0

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

در «مهر» بخوانید+ تصاویر

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

استان قزوین مقصد بیستمین سفر رئیس‌جمهور و اعضای کابینه بود،حجت‌الاسلام رئیسی در دیدار با اقشار مختلف گفت که«مردم از صنعت خودروسازی رضایت ندارند»،وی همچنین بر رفع مشکلات شهرستان‌ها تأکید کرد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: روز چهارشنبه استان قزوین در بیستمین سفر رئیس‌جمهوری میزبان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همچنین برخی اعضای کابینه بود. بررسی مشکلات مردم، دیدار با اقشار مختلف جامعه و شرکت در جلسات مختلف از مهم‌ترین برنامه‌های رئیس‌جمهور کشورمان در جریان سفر به استان بود.

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به سفر ریاست جمهوری به استان قزوین اظهار کرد: با ورود رئیس‌جمهور به استان بازدیدها و جلساتی توسط رئیس‌جمهور اتفاق افتاد که به دلیل ضیق وقت عمده این جلسات، جلسات رسمی و از قبل تعیین‌شده بود.

وی گفت: دیدار با نمایندگان اقشار مختلف استان اولین دیدار ایشان با مردم استان قزوین بود.

این مسئول بیان کرد: بازدید از تعدادی از اماکن استان قزوین و درنهایت جلسه شورای اداری برای پیگیری مسائل و مشکلات استان از دیگر برنامه‌های ریاست‌جمهور در سفر نیم روزه به قزوین بود.

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

وی گفت: در پایان برنامه‌ها نیز برنامه نشست رسانه‌ای رئیس‌جمهور با اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

همچنین در بیستمین سفر استانی رئیس‌جمهور به استان قزوین برخی از وزرا و معاونین نیز به استان سفر کردند تا به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور در شهرستان‌های استان قزوین حضور پیدا کنند.

در این سفر احمد وحیدی، وزیر کشور به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری به شهرستان قزوین، سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور به شهرستان تاکستان و بهرام عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور به شهرستان آبیک سفر کردند.

همچنین علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور در شهرستان بویین‌زهرا و حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور مهمان شهرستان البرز بودند.

در این سفر علی سلاجقه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست نیز به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری به شهرستان آوج سفر کرد.

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

نمایندگان ویژه رئیس‌جمهوری پس از سرکشی و بازدید از شهرستان‌های استان قزوین به مرکز استان سفر و در نشست شورای اداری مربوط به بررسی مسائل و مشکلات و تصویب مصوبات سفر با حضور رئیس‌جمهور شرکت کردند.

بنابراین گزارش، سامانه‌ای برای دریافت درخواست‌ها و مطالبات مردم در قالب «سامد» راه‌اندازی شد. همچنین مردم با شماره‌گیری شماره ۱۱۱ درخواست‌های خود را مطرح کردند، این روش جایگزین روش‌های معمول گذشته که به‌صورت جمع‌آوری نامه بود، اجرا شد.

علاوه بر این فرآیند میز خدمت هم در دستگاه‌های اجرایی با حضور نمایندگان تام‌الاختیار وزرا در جریان بود و مردم از این طریق هم درخواست‌های خود را مطرح کردند.


اخبار سفر رئیس جمهور و وزرا را در زیر بخوانید.


۱:۲۴ تصویب ۱۹۱ طرح در سفر رئیس جمهور به استان قزوین

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

صولت مرتضوی در شورای اداری استان قزوین که چهارشنبه شب در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار کرد: تمهیدات لازم برای سفری اثربخش برای این استان مهیا شد.

وی افزود: در این سفر در مجموع در ۹ فصل و ۱۹۱ طرح اقدامات بسیار مبارکی به عمل خواهد آمد.

معاون اجرایی رئیس جمهور بیان کرد: در فصل زیربنایی، فصل صنعت و معدن، فصل فرهنگی و آموزشی و ورزشی، حوزه رفاه و تأمین اجتماعی، حوزه بهداشت و درمان، حوزه آب و خاک کشاورزی، حوزه اشتغال، حوزه امنیتی انتظامی و قضائی و نهایت امر در بخش سرمایه گذاری با تأمین منابع ارزی و ریالی برای توسعه استان با توجه به شاخص‌ها و مزیت‌های استان قزوین که عمده‌ترین آنها کشاورزی، صنعتی و توریسم است اقدامات مؤثری پیش بینی شده است.


۰:۴۶ تاکید رئیسی بر احیای واحدهای صنعتی تعطیل قزوین

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین با بیان اینکه دولت در کشاورزی دنبال کار دانش بنیان است، اظهار کرد: استان قزوین یک استان صنعتی است و باید دانش پایه شدن این صنایع مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه فعالیت آن دسته از صنایعی که به هر دلیلی دچار وقفه شده‌اند حتماً باید از سر گرفته شود، تاکید کرد: ساخت یک کارخانه هزینه‌های زیادی دارد اما وقتی کارخانه‌ای موجود است و زیرساخت آن وجود دارد باید مشکل را رفع و هموار کنیم.

رئیس جمهور عنوان کرد: برخی واحدها در استان قزوین خصوصی سازی شده اما به جای رونق دچار وقفه شده که باید این مشکلات هرچه سریع‌تر رفع شود و این شرکت‌ها راه اندازی شوند.

وی با اشاره به اینکه معطل ماندن ظرفیت‌های صنعتی استان قزوین قابل قبول نیست، اضافه کرد: باید این کارخانه‌ها به مدار تولید برگردد و نباید ظرفیت معطل نداشته باشیم.


۰:۰۱ رئیس جمهور: تکمیل واحدهای صنعتی نیمه تمام اولویت دولت است

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

آیت الله ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان قزوین که چهارشنبه شب در سالن دانشگاه امام خمینی برگزار شد اظهار کرد: امروزخدمت به مردم افتخار بنده به عنوان خدمتگذار مردم است و همه باید شاکر خدا باشیم که نسبت به این مردم ادای دین کنیم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه همه ما ایجاد امید است، بیان کرد: راهبرد دشمن ایجاد یاس است و تلاش او بر این است که با سیاهنمایی اجازه ندهد دستاوردها در کام مردم شیرین شود.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: همه باید با عمل خود مردم را روز به روز امیدوار تر کنیم و نشاط اجتماعی را افزون کنیم و در یک کلمه و بیان، سرمایه اجتماعی را ارتقا ببخشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما در استان‌ها کار جدید آغاز نکردیم، اظهار کرد: کارهای نیمه تمام در استان‌ها بسیار زیاد است و باید همین کارهای نیمه تمام که سالهاست در جلوی چشم مردم باقی مانده تمام شود. ادامه اظهارات رئیسی را اینجا ببینید.


۲۲:۲۸ رییس جمهور: بکارگیری کارگران معلول در واقع معامله با خدا است

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

آیت الله سید ابراهیم رئیسی چهارشنبه در بازدید از یک واحد تولیدی محصولات بهداشتی در شهر صنعتی البرز قزوین که عصر چهارشنبه انجام شد اظهار کرد: مدیر این واحد صنعتی که در راستای بکارگیری نیروهای معلول و دارای محدودیت جسمی گام برداشته و این افراد در کمتر جایی شغل می‌دهد، در واقع با خداوند معامله کرده است.

رئیس جمهور اذعان کرد: همه انسان‌ها در معرض آزمون الهی قرار دارند و باید تلاش کنند تا از آزمون الهی سربلند خارج شوند.

وی افزود: یک نفر با ثروت و مقام مورد آزمون قرار می‌گیرد و دیگری بدون اینها آزمون شده و گاهی ممکن است انسان با نقص عضو و محدودیت جسمی مورد آزمون قرار بگیرد اما در این میان سربلند خارج شدن از آزمون الهی بسیار مهم است.

رئیس جمهور در پایان خطاب به کارگران این واحد تولیدی که بیشتر آنها را معلولین تشکیل می‌دهند بیان کرد: عزم و اراده شما ستودنی است و اینکه با وجود محدودیت جسمی چیزی از کار کم نمی‌گذارید، مایه افتخار شما بوده و روحیه شما مثال زدنی و قابل تقدیر است.


۲۲:۰۲ شهرک گلخانه‌ای نودهک در تاکستان یک افتخار ملی است

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان تاکستان واقع در فرمانداری این شهر اظهار کرد: این شهرک از ظرفیت بسیار بالایی در زمینه تولید برخوردار است و رتبه کشاورزی این استان را ارتقا بخشیده است.

وی اضافه کرد: اگر از فضای کشاورزی تاکستان در حوزه‌های باغداری و زراعت به نحو مطلوب استفاده شود، دستاوردهای آن ملی و حتی فراملی خواهد بود که این مهم باید بیش از پیش مورد توجه باشد.

زلفی گل تاکید کرد: همین داربستی کردن باغات باعث افزایش گردشگری شده و مسافران بسیاری را از استان‌های همجوار به تاکستان می‌کشاند و درآمدزایی ایجاد می‌کند که این نیازمند هنر مسؤولان استان در تبیین این مهم است.

این مسؤول بیان داشت: ظرفیت تولید و صادرات محصولات کشاورزی در تاکستان بر اساس آینده‌نگری نیازمند احداث یک فرودگاه است که بتواند بازار کشورهای همسایه را به دست بیاورد.


۲۱:۵۰ وزیر نیرو خبر داد: بهره برداری کامل سد بالاخانلو در دولت سیزدهم


۲۱:۳۶ رئیس جمهور از یک واحد صنعتی ویژه معلولین بازدید کرد

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

آیت الله سید ابراهیم رئیسی ضمن بازدید از شرکت فیروز تولیدکننده محصولات بهداشتی، با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهر صنعتی البرز و مشکلات صنایع موجود در آن آشنا شد.

شایان ذکر است، بیشتر کارکنان این واحد تولیدی شامل افراد معلول و تحت پوشش بهزیستی هستند.

رئیس جمهور پس از بازدید از قسمت های مختلف این واحد تولیدی نماز مغرب و عشا را در کنار کارگران کارخانه اقامه و روزه خود را نیز به همراه کارگران این واحد تولیدی افطار کرد.


۲۱:۳۲ طرح جامع باید حیات مجموعه صفوی را به دنبال داشته باشد

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه از مجموعه تاریخی دولتخانه صفوی بازدید و اظهار کرد: اگر در مجموعه صفوی شاهد تعریف طرح جامع نباشیم و مردم احساس نکنند که از سوی میراث فرهنگی اتفاق خاصی در این مکان رخ داده است و یک کار بهتر از کاربری فعلی ورزشی و آموزشی در میان نباشد، برایشان سوال ایجاد خواهد شد.

رئیس جمهور اذعان کرد: در طرح جامع باید مرمت سازی، آزادسازی اراضی این مجموعه، کارهای پژوهشی و باستان شناسی دنبال شود.

وی در پایان گفت: طرح جامع باید حیات و باززنده سازی مجموعه صفوی را به دنبال داشته باشد و نباید در آن رهایی میراث فرهنگی مشاهده شود. ادامه خبر را اینجا بخوانید.


۲۱:۰۷ وزیر بهداشت: بیش از ۱۴۹ میلیون دُز واکسن در سطح کشور تزریق شده است

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

بهرام عین اللهی در نشست شورای اداری شهرستان آبیک که بعدازظهر چهارشنبه برگزار شد اظهار کرد: ایران در سال‌های گذشته قدرت خود را در عرصه دفاع مقدس، علم و پزشکی نشان داده است و مواجه شدن آن با مسئله کرونا نیز بسیار قابل تقدیر است چرا که ایران در مقابله با ویروس کرونا بسیار خوش درخشید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اذعان کرد: یکی از مهم‌ترین کارها در زمان کرونا ساخت واکسن توسط دانشمندان و جهادگران ایرانی بود که این اقدام در شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه رقم خورد و با تلاش دانشمندان ایرانی صحنه‌های زیبایی از علم و جهاد بر همگان مشخص شد.

وی تصریح کرد: در دوران کرونا شاهد بودیم که چگونه وقتی اعلام نیاز به حضور مردم شد، مردم پای کار آمدند.

این مسئول بیان کرد: در بحث واکسیناسیون بیش از ۱۴۹ میلیون دُز واکسن کرونا تزریق شد و مردم نوروز امسال توانستند با خیال آسوده‌تری به دید و بازدید بروند و این در حالی بود که تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا و غرب علیه کشور و ملت ایران همچنان ادامه داشت.


۱۹:۵۶ رئیس جمهور: مردم از وضعیت صنعت خودروسازی در کشور رضایت ندارند

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

آیت‌الله ابراهیم رئیسی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع اقشار مختلف مردم قزوین که در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های قزوین دشت پهناور قزوین است که رهبر معظم انقلاب علاوه بر بیان در عموم به‌صورت خاص در دو جلسه به آن اشاره کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دشت قزوین بستر مناسبی برای کار دانش بنیان است، افزود: دشت قزوین بستر مناسبی برای فعالیت‌های فناوری‌پایه و علم‌پایه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه صنایع باید دانش‌پایه و علم پایه باشند، تصریح کرد: احیا واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل استان باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی با بیان این موضوع که احیا واحدهای صنعتی از برنامه‌های ویژه وزارت صمت است از استاندار قزوین خواست این موضوع را در خصوص استان قزوین به‌طور جدی از وزارت خانه پیگیری کنند.

آیت الله رئیسی یادآور شد: مسئله آسیب اجتماعی که موجب رنج مردم شده زیبنده استان نیست و معتقدم با همکاری خود مردم می‌شود این موضوع را کاهش داده و رفع کرد.

وی بیان کرد: به اصل مردمی سازی دولت در حوزه‌های مختلف باور دارم و معتقدم رمز موفقیت دولت و کشور در همه عرصه‌ها استفاه از ظرفیت مردم بوده است.

رئیس جمهور بیان کرد: خصوصی سازی و اجرای اصل ۴۴ متأسفانه در دوره‌های پیشین به درستی اجرا نشده و در تلاش هستیم تا در این دولت منطبق بر دولت و بر اساس شایستگی واحدها واگذار شوند.

وی با بیان اینکه مردم از وضعیت صنعت خودروسازی در کشور رضایت ندارند، عنوان کرد: همانطور که در صنعت هسته‌ای و موشکی به توانمندی رسیدیم باید در صنعت خودروسازی رشد داشته باشیم.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: تأمین ۴ میلیون واحد مسکن در ۴ سال شعار نیست و نیاز کشور است و باید آن را عملی کنیم. ادامه اظهارات رئیس جمهور را اینجا بخوانید.


۱۹:۳۷ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بسته‌های حمایتی به تولیدکنندگان تعلق می‌گیرد

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه سفر استانی دولتی در بازدید از بیمارستان سجادیه ناحیه شهری مهرگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باتوجه به نام سال جاری باید گفت که سال جاری سال اشتغال است.

وی افزود: با توجه به عنوان سال و برای تحقق اشتغال آفرینی بسته‌های جدید حمایتی برای تولید کنندگان در نظر گرفته شده است.

وی در پایان گفت: با توجه به موقعیت مکانی شهر محمدیه و احداث شهرک بزرگ مهرگان و جمعیت ۱۰۰ هزار نفره این منطقه، احداث و تکمیل بیمارستان یکی از ضروریات دولت محسوب می‌شود که امیدواریم این مسئله با یک اقدام جهادی و انقلابی در دستور کار مسئولان هیأت دولت قرار خواهد گرفت.


۱۹:۲۸ رئیس سازمان حفاظت محیط از بخش صنعتی آوج بازدید کرد


۱۹:۲۴ وزیر کشور از محله هادی آباد قزوین بازدید کرد


۱۹:۱۴ وزیر بهداشت: مشکل کمبود دارو نخواهیم داشت

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

بهرام عین اللهی بعد از ظهر چهارشنبه در آبیک و در جمع خبرنگاران استان قزوین اظهار کرد: وضعیت ارز دارو نسبت به سال گذشته در شرایط بهتری قرار دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اذعان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با بانک ملی، اعتباراتی که در این حوزه پیش بینی شده که امیدواریم در سال جاری با مشکل کمبود دارو مواجه نباشیم.

وی افزود: از طرف دیگر با تأمین مواد اولیه و تولید دارو شاهد افزایش چشمگیر قیمت دارو نخواهیم بود.

این مسئول با اشاره به اینکه در خصوص داروهای ضروری مشکلی در کشور وجود ندارد، عنوان کرد: با اقدامات انجام شده ۲۰۰ داروی جدید مجوز پوشش بیمه‌ای دریافت کردند که این امر گامی مهمی در مسیر حمایت از مردم در تأمین دارو است.

وی گفت: از سوی دیگر طرح‌هایی برای تأمین داروی بیماران مزمن به‌صورت پیک در حال اجرا است و ما در تلاشیم تا دارو به‌صورت آنلاین برای این افراد سفارش گیری و ارسال شود.

این مسئول تصریح کرد: میزان تخت‌های بیمارستانی در استان قزوین نسبت به جمعیت آن کمتر از متوسط کشوری است که با اجرای طرح‌های در نظر گرفته شده و استفاده از ظرفیت خیرین امیدواریم به‌زودی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

وی گفت: حدود ۸۰ پروژه بهداشتی با تأمین اعتبارت لازم در قزوین اجرایی شده و مشکلات مرتبط با تخت‌های بیمارستانی نیز در جلسه شورای اداری استان و با حضور رئیس‌جمهور بررسی می‌شود.


۱۹:۰۴ لغو روادید زمینی از سوی دولت عراق محقق نشده است

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

احمد وحیدی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت لغو روادید سفر زمینی بین ایران و عراق اظهار کرد: طرف عراقی پیش از این قول همه گونه همکاری در جهت لغو روادید زمینی را داده بود ولی این مسئله تاکنون به وقوع نپیوسته است.

وزیر کشور در خصوص امنیت مرزهای کشور بیان کرد: در حوزه تأمین امنیت خود با هیچ‌کس تعارف نداریم و خوشبختانه در حال حاضر امنیت مرزهای جغرافیایی کشور در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

وی افزود: هم‌اکنون لغو روادید در سفرهای هوایی به کشور عراق انجام شده و در این حوزه مشکلی نداریم.

وحیدی بیان کرد: استان قزوین از سرمایه‌های بزرگ و ارزشمندی برخوردار است که در کشور شناخته شده است.

وی عنوان کرد: شرکت مشترکی با حضور شهرداری قزوین و شرکت بازآفرینی برای کمک به توسعه قزوین تشکیل خواهد شد و انجام این برنامه می‌تواند منجر به ثروت آفرینی در این شهر شود.


۱۸:۵۰ دیدار رئیس جمهور با اقشار مختلف مردم استان قزوین


۱۸:۴۷ وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری از شهرک گلخانه‌ای نودهک بازدید کرد


۱۸:۱۵ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: اشتغال و حمل و نقل مسئله مهم مهرگان است

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر چهارشنبه در جمع مردم شهرک مهرگان اظهار کرد: مهرگان با تراکم جمعیتی بالا نیازمند نگاه ویژه است و مسائلی نظیر اشتغال و حمل و نقل عمومی باید مورد توجه قرار بگیرد و ما تلاش می‌کنیم در راستای حل مشکلات این منطقه گام برداریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به مطالبه جوانان نسبت به تعطیلی کارخانه تولی پرس و راه اندازی این شرکت اذعان کرد: موضوع اشتغال و رفع این دغدغه مهم جوانان در دستور کار و اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد و ما در راستا از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنیم.


۱۸:۰۱ وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری وارد شهرستان تاکستان شد

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

در راستای سفر ریاست جمهوری به استان قزوین محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری به‌عنوان نماینده ویژه هیئت دولت وارد شهرستان تاکستان شد.

گفتنی است محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری و فریبرز عباسی معاون آب‌وخاک وزارت جهاد کشاورزی در بدو ورود به شهرستان تاکستان مورد استقبال رضا افلاطونی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، طاهری فرماندار تاکستان و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی قرار گرفتند.

در سفر یک‌روزه وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری و همچنین معاون آب‌وخاک وزارت جهاد کشاورزی به شهرستان تاکستان سه طرح شامل گلخانه نودهک، سد نهب، منطقه ویژه اقتصادی تاکستان مورد بازدید قرار می‌گیرد.

همچنین برگزاری جلسه تخصصی بررسی مشکلات شهرستان تاکستان از دیگر برنامه‌های این سفر یک‌روزه است.


۱۷:۴۸ بازدید رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از تصفیه‌خانه آبگرم

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

علی سلاجقه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور از طرح در حال اجرای تصفیه‌خانه فاضلاب آبگرم در شهرستان آوج بازدید کرد

طرح تصفیه‌خانه فاضلاب آبگرم در سال ۹۹ کلنگ زنی شده و با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده است.

این طرح به ظرفیت ۸۸۰ مترمکعب از طرح‌های مهم عمرانی و در دست اجرا در شهرستان آوج به شمار می‌رود.


۱۷:۴۱ ثبت ۱۸ هزار تماس تلفنی در سامانه ۱۱۱ در قزوین

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

حجت الاسلام احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به راه اندازی مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در استان قزوین هزمان با سفر رئیس جمهور به این استان اظهار کرد: سفر رئیس جمهور به قزوین سفری مردمی است و تا حد امکان تلاش می‌کنیم که با مردم ارتباط برقرار کنیم.

حجت‌الاسلام صالحی بیان کرد: تا ساعت ۱۶ امروز ۱۸ هزار تماس تلفنی از سوی مردم قزوین در سامانه ۱۱۱ ثبت شده است.


۱۷:۳۰ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور وارد شهرستان آوج شد


۱۷:۱۹ وزیر نیرو: زیرساخت‌های عمرانی بویین زهرا توسعه می یابد

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

علی اکبر محرابیان بعدازظهر چهارشنبه به عنوان نماینده رئیس جمهور وارد شهرستان بویین زهرا شد و ضمن میثاق با شهدا و خانواده شهید مهربانی اظهار کرد: سفرهای استانی از جمله برنامه‌های خوب و اثر بخش دولت است و می‌تواند به تسریع در رفع مشکلات مناطق کمک کرده و سبب آشنایی دولت با دغدغه‌های استان‌ها شود.

وزیر نیرو کشور اذعان کرد: شهرستان بویین زهرا از دیرباز جزو مناطق پراستعداد در حوزه‌های منابع طبیعی و تربیت نیروهای نخبه بوده و همچنین مستعد توسعه و رشد است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های این شهرستان لازم است این شهرستان در حوزه راه، آب و زیرساخت‌های عمرانی مورد توجه قرار بگیرد.

این مسئول در پایان گفت: امیدواریم در جمع بندی نشست اداری با رئیس جمهور بتوانیم بخش اعظمی از مشکلات بویین زهرا را مرتفع کنیم.


۱۷:۰۹ رئیس جمهور: دولت نسبت به رفع مشکلات شهرستان‌ها در سفرهای استانی مصمم است

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

آیت الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر چهارشنبه در بدو ورود به استان قزوین و پس از ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: استان قزوین مهد شهدا، چهره‌های فرهیخته و نام‌آورانی است که نام آنها نه تنها در استان و کشور که در جهان اسلام می‌درخشد.

وی افزود: برای بنده این سفر لازم اما دلنشین نیست چون شرایط کرونایی اجازه نمی‌دهد در اجتماعات مردمی حضور پیدا کرده و به مردم استان قزوین از نزدیک سلام عرض کنم.

رئیس جمهور عنوان کرد: استان قزوین استانی تاریخی و تمدنی است و از همه مهم‌تر آن است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف و مورد نیاز انقلاب اسلامی خوش درخشیده است.

وی بیان کرد: مرحوم ابوترابی چهره نام دار، مقاوم و روحانی الهام بخش به آزادگان بود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه استان قزوین ظرفیت‌های بسیاری دارد، تاکید کرد: قزوین استانی کشاورزی و یکی از قطب‌های مهم صنعت در کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین ظرفیت این استان، ظرفیت نیروی انسانی تحصیل کرده و کارآمد است.

رئیس جمهور گفت: قبل از سفر کمبودها و مشکلاتی که استان از آن رنج می‌برد بررسی و اولویت‌ها احصا شده و ان شالله بعد از سفر وزرا به شهرستان‌ها امشب در شورای اداری گزارش سفر و مصوبات آن اعلام خواهد شد.

وی اظهار کرد: دولت مصمم است مسائل و مشکلات با اولویت شهرستان‌ها را شناسایی کرده و در سفرهای استانی نسبت به آنها تصمیم بگیرد.

آیت الله رئیسی افزود: طبیعتاً در دور اول سفر، همه مشکلات شناسایی و رفع نمی‌شود اما اولویت‌ها شناسایی و نسبت به رفع آنها تصمیم گیری خواهد شد.

وی ادامه داد: مراکز علمی و فرهنگی از نعمت‌هایی است که در استان قزوین وجود دارد و بدون شک این مراکز برای کشور نقش آفرین خواهند بود.

رئیس جمهور در پایان یادآور شد: امیدواریم بتوانیم در پایان سفر برای رفع مشکلاتی که بررسی شده به راحتی تصمیم بگیریم.


۱۶:۵۵ وزیر نیرو وارد شهرستان بویین زهرا شد

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو بعد از ظهر چهارشنبه در سفر به استان قزوین وارد بوئین زهرا شد و در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شهدا ادای احترام کرد.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده محرابیان وزیر نیرو پس از ورود به شهرستان بویین زهرا با خانواده شهید مهربانی دیدار کرده و از سد بالاخانلو بازدید خواهد کرد.

دیدار با نمایندگان اقشار در فرمانداری بویین زهرا، افتتاح رصد خانه آب و حضور در شورای اداری از برنامه‌های وزیر نیرو در استان قزوین خواهد بود.


۱۶:۲۸ ادای احترام وزیر کشور به شهدای قزوین

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

احمد وحیدی وزیر کشور بعد از ظهر چهارشنبه و در راستای سفر نیم روزه رئیس جمهور وارد شهرستان قزوین شد.

وی در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای قزوین به مقام شاخص شهدای قزوین ادای احترام کرد.

گفتنی است وزیر کشور در سفر یک روزه خود در شهرستان خود حضور خواهد یافت.

بازدید از محله هادی آباد قزوین و همچنین شورای اداری شهرستان قزوین از جمله برنامه‌های وحیدی در شهرستان قزوین است.


۱۶:۲۶ رئیس جمهور وارد قزوین شد

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان بعد از ظهر چهارشنبه در بیستمین سفر استانی خود، وارد استان قزوین شد.

رئیس جمهور در بدو ورود از سوی آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و جمعی از مسئولین ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.

برگزاری نشست با اقشار مختلف مردم و نخبگان، شورای اداری استان و بازدید از واحدهای صنعتی از جمله‌های برنامه سفر نیم روزه رئیس جمهور به استان قزوین است.

رئیس جمهور در بیستمین سفر استانی هیأت دولت به منظور بررسی دیدار با اقشار مختلف مردم و بررسی مشکلات استان به قزوین سفر کرده است.


۱۶:۵۵ وزیر نیرو وارد شهرستان بویین زهرا شد


۱۶:۱۴ وزیر بهداشت: ساخت پروژه انتقال آب طالقان به آبیک سرعت بگیرد

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

بهرام عین الهی بعد از ظهر چهارشنبه در ادامه سفر نمیروزه خود به شهرستان آبیک از پروژه انتقال آب سد طالقان به آبیک بازدید کرد.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی که به عنوان نماینده ویژه دولت در سفر استانی رئیس جمهور به استان قزوین در آبیک حضور یافته است اظهار کرد: ساخت و تکمیل این پروژه باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.

در این بازدید سیاهکلی و محمدبیگی هر دو نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

عین الهی همچنین از پروژه خط انتقال آب آبیک بازدید کرد و همچنین از مرکز بهداشتی و درمانی شهر زیاران که بر اثر آتشباری ناشی از اجرای خط انتقال آب سد طالقان به آبیک آسیب جدی دیده بازدید کرد.


۱۵:۰۳ وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی از بیمارستان شهدای آبیک بازدید کرد

قزوین مقصد بیستمین سفر دولت/رئیسی:برای رفع مشکلات مصمم هستیم

بهرام عین الهی بعد از ظهر چهارشنبه با حضور در بیمارستان شهدای آبیک از این بیمارستان بازدید کرد.

وی در بازدید از این بیمارستان از کادر درمان این بیمارستان تقدیر کرده و از نزدیک در جریان فعالیت‌های تنها بیمارستان دولتی شهرستان آبیک قرار گرفت.

گفتنی است بیمارستان شهدای آبیک تنها بیمارستان دولتی شهرستان آبیک است که به دلیل کمبود امکانات همواره مورد نقد و اعتراض اهالی شهرستان آبیک قرار گرفته است.

پنج شنبه 8 اردیبهشت 1401  11:18 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها