0

ویزای استرالیا و انواع آن

 
samaneh_badgirl
samaneh_badgirl
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اسفند 1400 
تعداد پست ها : 2

ویزای استرالیا و انواع آن

انواع ویزای استرالیا

 

اگر قصد دریافت ویزای استرالیا و در نهایت مهاجرت به استرالیا را دارید و یا نیاز به اطلاعات جامع و کاملی در مورد ویزاهای استرالیا را دارید به شما توصیه می‌کنم که به این مقاله توجه کنید تا تمام اطلاعات لازم در مورد انواع ویزاهای استرالیا را برای شما بازگو کنیم. افراد زیادی هستند در سراسر دنیا که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند و این تصمیم می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. اما شما به دور از هر دلیلی برای مهاجرت باید اطلاعات کاملی از شرایط و ویژگی‌های کشور مقصد خود داشته باشید. برخی از کشورها شرایط مساعدتری دارند و برای مهاجرت همیشه جزء اولویت اکثر مهاجران در سرتاسر جهان می‌باشد مانند کشور استرالیا، از اصلی‌ترین دلایل اینکه کشور استرالیا جزء بهترین گزینه برای مهاجران محسوب می‌شود بالا بودن سطح زندگی، نرخ تورم پایین و بالا بودن دستمزدها، اقتصاد پویا، وجود مدارس و دانشگاه‌های با کیفیت، نرخ پایین بی کاری، آب و هوا و … نام برد. شما در این مقاله با انواع ویزای موقت استرالیا و دائم استرالیا آشنا خواهید شد.

ویزای موقت استرالیا

تمامی ویزاها به صورت دائمی نیستند و در بسیاری از موارد متقاضیان در تلاش برای دریافت یک ویزای موقت هستند، چرا که می‌دانند در نهایت می‌توانند آن را به دائم تبدیل کنند. هرچند که می‌دانیم ویزای دائم بهتر از موقت است اما در بسیاری از موارد متقاضیان به ویزای موقت استرالیا به عنوان یک پل برای رسیدن به این کشور می‌بینند. به طور کلی ویزای کاری یا سرمایه گذاری و یا ویزاهای خانوادی مسیرهای موقتی را هم دارند که در ادامه به صورت جزئ به آنها خواهیم پرداخت.

ویزای دائم استرالیا
این یک اتفاق جذاب است که شما از همان ابتدا PR را دریافت کنید و یا هم ویزای دائم استرالیا، البته باید پذیرفت ویزاهای دائمی به دلیل محبوبیت و تقاضای بالا، شرایط نسبتا سخت‌تری را دارند. دولت استرالیا در تمامی مسیرهای مهاجرتی، اقامت دائم را درنظر گرفته است و این متقاضی است که باید تلاش کند تا شرایط ویزای دائم را برای خود فراهم کند. 

ویزای توریستی استرالیا
استرالیا یازدهمین کشور در صنعت گردشگری کشوری جهان محسوب می‌شود و این به معنای جذابیت این کشور و امکانات فراهم شده برای گردشگران است. البته اخذ ویزای توریستی استرالیا به افرادی که قصد گشت‌وگذار در این کشور را دارند محدود نمی‌شود؛ دیدار از اقوام و آشنایان یا شرکت در رویدادهای تجاری و سمینارها و مواردی مشابه نیز از دیگر اهداف اخذ این ویزا است.

این ویزای استرالیا موقتی است و به اخذ اقامت استرالیا در این کشور منجر نمی‌شود. یکی از مهم‌ترین چالش‌های این ویزا مجاب کردن افسر پرونده در خصوص هدف اخذ این ویزا است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

ویزای تحصیلی استرالیا
استرالیا در رتبه‌بندی محبوب ترین کشورها برای دانش‌آموزان و دانشجویان سومین گزینه است و از میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۵ دانشگاه متعلق به کشور استرالیا است. این کشور با بیش از ۲۲ هزار رشته و ۱۱۰۰ موسسه آموزشی معتبر سومین مقصد جذاب برای تحصیل در سراسر جهان محسوب می‌شود. علاوه بر این موارد، کیفیت بالای زندگی، فرهنگ مهاجرپذیری، فرصت‌‌های شغلی مناسب و سطح رفاه، استرالیا رابه بهترین انتخاب شما برای ادامه تحصیل تبدیل می‌کند.

دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی از طریق این ویزا اقدام کنند. دولت استرالیا برای دانش‌اموزان زیر ۱۸ سال تدابیری در نظر گرفته است که بتوانند قیم خود راهمراه خود وارد خاک این کشور کنند. 

هزینه ویزای استرالیا

 هزینه های ویزاهای استرالیا با توجه به نوع ویزا و تعداد اعضای خانواده متغیر است. هزینه ویزا به دو بخش هزینه های عمومی و هزینه های اختصاصی ویزا تقسیم می گردد. هزینه عمومی ویزای استرالیا هزینه های عمومی ویزا که معمولا" در انواع ویزاهای استرالیا مشترک می باشد به شرح زیر می باشد. هزینه ترجمه مدارک مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزا باید به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه رسمی، ترجمه شوند. ترجمه مدارک به دو روش زیر مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا خواهد بود. ترجمه رسمی با مهر و تاییدیه دادگستری در این روش همه اسناد ترجمه شده به مهر دادگستری نقش می گردد. هزینه ترجمه مدارک در این روش شامل هزینه دارالترجمه + هزینه مهر دادگستری می باشد. ترجمه ناتی ترجمه ناتی مختص کشورهای استرالیا و نیوزلند است و  توسط مترجمین تائید شده سازمان ناتی استرالیا انجام میشود. اسناد ترجمه شده توسط مترجمین ناتی نیازی به تاییدیه رسمی مقامات دیگر نداشته و قابل ارائه به مراجع استرالیا و نیوزلند هستند. هزینه این روش ترجمه کمتر از ترجمه بهمراه مهر دادگستری می باشد. هزینه مدیکال چک ( آزمایش پزشکی ) متقاضیان ویزای اقامت دائم استرالیا باید جهت انجام آزمایش پزشکی اقدام نمایند. این آزمایش شامل تست خون،ادرار و چشم پزشکی می باشد که توسط پزشک معتمد استرالیا در ایران انجام می شود. هزینه تست پزشکی ویزای استرالیا 300 دلار می باشد. هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری متقاضیان ویزاهای تحصیلی و کاری باید جهت ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی خود از طریق سازمانهای تایید شده در استرالیا اقدام کنند. این سازمان ها با توجه به نوع ویزا به دو دسته تقسیم می شوند.

دوشنبه 23 اسفند 1400  4:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها