را نداشته باشند، می تواند باعث قارچ و کپک در در سیستم کشت شود.

سینی علوفه هیدروپونیک که توسط مجموعه ما تولید می شود از نظر استحکام بسیار مناسب و ایده ال بوده و مانع از قارچ و کپک و گندیدگی محصول می شود.

قفسه های کشت

قفسه های کشت که در دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک استفاده می شود دارای جنس آلومینیوم است. همین مسئله مانع از زنگ زدهی قفسه ها شده و بدین ترتیب می توانیم حتی بهداشت محیط را به راحتی رعایت کنیم و از طرفی استفاده از قفسه های کشت الومینیوم باعث می شود سینی کشت علوفه به راحتی بر روی ریل ها حرکت کند

تولید علوفه هیدروپونیک در صنعت خوراک دام

نور مخصوص کشت

سیستم نور مورد استفاده در دستگاه تولید علوفه باید به گونه ای باشد که به خوبی بر روی بذر ها تابیده شود و در زاویه مناسب نسبت به سینی های کشت قرار گیرد.

تابلو برق

تابلو برق مورد استفاده در دستگاه علوفه ساز یکی دیگر از تجهیزات دستگاه تولید علوفه است که باید اتوماسیون و اپراتوری بسیار مناسبی را در اختیار اپراتور قرار دهد.

همچنین مطالعه کنید: آموزش ساخت دستگاه تولید علوفه

فروش دستگاه علوفه هیدروپونیک

دستگاه های تولید علوفه امروزه به عنوان یکی از سیستم های پرکاربرد بین دامداران تبدیل شده و شاید افزایش روند استفاده از آن ها می باشیم.

این سیستم ها به دو مدل ساخته می شوند: دستگاه سیار که با نام کانتینری و یا سالنی شناخته می شود. دستگاه ثابت که با نام دستگاه سالنی شناخته می شود که بسته به تعداد دام و نوع دامداری و بسته به نیاز دامداران یکی از این مدل ها را می توانیم استفاده کنیم

دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک دارای تناژهای مختلفی هستند که این میزان تناژ وابسته به تعداد سینی های کشت علوفه هیدروپونیک مورد استفاده در دستگاه و به نوع بذر مورد استفاده دارد.

علوفه هیدروپونیک به عنوان یکی از مکمل های غذایی در دام ها هستند و انواع ویتامین های اصلی و ضروری در دام ها را می توان در این علوفه مشاهده کرد. با استفاده از روش کشت علوفه در سینی کشت علوفه می توان خوراکی کم هزینه و با دردسر بسیار کم را بدست آورد.

مصرف این علوفه می توان از بسیار از بیماری ها دامی که ناشی از کمبود ویتامین ها است جلوگیری نمود.

تولید علوفه هیدروپونیک در صنعت خوراک دام

مزایا و معایب علوفه هیدروپونیک

علوفه های تولید شده در دستگاه علوفه ساز هیچ گونه قارچ و کپکی ندارد و کاملا ارگانیک و سالم هستند و تولید این علوفه ها بر اساس اخرین استاندارد های روز دنیا است.

در تولید دستگاه علوفه ساز سیار بدنه دستگاه باید عایق بسیار مناسبی داشته باشد چرا که با این کار می توانیم مصرف انرژی را به حداقل ممکن برسانیم و انرژی مصرفی حاصل از سیستم های سرمایش و گرمایش به حداقل مقدار خود می رسد.

سیستم آبیاری مورد استفاده در دستگاه تولید علوفه به صورت کاملا اتوماتیک است و از جمله تجهیزات علوفه هیدروپونیک بسیار مهم به شمار می رود که و باید آب را به صورت میکروآبپاش بر روی سینی علوفه هیدروپونیک پاشش کند.

مورد بعد مبحث کنترل دما و رطوبت و همچنین میزان نوردهی است که با استفاده از کنترل کننده های مناسب باید این فرایند را نیز به صورت کاملا اتوماتیک انجام داد تا بتوانیم کشت علوفه را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

در پایان در صورتی که تصمیم به خرید دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک با قیمت مناسب که با بهره گیری از سینی کشت علوفه مناسب ساخته شده است را دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره ما بهره مند شوید.

به منظور اطلاع از نحوه ثبت سفارش و خرید و آموزش کشت می‌توانید با مشاورین مربوطه با این شماره ۰۹۱۹۳۵۳۵۵۸۴تماس حاصل فرمائید.

کد خبر 

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1401  12:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها