0

شرایط تیم ملی مطلوبست/امیری الگوست

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 21744
محل سکونت : اصفهان

شرایط تیم ملی مطلوبست/امیری الگوست

شرایط تیم ملی مطلوبست/امیری الگوست

شرایط تیم ملی مطلوبست/امیری الگوست

ایسنا/فارس مهاجم سابق برق شیراز اعتقاد دارد که با وجود افت کیفیت فنی لیگ برتر، تیم ملی ایران شرایط مطلوبی را تجربه می کند.

فرید عابدی در خصوص تیم ملی و مربی کرواتش به ایسنا گفت : به رغم مخالفت هایی که از همان ابتدا با آقای اسکوچیچ می شد، اما من با توجه به تجربه خوبی که فوتبال ایران از مربیان کروات دارد، به ایشان هم امیدوار بودم.

اورگفت: خوشبختانه اعتماد فدراسیون به ایشان جواب داد و توانستیم بازی های زیادی را پیروز شویم. قطعا هنوز به آن درجه ای نرسیدیم که از لحاظ تاکتیک پذیری مثل کره و ژاپن حرف اول را بزنیم اما آرام آرام در حال نزدیک شدن به شرایط خوب هستیم.

عابدی افزود: کاری که برانکو در تیم پرسپولیس انجام داد، آن نظم و دیسیپلینی که به وجود آورد و  باعث شد چند سال این تیم در اوج بماند، می تواند در تیم ملی هم با حضور آقای اسکوچیچ اتفاق بیفتد. فعلا از نظر مدیریتی و روانشناسی، ایشان خوب عمل کرده، تقریبا صعود ما قطعی شده و حالا فقط بحث بر سر هر چه مقتدرانه صعود کردن است!

بازیکن فیروزآبادی سابق برق شیراز، در خصوص افت کیفیت مسابقات لیگ برتر نیز گفت: افت کیفیت لیگ برتر در وهله اول به خاطر کروناست که جلوی ورود تماشاگران به استادیوم ها را گرفته است. تیم های پرهواداری مثل استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور، نفت و سایرین، نمی توانند از وجود تماشاگرانشان سود ببرند و همین مساله توانسته روی کیفیت بازی ها اثر منفی بگذارد.

مهاجم سابق برق شیراز افزود : مورد بعدی کم شدن نخبه ها در تیم های ماست. متاسفانه مدتی است که در فوتبال ایران، استفاده از جوان های کارنامه دار و نخبه به مشکل خورده و دست های آلوده ای که در فوتبال وجود دارد، باعث می شود بازیکنانی به تیم ها قالب شوند که سطح کیفی مناسبی ندارند.

وی گفت : لیگ برتر، لیگ نخبه هاست و آن تیمی موفق است که بتوانند نخبه های باتجربه را با نخبه های جوان به بهترین شکل چیدمان کرده و جلو برود. الان تیمی مثل استقلال خیلی خوب توانسته این بالانس را ایجاد کند و با نظم و هارمونی خوبی پیش می رود. بین تمام نقاطش هماهنگی ایجاد شده و بازیکنان جوان کنار با تجربه ها سطح بالایی را رقم زده اند. البته از پرسپولیس و بازی روان و تاکتیکی اش هم نمی شود گذشت اما نمی توان این مساله را نادیده گرفت که پرسپولیس آن تیم قهرمان ۵ دوره اخیر نیست.

عابدی در خصوص تیم فجر نیز گفت : فجر با پشتیبانی خوبی که دارد و از طرفی با محدودیت در بودجه، قطعا مجبور است به بازیکنان سرباز رو بیاورد و یا بازیکنانی که از نظر مالی سطح توقع پایین تری دارند. امسال به جز چند بازیکن، سایر بازیکنان در سطح امثال احمدرضا زنده روح نیستند و می بینید که این تیم نتوانسته انتظارات را برآورده کند. نمی شود کسی در کادر فنی یا مدیریتی باشگاه را هم محکوم کرد. البته فجر در بعضی بازی هایی که روی زمین خوب برگزار شده، توانسته فوتبالش را به حریف دیکته کند اما این تیم اگر می خواهد در نیم فصل دوم، نتایج ضعیف قبلی را جبران کند باید در تمام خطوطش تقویت شود.

فرید عابدی همچنین در بخشی از  صحبت هایش، یکی از بازیکنان فوتبال ایران را به عنوان الگوی تمام فوتبالیست ها معرفی کرد و گفت : از تمام بازیکنان لیگ برتر می خواهم به وحید امیری نگاه کنند. این حرف همیشه در دلم بوده و می گویم درود بر شرف این بازیکن. پولی که می گیرد و شیر مادرش حلالش باشد. چه از نظر اخلاقی و چه فنی، می تواند الگوی تمام فوتبالیست های کشور باشد. طرز تفکر حرفه ای، فیزیک بدنی همیشه آماده و بار فنی بالا. بنظر من ایشان فراتر از فوتبال ایران است و می توانم بگویم تنها لژیونر ایرانی حاضر در لیگ برتر ایران است، چون حق او حضور در لیگ های خوب اروپایی است.

به گزارش ایسنا، در حالی که لیگ برتر ایران در تعطیلات زمستانی به سر می برد، تیم ملی فوتبال کشورمان عصر روز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در ورزشگاه آزادی تهران میزبان تیم ملی عراق است و در صورت کسب پیروزی، زودهنگام ترین صعود خود به جام جهانی را در تاریخ ثبت خواهد کرد.

انتهای پیام

پنج شنبه 7 بهمن 1400  9:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها