0

حال دو بازیگر سینما و تئاتر ایران خوب نیست

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20550
محل سکونت : کرمانشاه

حال دو بازیگر سینما و تئاتر ایران خوب نیست

حال دو بازیگر سینما و تئاتر ایران خوب نیست

دو نفر از بازیگران پیشکسوت تئاتر و سینما این روزها در بستر بیماری هستند و حال مناسبی ندارند.

مهدی صباغی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، کریم جشنی، رئیس انجمن تئاتر خراسان رضوی، با اشاره به بیماری ۲ تن از هنرمندان پیشکسوت سینما و تئاتر مشهد اظهار کرد: مهدی صباغی این روزها پس از پشت سر گذاشتن سکته قلبی دچار ناتوانی جسمی شده و در بستر بیماری است.

وی ادامه داد: همچنین غلامرضا بایزان‌منش مدتی در بیمارستان بستری بود و این روزها پس از مرخصی از بیمارستان همچنان در بستر بیماری به سر می‌برد و حال خوشی ندارد.

اگه این فرم رو پر کنی این ماشین لاکچری مال تو میشه!

اگه این فرم رو پر کنی این ماشین لاکچری مال تو میشه!

مشاهده

 

 

 

حال دو بازیگر سینمای و تئاتر ایران خوب نیست

 

 

جشنی تصریح کرد: با این حال پس از اعلام عمومی این موضوع از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان مسئولان شهر مشهد به این مساله توجه کرده و پیگیر حال این هنرمندان شدند.

وی با بیان اینکه هر چه داریم، از پیشکسوتان است، خاطرنشان کرد: این روزها به واسطه شیوع بیماری کرونا معیشت اهالی فرهنگ و هنر وضعیت مناسبی ندارد. در این میان پیشکسوتان این عرصه که توان فعالیت‌های گسترده را ندارند، حال و روز بدتری دارند. در این شرایط وظیفه ما این است به یادشان بوده و آنان را تکریم کنیم چراکه احترام به پیشکسوتان احترام به خودمان است.

 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی بیان کرد: وظیفه همه شهروندان است که از این هنرمندان که جزو میراث زنده شهر بوده، حمایت کنند و پیش از آنکه این سرمایه‌ها از میان بروند، از وجود آنان استفاده کنند، پای صحبت‌هایشان بنشینند و با آنان همراهی کنند چراکه پیشکسوتان جز این چیزی از ما نمی‌خواهند.

وی با بیان اینکه هنرمندان عرصه نمایش صنفی ندارند که از حقوقشان دفاع کرده و پیگیر کارهای‌شان باشد، عنوان کرد: با این حال ما در حد توان از این هنرمندان حمایت و مراقبت خواهیم کرد.

جشنی با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از هنرمندان گفت: در سال‌های گذشته با راه‌اندازی صندوق اعتباری هنر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیاری از هنرمندان استان با عضویت در این صندوق از حمایت‌های بیمه‌ای و مالی آن بهره‌مند شده‌اند. هر چند این حمایت‌ها که به صورت سراسری از هنرمندان انجام می‌شود، بسیار ناچیز بوده و دردی از آنان دوا نمی‌کند.

وی اضافه کرد: هنرمندان و پیشکسوتان زیادی در رسته‌های مختلف هنری در استان خراسان رضوی در حال فعالیت هستند و امیدواریم بیش از پیش از این افراد حمایت شود.

مهدی صباغی از هنرمندان پیشکسوت سینما و تئاتر است. او که متولد ۱۳۳۰ در مشهد است و ۷۰ سال سن دارد، علاوه بر چندین سال فعالیت در تئاتر سابقه بازیگری در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی متعددی را در کارنامه دارد. 

غلامرضا بایزان منش نیز هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون اهل مشهد است. او که متولد ۱۳۳۲ است و ۶۸ سال سن دارد، علاوه بر فعالیت در عرصه تئاتر در دوران فعالیتش در فیلم سینمایی و تلویزیونی ماندگاری به ایفای نقش پرداخته است.

کد خبر 

چهارشنبه 22 دی 1400  12:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها