0

چطور باید از اکستنشن مو مراقبت کنیم؟

 
karagahsitedar
karagahsitedar
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اسفند 1400 
تعداد پست ها : 8

چطور باید از اکستنشن مو مراقبت کنیم؟

چطور باید از اکستنشن مو مراقبت کنیم؟

مراقبت از اکستنشن مو

مراقبت از اکستنشن مو
مراقبت از اکستنشن مو

مراقبت از موهای اکستنشن شده کار سختی نیست.

 • چگونه از اکستنشن موی طبیعی مراقبت کنیم؟

اکستنشن موی طبیعی با اضافه کردن حجم و طول به موهای شما ظاهر زیباتری به شما خواهد داد. سلبریتی ها و افراد مشهور از این گزینه برای داشتن موی درخشنده و زیبا برای یک روز استفاده می کنند. بعد از این که نصب اکستنشن مو را انجام دادید باید سعی کنید طوری از آن مراقبت کنید تا اکستنشن مو سالم بماند و آسیب نبیند. درست همانند موی طبیعی انسان، اکستنشن موی طبیعی هم نیاز به مراقبت دارد.

بخش اول: شستن اکستنشن موی طبیعی و دائمی

 1. با اکستنشن همانند موی طبیعی رفتار کنید.

شما می توانید اکستنشن خود را به همراه موی طبیعی زیر دوش شستشو دهید. با اینحال باید رفتار ملایمی با آن داشته باشید و مراقب باشید اکستنشن را شل نکنید. اگر زیاد سخت و سفت با آن رفتار کنید ممکن است دیگر دوام کافی نداشته باشد.

 • مطمئن شوید که از شامپوی مرطوب کننده استفاده می کنید. هرچقدر شامپو مرطوب کنندگی بیشتری داشته باشد برای موهایتان بهتر خواهد بود.
 • بهتر است اکستنشن هایی که در امتداد و همراه با موی طبیعی بسته شده یا به آن چسبیده شده است را نشویید. شما می توانید این ها را جدا کنید و به صورت جداگانه شستشو دهید.
 1. از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید

سولفات ماده شوینده ای در شامپوهاست که باعث ایجاد کف می شود. سولفات برای شوینده ها موثر است. با این حال چنین شامپوهایی ممکن است روغن طبیعی مو را از بین ببرند و مراقبت از آن را دشوارتر سازند. بدن شما به طور مرتب روغن و چربی تازه ای برای موهای طبیعی تان تولید می کند اما اکستنشن از این مورد محروم است. به همین خاطر باید مراقب خشک شدن آن باشید.

 • سولفات ممکن است باعث ایجاد موخوره در انتهای موها شود.
 • سولفات با گذشت زمان موهای شما را خشک می سازد.
 1. از نرم کننده مناسب استفاده کنید

هر رشته از مو یک لایه کوتیکول محافظتی دارد. کوتیکول ها نه تنها از رشته مو محافظت می کنند بلکه نور خورشید را منعکس می سازند و همین امر باعث درخشندگی موها می شود. در طول روز، لایه کوتیکول شکسته می شود و همین امر باعث تیره و کدر شدن رنگ موها می گردد. نرم کننده با آزاد کردن ذراتی با بار مثبت باعث می شود بدن و مو درخشندگی طبیعی خود را بازیابد. این بارهای مثبت با بارهای منفی بخش های مو ارتباط برقرار می کنند و لایه کوتیکولی را ترمیم می سازند.

 1. اکستنشن خود را سه الی پنج بار در هفته شستشو دهید

از شستن روزانه اکستنشن پرهیز شود. درست همانند موهای طبیعی اگر اکستنشن نیز زیاد شسته شود خشک می گردد. در روزهایی که موی خود را نمی شویید، کمی آن را شستشو دهید و از نرم کننده استفاده کنید.

 • اینکه چند وقت یکبار موهای خود را می شویید به ضخامت، محتوای چربی و نحوه مراقبت از موها بستگی دارد.
 • به عنوان مثال فردی که موهای ضخیم و خشکی دارد و از محصولات زیاد استفاده نمی کند مجبور نیست همانند فردی که موهای چربی دارد به طور مرتب موهای خود را شستشو دهد.
 • خشک کردن موها
 1. موهای خود را خشک کنید

قبل از اینکه به رختخواب بروید موهای خود را خشک کنید. شما نباید در حالیکه اکستنشن هنوز مرطوب است به رختخواب بروید. اکستنشن مرطوب باعث ایجاد گره می شود. زمانی که در طول خواب حرکت می کنید این گره ها به هم می چسبند و باعث می شوند اکستنشن از موی طبیعی رها شود یا به آن آسیب وارد گردد.

 • اگر موهای طبیعی شما زیر اکستنشن بافته شده است، مطمئن شوید که آن را کاملاً خشک می کنید.
 • برای اینکه مطمئن شوید همه موهای شما به طور کامل خشک شده است، می توانید بسته به ضخامت و بافت موهای خود و نیز تراکم اکستنشن زمان بیشتری از سشوار استفاده کنید.

بخش دوم: شستن اکستنشن گیره ای مو (کلیپسی)

 1. برای اکستنشن خود حمامی تهیه کنید.

یک قاشق چایخوری از شامپوی مرطوب کننده را در نیم پیمانه آب ولرم بریزید و با هم ترکیب کنید. زمانی که ترکیب کردنتان تمام شد، سینک را با آب گرم پر کنید و آن را در سینک بریزید. مطمئن شوید که از شامپوی بدون سولفات استفاده می کنید.

 1. حالا اکستنشن موی خود را به سینک اضافه کنید.

به آرامی اکستنشن خود را در آب قرار دهید. چند دفعه اکستنشن را شانه کنید تا گره موجود باز شود. اجازه دهید اکستنشن به مدت 10 دقیقه در آن شناور بماند.

 • زمانی که می خواهید گره اکستنشن را باز کنید کار خود را از انتها آغاز نمایید و سپس از اواسط کار و در نهایت به ریشه آن بروید.
 • اجازه ندهید اکستنشن مدت زمان زیادی در آب بماند. اینکار تنها باعث گره خوردن اکستنشن به هم می شود.
 • سعی کنید رشته های بالایی و گیره ها را خشک نگه دارید. رشته های بالایی اکستنشن ممکن است متورم شوند و همین امر موجب می شود ظاهر غیر یکنواخت و کثیفی داشته باشند.
 1. اکستنشن خود را بشویید.

به آرامی اکستنشن را از سینک در بیاورید و آن را زیر شیر آب شستشو دهید. مطمئن شوید که آب شیر سرد است. آب اضافی آن را بگیرید و بر روی حوله تمیز و تازه ای قرار دهید.

 1. اکستنشن خود را نرم سازید.

کمی نرم کننده به طور مستقیم به اکستنشن خود بزنید. سپس آن را شانه کنید. مطمئن شوید که نرم کننده را از رشته بالایی هر اکستنشن به سمت پایین شانه می کنید. اکستنشن را دوباره روی حوله قرار دهید و آن را روی اکستنشن بکشید. اجازه دهید به مدت یک ساعت در همین حالت باقی بماند.

 • مطمئن شوید که موها را در یک جهت شانه می کنید. در غیر این صورت ممکن است شکل خود را از دست بدهد.
 • هرگز اکستنشنی که مرطوب است یا گره خورده است را شانه نکنید.
 • خشک کردن اکستنشن
 1. اکستنشن خود را خشک کنید.

اکستنشن را بر روی حوله جدید و تمیزی بگذارید. اجازه دهید یک شب در همین حالت بماند و به طور طبیعی خشک شود.

 • زمانی که اکستنشن خشک شد، آن را یکبار دیگر شانه کنید تا صاف شود.
 1. گیره های اکستنشن را حداقل هر شش هفته یکبار شستشو دهید.

از آنجایی که گیره ها به هنگام خواب بر روی موها قرار نمی گیرند، لازم نیست آن ها را به طور مرتب شستشو دهید. با این حال اگر گیره ها را همیشه دارید باید آن ها را تمیز نمایید.

نکاتی مهم برای سالم نگه داشتن اکستنشن موی طبیعی

 1. اکستنشن خود را شانه کنید

شانه کردن اکستنشن نه تنها گره موجود در آن را از بین می برد، بلکه باعث می شود روغن ضروری در همه جای رشته های مو پراکنده شود. اکستنشن را هر روز شانه کنید تا نرم شوند و ظاهر زیبایی به خود بگیرند.

 1. از روغن برای تازه نگه داشتن موها استفاده کنید

کمی روغن ضروری دلخواه را با آب ترکیب کنید و در بطری بریزید. بطری اسپری را با خود داشته باشید و در طول روز بر روی موهای خود بپاشید. روغن نارگیل و روغن رزماری برای موهایتان عالی هستند.

 1. از اسپری محافظت کننده در برابر گرما استفاده کنید

این اسپری ها می توانند رطوبت را به موهای شما اضافه کنند و مانع از بین رفتن رطوبت طبیعی مو شوند. مطمئن شوید از این اسپری ها در اکستنشن خود قبل از خشک شدن آن ها استفاده می کنید.

 • این اسپری ها باعث ایجاد حفاظی در اطراف کوتیکول های مو می شوند و باعث درخشندگی بیشتر آن ها می گردند.
 1. از کلاه مخصوص شنا استفاده کنید

کلر و آب نمک می تواند برای موها بسیار آسیب زننده باشد. اگر می خواهید به همراه اکستنشن خود شنا کنید حتما از کلاه شنای لاستیکی استفاده کنید. موهای خود را بلافاصله بعد از شنا بشویید تا هرگونه مواد شیمیایی موجود در آب از موهایتان پاک شود.

 1. اکستنشن خود را جایگزین کنید

هر هشت الی نه هفته یکبار باید اکستنشن خراب شده را با اکستنشن تازه جایگزین کنید، حتی بعد از نصب آن اگر مدل خاصی مدنظرتان است می توانید نسبت به کوتاه کردن اکستنشن مو نیز اقدام کنید. سعی کنید اکستنشن را سالم نگه دارید و شکل طبیعی موها را حفظ کنید.

 • گیره های اکستنشن را در عناصری همچون پنبه نگهداری کنید تا مرطوب بمانند و دوام بیشتری داشته باشند.
منبع: مرکز تخصصی کراتین و اکستنشن مو شیکام (https://shikam-care.com/)
چهارشنبه 10 فروردین 1401  2:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها