0

علم الهدی از شهید سلیمانی بیاموزد

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20550
محل سکونت : کرمانشاه

علم الهدی از شهید سلیمانی بیاموزد

توصیه ای به همسر رئیسی درباره سخنان پدرش علم الهدی

توصیه ای به همسر رئیسی درباره سخنان پدرش علم الهدی

دعوت به تنفر" ، آن هم در جامعه ای که به دلایل متعدد، دچار چند پارگی و تشتت شده است، همانند ریختن بنزین بر روی آتش است، غافل از این که آتش شعله ور شده، خود بنزین پاش را نیز بی رحمانه خواهد بلعید! این، دقیقاً همان کاری است که حجه الاسلام علم الهدی می کند.

 حجه الاسلام سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد گفته است: یک خانم بدحجاب باید احساس کند مردم از او متنفر هستند و ابراز نفرت از زن بدحجاب برای مردم یک تکلیف الهی است و برای این منظور به حرکت مردمی نیاز است.(ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت)

"دعوت به تنفر" ، آن هم در جامعه ای که به دلایل متعدد، دچار چند پارگی و تشتت شده است، همانند ریختن بنزین بر روی آتش است، غافل از این که آتش شعله ور شده، خود بنزین پاش را نیز بی رحمانه خواهد بلعید! این، دقیقاً همان کاری است که حجه الاسلام علم الهدی می کند.

 

یک توصیه مهم به همسر رئیسی: مراقب باش تا ترجمه سخنان پدرتان به گوش همسر رئیس جمهور زیمباوه نرسد

مشخص است که او به عنوان یک روحانی، دغدغه فریضه حجاب را دارد ولی مشخص نیست بر اساس کدام آموزه دینی، مردم را به نفرت افکنی دعوت می کند؟!

حتی شرط امر به معروف و نهی از منکر هم این است که فرد آمر یا ناهی، احتمال اثرگذاری دهد و الا نباید امر به معروف یا نهی از منکر کند. این یک حکم دینی است ولی با کمال تعجب می بینیم که یک خطیب جمعه، فراتر از احتمال تاثیر، به مردم می گوید که نسبت به زن بدحجاب، ابزار تنفر کنند! گو این که جناب ایشان تصور می کند با ابراز تنفر نسبت به یک زن بدحجاب، او محجبه خواهد شد!

چند روز قبل، سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی بود. بد نیست نوع نگاه آن شهید بزرگوار به همین موضوع را بررسی کنیم. این سخنان او را بخوانید:

"اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این باحجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست، پس چه کسی می‌ماند؟ اینا همه مردم ما هستند. آیا همه بچه های شما متدین‌اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه اینها را جذب می‌کند و جامعه هم خانواده شماست. اینکه بگوییم من هستم و بچه های حزب اللهی خودم، اینکه نمی‌شود حفظ انقلاب./ من اصلاً قبول ندارم در بین بچه‌حزب‌اللهی‌ها بگیم این آدم با اون شکل و قیافست...! همان دختر کم‌حجاب، دختر منه، دختر ما و شماست؛ نه دختر خاص من و شما، اما جامعه‌ ماست."

می بینید؟ یکی می گوید بین مردم خط نکشید، بی حجاب و باحجاب نکنید و تصریح می کند که دختر کم حجاب هم دختر همه ما و دختر همین جامعه است و دیگری با لباس روحانیت، مردم را دعوت به تنفر پراکنی می کند و می گوید: ابراز نفرت از زن بدحجاب برای مردم یک تکلیف الهی است!
وای که چقدر فاصله است بین آن نگاه پدرانه و این نگاه پر از تنفر!

نتیجه نگاه پدرانه و عاقلانه شهید سلیمانی این می شود که مردم او را "سردار دل ها" می نامند و بعد از شهادتش نیز تشییع میلیونی می شود و نتیجه دیدگاه علم الهدی، خلوت تر شدن مساجد و نمازهای جمعه.
ای کاش موضوع به همین خلوتی مساجد و مصلی ها ختم می شد. نفرت جاده ای دو طرفه است و وقتی نسبت به افرادی نفرت پراکنی می شود، آنها و اطرافیان شان نیز نفرت متقابل ایجاد می کنند. چند روز قبل، حجه الاسلام محمدرضا زائری فاش ساخت که به خاطر لباس روحانیتی که بر تن دارد، مدام به او در خیابان توهین می شود و اخیراً نیز فیلمی از آزار یک روحانی در فضای مجازی پخش شد.

قطعا توهین به هر انسانی و از جمله روحانیون ناروا و محکوم است اما آیا دستکم بخشی از این رفتارها، ریشه در همین نفرت افکنی هایی ندارد که متاسفانه برخی خطیبان مرتکب اش می شوند؟ و تاوانش را نیز در وهله اول، آن دسته از هم لباسان خودشان می دهند که در قدرت نیستند و در بین مردم تردد می کنند و بی حرمتی می بینند.

این که یک روحانی مردم را ملزم کند که نسبت به زنان بدحجاب ابزار تنفر کنند، دقیقاً خلاف سیره نبوی (ص) و علوی (ع) است که همواره با مردم و حتی مخالفان خود رفتاری انسانی و مهربانانه داشتند و اتفاقاً راز گسترش اسلام در همین حسن سلوک و رواداری با مردم و مهرآفرینی بود و الا اگر رسول خدا (ص) همانند علم الهدی می اندیشید؛ اسلام در همان شبه جزیره که نه، در همان مکه می ماند و از بین می رفت.

سخنان نماینده رهبری در خراسان رضوی درباره لزوم نفرت افکنی نسبت به زنان بدحجاب، دقیقاً مخالف بیانات رهبر انقلاب است که اتفاقاً در سفر سال 1391 شان به استان خراسان اظهار داشتند. بخوانید:

"بعضی از همین هائی که در استقبالِ امروز بودند و شما - هم جناب آقای مهمان‌نواز، هم بقیه‌ی آقایان - الان در این تریبون از آنها تعریف کردید، خانم هائی بودند که در عرف معمولی به آنها میگویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد میریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ی به این اهداف و آرمانهاست.

او یک نقصی دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهای این حقیر باطن است؛ نمی‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گویی هستم / آیا تو چنان که مینمایی هستی؟». ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهی از منکر هم میکند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت."

می بینید؟ رهبر انقلاب تصریح می دارند که نسبت به زنان بدحجاب ایجاد تنفر نکنید ولی حجه الاسلام علم الهدی نه تنها ابزار تنفر را تجویز می کند که پا فراتر می گذارد و آن را "تکلیف الهی" می داند! یا للعجب!

جا دارد جناب ایشان در اولین فرصت نسبت به اصلاح این خبط و خطای فاحش و نفرت پراکنی غیرمسؤولانه اقدام کند و به مسیر رهبری و مکتب شهید سلیمانی بازگردد.

بعد از تحریر:

همین دو روز قبل بود که خانم جمیله علم الهدی - دختر حجه الاسلام سید احمد علم الهدی و همسر سید ابراهیم  رئیسی- از این که کتاب هایی با موضوع زن از دیدگاه اسلام به زبان های خارجی وجود ندارد تا به وسیله آنها مهمانان زن خارجی را با مقام زن از منظر اسلام آشنا کند، ابراز تاسف کرده و حتی گفته بود: صد روز دیگر همسر رئیس جمهور زیمباوه قرار است بیاید و کتابی که بتواند از زبان معصومان یا قرآن در این حوزه باشد نداریم.

خطاب به ایشان می گوییم کتاب زن از زبان معصومان(ع) و قران به زبان خارجی پیش کش! فعلاً مراقبت کنید تا مبادا ترجمه سخنان ابوی گرام به گوش مهمانان زن و از جمله همسر رئیس جمهور زیمباوه برسد که اگر برسد و فکر کنند ابراز نفرت به زن بدحجاب، بخشی از فرهنگ اسلامی و ایرانی است، هم ایران آسیب می بیند و هم اسلام

کد خبر 1595023

شنبه 2 بهمن 1400  4:15 PM
تشکرات از این پست
aftabm kuoroshss
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 23220
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:علم الهدی از شهید سلیمانی بیاموزد

این بنده خدا دلسوز هستند ولی تعجب میکنم چرا در بیانات دقت نمی کنند..اون بزرگواری هم که با شهید سلیمانی مقایسه کرده...درست مقایسه کرده...شهید سلیمانی پای منبرهای همین آقایون بزرگ شد..اقای علم الهدی...اگر قرار باشد از بی حجابها فرار کنیم میشه بفرمایید اونوقت شما برا کی باید منبر تشریف ببرید...اونهایی که اهل عبادت و نماز هستند که احتیاج به سخنرانی شما ندارن...پس وظیفه شما به عنوان یک مبلغ دین رئوف و مهربانی است..شما کنار نماینده ولی فقیه در محضر امام رضا و امام رئوف حرف می زنید...منبر مقدس است به مردم باید احترام بگذاریم...به شیوه خودش باید حرف بزنیم..

شنبه 2 بهمن 1400  5:34 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi kuoroshss
kuoroshss
kuoroshss
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 3202
محل سکونت : مازندران

پاسخ به:علم الهدی از شهید سلیمانی بیاموزد

قبل تر ها که پای درس اخلاق می رفتیم بزرگان می فرمودند که بین عمل شخص و خود شخص فرق بذارین، به این معنی که از بد حجابی بدتون بیاد و تبری داشته باشین نه از خود شخص بدحجاب، که چه بسا اون در آینده متنبه بشه توبه کنه و عاقبت بخیر بشه،

شاید منظور امام جمعه محترم هم همین بوده که: یک خانم بدحجاب باید احساس کند مردم از بدحجابی متنفر هستند و ابراز نفرت از  بدحجابی برای مردم یک تکلیف الهی است

یک شنبه 3 بهمن 1400  5:27 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi aftabm
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 23220
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:علم الهدی از شهید سلیمانی بیاموزد

نقل قول kuoroshss

قبل تر ها که پای درس اخلاق می رفتیم بزرگان می فرمودند که بین عمل شخص و خود شخص فرق بذارین، به این معنی که از بد حجابی بدتون بیاد و تبری داشته باشین نه از خود شخص بدحجاب، که چه بسا اون در آینده متنبه بشه توبه کنه و عاقبت بخیر بشه،

شاید منظور امام جمعه محترم هم همین بوده که: یک خانم بدحجاب باید احساس کند مردم از بدحجابی متنفر هستند و ابراز نفرت از  بدحجابی برای مردم یک تکلیف الهی است

.

 

سلام.با سپاس از نظر شما بزرگوار:

حسن ظن به افراد بسیار کار شایسته ای هست دقیقا مثل بیان شما:

اما حسن ظن  داشتن به شخض قاعدتا مربوط به شخصی هست که محبوب همه ی افراد است. امام جمعه مشهد مباحث زیادی را بیان کرده که این بیانات از سر دلسوزی بوده.ولی شاید من و شما و عزیزانی که جایگاه نماینده ولی فقیه را می شناسند به راحتی حمل بر حسن کنیم.ولی وقتی که کسی به هر دلیلی از حرف های اون نقطه ضعف هایی را می گیرن...خیلی باید دقت کند...ایشون هیچ ملاحضه ای در حرف زدن نمی کننند.لذا دائم مورد انتقاد اهل علم قرار می گیرد...ادامه این موارد به صلاح داماد ایشون روئیس جمهور نیست....متاسفانه بعضی از انتقادگران به ایشون با رهبری زاویه دارن.

 

سه شنبه 5 بهمن 1400  9:25 AM
تشکرات از این پست
kuoroshss
دسترسی سریع به انجمن ها