0

ورود داده ها یا به عبارتی دیتا اینترتی چیست؟

 
farhad25
farhad25
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1400 
تعداد پست ها : 42

ورود داده ها یا به عبارتی دیتا اینترتی چیست؟

ورود داده ها در واقع یک اصطلاح گسترده است که تعدادی از مشاغل را در بر می گیرد. افرادی که وارد کردن داده ها را انجام می دهند شامل پردازشگرهای الکترونیکی داده، تایپیست، واژه پرداز، رونویس کننده، کدگذار و کارمند هستند. در حالی که هر یک از این کارها ممکن است از یک مکان دور انجام شود، کارهای ورود داده از خانه می تواند کاملاً متفاوت از کارهای انجام شده در یک دفتر باشد.


صرف نظر از اینکه در کجا مستقر هستند، مشاغل ورود داده ها مانع زیادی برای ورود ندارند و فرآیند آموزش معمولاً چندان سختگیرانه نیست. اگر مهارت‌های تایپ و دیپلم دبیرستان دارید و می‌توانید انگلیسی بخوانید و بنویسید (اگر در ایالات متحده هستید)، واجد شرایط اکثر مشاغل ورود اطلاعات هستید.

کارکرد

در اصل، ورود داده به معنای استفاده از تجهیزات (اغلب صفحه کلید) برای وارد کردن داده های الفبایی، عددی یا نمادین در سیستم یک شرکت است. ممکن است از اپراتور ورود داده ها خواسته شود که داده ها را هنگام وارد کردن تأیید یا ویرایش کند، یا ممکن است شخص دیگری این کار را انجام دهد. داده ها ممکن است از فرم های دست نویس یا فایل های صوتی به دست آیند.

نحوه انجام کارهای ورود داده های خانگی یا آنلاین ممکن است به طور قابل توجهی با مشاغل اداری متفاوت باشد. اپراتورهای ورودی داده که برای دفاتر کار خرد که از تکنیک های جمع سپاری استفاده می کنند کار می کنند ممکن است به سادگی کارهای کوچکی را با هزینه های اندک انجام دهند. این مدل در حال گسترش است.

برخی از کارکنان ورودی داده برای شرکت‌های سنتی‌تر ورود داده کار می‌کنند، که اغلب شرکت‌های برون‌سپاری فرآیندهای تجاری هستند. به این افراد ممکن است برای کل پروژه یک نرخ ساعتی یا هر کلمه پرداخت شود.

مشاغل چگونه کار می کنند

در حالی که بسیاری از موقعیت‌های ورود داده‌ها که در بالا ذکر شد، زیر چتر ورود داده‌ها قرار می‌گیرند، موقعیت‌هایی که به‌عنوان «شغل ورود داده» تبلیغ می‌شوند (در مقابل «کار رونویسی») معمولاً به کمترین مهارت نیاز دارند و به نوبه خود کمترین هزینه را پرداخت می‌کنند.

به طور کلی، روشی که مشاغل ورودی داده ممکن است پرداخت کنند می تواند دستمزد ساعتی باشد (نادر برای کار داده آنلاین). به ازای هر قطعه؛ فشار دادن کلید در ساعت؛ یا زدن کلید در دقیقه، در دقیقه صوتی یا هر کلمه. اکثر این روش‌ها نرخ پرداخت شما را به شدت به سرعت شما در ورود داده‌ها وابسته می‌کنند.

منبع: خدمات دیتا اینتری

یک شنبه 21 فروردین 1401  5:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها