0

این چه کلیپی بود؟ چرا مردم را روانی می‌کنید؟

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 21744
محل سکونت : اصفهان

این چه کلیپی بود؟ چرا مردم را روانی می‌کنید؟

این چه کلیپی بود؟ چرا مردم را روانی می‌کنید؟

 
یک ویدئوی عجیب در خصوص هواپیمای اوکراینی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که با واکنش انتقادی کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود.

برترین‌ها: یک ویدئوی عجیب در خصوص هواپیمای اوکراینی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که با واکنش انتقادی کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. در این ویدئو از چند جوان و نوجوان درباره شلیک پدافند پرسیده می شود که اگر شما اپراتور پدافند بودید و بین هواپیما و موشک شک می کردید، دست به چه کاری می زدید؟! این که چه سازمان و یا ارگانی این کلیپ را ساخته هنوز مشخص نیست. این ویدئو تلاش می کند به نوعی شلیک به هواپیمای اوکراینی را یک تصمیم عامدانه نشان دهد. 

این چه کلیپی بود؟ چرا مردم را روانی می‌کنید؟

روزنامه همدلی در این باره نوشت: در ابتدای این کلیپ نوشته شده: «دیدن این کلیپ صرفا برای انتقال نظر مردم درباره یک حادثه است لذا هرگونه سوء استفاده از آن پیگرد قانونی دارد.» احتمالا تلاش دارد که بگوید از این کلیپ نمی توان نتیجه گرفت که شلیک به هواپیمای اوکراینی عمدی بوده است اما بهرحال اطلاعات به کار رفته در این کلیپ دقیقا با ماجرای هواپیمای اوکراینی شباهت دارد. در این ویدئو از چند جوان دختر و پسر پرسیده می شود که نظرشان را درباره یک حادثه بد و بدتر بگویند.

این چه کلیپی بود؟ چرا مردم را روانی می‌کنید؟

حادثه از این قرار است که آیا باید اجازه داد که یک موشک به تهران اصابت کند یا این که به یک هواپیمای مسافربری شلیک شود؟ در انتها این ویدئو با استناد به سخنان جوانان شرکت کننده نتیجه می گیرد که سرنگون کردن یک هواپیمای مسافربری در شرایطی که ممکن است یک موشک باعث کشته شدن هزاران نفر شود تصمیم عاقلانه تری به نظر می رسد.

این چه کلیپی بود؟ چرا مردم را روانی می‌کنید؟

 انتشار این کلیپ در شبکه های اجتماعی با واکنش های منفی زیادی همراه شد. بسیاری نوشتند که این ویدئو در این شرایط می تواند به عصبانیت مردم منجر شود. از طرف دیگر برخی با کنار هم گذاشتن شواهد از جمله انتشار مصاحبه یکی از خانواده های کشته شدگان نتیجه گیری کردند که احتمالا یک سازمانی تلاش می کند تا کم کم ماجرای عمدی بودن شلیک به هواپیما را علنی کند. هرچند که هنوز مشخص نیست چه سازمانی این کلیپ را پخش کرده است. هرچند که تا کنون کلیپ هایی با این سبک در موضوعات مختلف ساخته شده که معمولا محور همه آنان در جهت تبلیغات سیاسی یک گروه خاص در کشور بوده است.

این چه کلیپی بود؟ چرا مردم را روانی می‌کنید؟

با این حال برخی از فعالان سیاسی هم دیروز با محکوم کردن این ویدئو کلیپ خواستار برخورد با عوامل سازنده آن شدند.از جمله عبدالرصا داوری از فعالان رسانه ای اصولگرا در این باره نوشت:« ‏‎سازندگان این کلیپ، موذیانه القا میکنند که اپراتور پدافند میدانسته که احتمالا هواپیما با ۲۰۰ سرنشین را میزند که مرتب این عدد را با عدد ۵۰۰۰ تلفات مقایسه میکنند؛ نهادهای امنیتی باید ردپای نفوذ را در تولید این کلیپ جستجو کنند.»

المیرا شریفی‌مقدم مجری شبکه خبر انتشار این ویدئو توسط شبکه خبر را تکذیب کرد و در توئیترش نوشت: «این ویدئو مربوط به شبکه خبر نیست و یک اکانت اینستاگرامی به نام «گفت پلاس» آن را تهیه کرده.» کاربری نوشت: «کاش با ساختن این ویدئوها داغ مادرای داغ دیده این حادثه رو بیشتر نکنیم و حداقل نمک نپاشیم.» کاربر دیگری نوشت: «این نگاه های صفر و صدی همیشه اشتباه بوده و در آن ماجرا عوامل زیادی دخیل بود .لذا نمی شه همه چیز را در بله خیر خلاصه کرد.»

دوشنبه 27 دی 1400  11:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها