اخبار 24 بهمن 57

روزنامه اطلاعات در روزهای پس از پیروزی انقلاب مداوم اقدام به انتشار اخبار کشور، شامل دستگیری‌ها، درگیری‌ها و تصمیمات حکومتی می‌کرد. برخی از خبرهای این روزنامه در روز ۲۴ بهمن عبارت بود از:

بختیار دستگیر شد

روزنامه در خبری که در تیتر یک نیز خودنمایی می‌کند از دستگیری بختیار و خسروداد به وسیله مردم خبر می‌دهد و در ادامه در صفحه دوم خود می‌نویسد: «شاپور بختیار آخرین نخست‌وزیر رژیم سابق سرانجام به‌وسیله مردم دستگیر شد. چگونگی دستگیری بختیار هنوز مشخص نیست و گفته شده که او به‌وسیله چریک‌های مسلح بازداشت شده، سپس به کمیته امداد امام خمینی برده شده است. افراد دیگری که دستگیر شدند به شرح زیر است: سرلشگر باقری، فرمانده پدافند، تیمسار اردلان از نیروی هوایی به اتفاق ستوان قبادی و سروان فیاض که جلوی پرواز انقلاب را گرفتند. ستوانیار فانی و سروان محب و ستوان مهدی‌پور که اتهام آنان حمل و پرتاب کردن نعش‌ها در دریاچه قم است. همچنین از ستاد کل ارتش خبرنگار ما اطلاع داد سرلشگر خسروداد فرمانده هوانیروز به ستاد ارتش احضار شده است و وی هم‌اکنون منتظر ملاقات با رئیس ستاد است و در ستاد گفته شده ممکن است خسروداد بازداشت شود.»

توصیف مقر ساواک

اطلاعات در خبر دیگری به توصیف مقر ساواک و اطلاعات به دست آمده از آن پس از فتح این مقر می‌پردازد: «دیروز بزرگ‌ترین شکنجه‌گاه و ظالمانه‌ترین دژ عوامل فاسد و مزدور رژیم زیر پای جوانان آزادیخواه و غیور تهران فتح شد. دکوراسیون ساختمان که در آن مبالغ هنگفتی از بیت‌المال به مصرف رسیده بود، نشانه خشونتی بود که درون آن به‌کار می‌رفت، رنگ‌ها همه تیره بودند. سقف، دیوار و سنگفرش‌ها همه قهوه‌ای بودند. در طبقه دوم، اتاق رئیس ساواک خیلی مجلل بود. یک اتاق خواب زیبا و مجلل در کنار آن قرار داشت و یک حمام مرمر هم در کنار اتاق خواب دیده می‌شد... در بیشتر اتاق‌ها دستگاه‌های زیراکس، ماشین‌های تایپ و در یک اتاق پرچم آمریکا و ایران دیده می‌شد و در یکی از اتاق‌ها عکس‌های بیشرمانه و مستهجنی دیده می‌شد که معلوم نبود به چه منظوری تهیه شده است. در قسمت دیگر انبار فیلم است و دستگاه‌های کامپیوتر به چشم می‌خورد. در این قسمت تعداد زیادی عکس روی زمین ریخته شده بود که نشان‌دهنده تعقیب خیابانی افرادی بود که به نظرشان مظنون بودند.»