0

خرید اینترنتی صنایع دستی گیلان

 
09115219775
09115219775

خرید اینترنتی صنایع دستی گیلان

استان گیلان نه تنها در خود استان، بلکه در دیگر شهرها و کشورها مورد استقبال زیادی قرار گرفته و افراد زیای خواهان خرید آن‌ها هستند. این محصولات، زیبایی، اصالت و تنوع بسیار بالایی دارند. در ادامه مهم‌ترین شاخه‌های صنایع دستی در استان گیلان معرفی خواهد شد و ویژگی‌های هرکدام به تفکیک بیان شده است؛

1. حصیربافی

حصیربافی از جمله اصلی‌ترین صنایع دستی است که به وفور در استان گیلان تولید و عرضه می‌شود. این هنر از قدیمی‌ترین هنرهای این منطقه به حساب می‌آید. عمده تولید محصولات حصیربافی در شهرهای انزلی، آب کنار و غازیان بوده و اکثر مردمان این شهرها هنر حصیربافی را به طور کامل می‌دانند و به نسل‌های بعد خود نیز منتقل می‌کنند.

برای خرید صنایع دستی هر استان از کشور ایران به سایت فروشگاه اینترنتی صنایع دستی آرامان بروید.

گیلانی‌ها بای استفاده از حصیر محصولات متنوعی را تولید می‌کنند. این محصولات کاربردی شامل سبد، زیرانداز، آبکش‌های حصیری، زیر قابلمه‌ای، سفره و غیره می‌شود. این‌گونه وسایل می‌توانند کاربرد روزانه در منزل داشته باشند. محصولات تزئینی نیز با استفاده از حصیر ساخته شده که بیشتر مورد توجه هنردوستان قرار می‌گیرد.

2. بامبوبافی

بامبو را اغلب با نام خیزران می‌شناسند. این گیاه نوعی نی بوده که در مناطق خاصی رشد می‌کند. به طور کلی بامبوبافی با هنر حصیربافی عجین شده است. کشت چای در استان گیلان موجب شد تا هنر بامبوبافی در این استان نیز رواج زیادی پیدا کند. به طوری‌ که اغلب چایی‌کاران برای جمع کردن برگ‌های چای از محصولات بامبوبافی استفاده می‌کنند. شهر لاهیجان و روستای اطراف آن مانند لیالستان از جمله مناطقی هستند که این نوع از صنایع دستی استان گیلان در آن‌جا رواج بسیار زیادی دارد.

3. رشتی دوزی

همانطور که از اسم این هنر نیز مشخص است، رشتی دوزی از صنایع دستی مخصوص استان رشت است و جزو اصیل‌ترین هنرهای این منطقه به حساب می‌آید. اغلب بانوان استان گیلان و شهر رشت این هنر را به طور کامل می‌دانند و به آن مشغول هستند. رشتی دوزی به نوعی هنر رودوزی بر روی پارچه‌های ضخیم و بسیار نفیس و ارزشمند است و با نام قلاب بافی نیز شناخته می‌شود. ابزار دوخت نیز نوعی قلاب بوده که با استفاده از نخ‌های ابریشمی، طرح‌های بسیار زیبایی بر روی پارچه خلق خواهد شد. این پارچه‌ها برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای مطالعه ادامه مطلب به مقاله صنایع دستی گیلان سایت آرامان را مطالعه کنید.

سه شنبه 10 اسفند 1400  8:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها