0

پایان تاریکی بورس در گرو یک خبر

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20119
محل سکونت : کرمانشاه

پایان تاریکی بورس در گرو یک خبر

 

بورس‌ها » بورس

کد خبر : ۲۵۲۷۰۴

در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید شد:

پایان تاریکی بورس در گرو یک خبر

۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰

معاون عملیات اجرایی کارگزاری امین آوید گفت: بیش از آنکه نتیجه مثبت یا منفی مذاکرات مهم باشد، رفع بلاتکلیفی ها اهمیت دارد و حتما بازار سرمایه واکنش مثبتی به تعیین تکلیف نتیجه مذاکرات نشان خواهد داد.

پایان ظلمت بورس در گرو یک خبر/روز در راه است

به گزارش بورس نیوز، به رغم آنکه شاخص کل بورس در اولین روز هفته افت اندکی نشان می داد؛ ۴۵۱ نماد بازار رنگ سرخ به تن داشتند. با این حال، سبز خوشرنگ بر قامت برخی نمادهای گروه خودرویی و بانکی، خودنمایی می کرد.

افشین بیرامی معاون عملیات اجرایی کارگزاری امین آوید در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: به نظر می رسد مادامی که برخی ابهامات بزرگ پیش روی بازار سرمایه خصوصا سرانجام مذاکرات و نیز نرخ ارز، برطرف نشود؛ روند نوسانی بازار سرمایه ادامه خواهد داشت.

پایان ظلمت بورس در گرو یک خبر/روز در راه است

وی افزود: به هر حال اظهار نظرهایی که در مورد مذاکرات صورت می گیرد، برخی صنایع بورسی را (از جمله خودرویی‌ها و بانکی‌ها) تحت تاثیر قرار می‌دهد و هر زمان که اظهارنظرها مثبت باشد و بوی توافق به مشام سرمایه‌گذاران برسد، این گروه ها مثبت می‌شوند و بالعکس. این واکنش فعالان بازارسرمایه به این گروه‌ها، چندان عجیب نیست و از آنجا که این دو صنعت از تحریم‌ها، بیشترین آسیب را دیده‌اند، از توافق احتمالی هم زودتر از سایر صنایع منتفع خواهند شد.

این کارشناس بازار سرمایه ضمن تاکید بر ارزندگی قیمت اکثر سهم ها، تصریح کرد: بسیاری از سهم‌های بازارسرمایه، بیش از شاخص‌کل ریزش داشته و با توجه به وضعیت سودآوری شرکت ها، ارزنده شده اند. با این شرایط، قطعا بازار سرمایه در یک سال آینده مناسب ترین محل برای سرمایه گذاری خواهد بود.

وی افزود: طبیعی است که به خاطر منفی های مکرر بازار سرمایه، سرمایه گذاران به سمت سهم های بزرگ و شاخص ساز متمایل شده اند و نقدینگی جذب این سهم ها شده است. اما با رفع ابهامات این بازار، بازار سرمایه تحلیلی تر شده و سهم های کوچک بازار هم به تبع سهم های شاخص ساز حرکت خواهند کرد.

بیرامی گفت: در شرایط کنونی، بیش از آنکه نتیجه مثبت یا منفی مذاکرات مهم باشد، رفع بلاتکلیفی ها اهمیت دارد و حتما بازار سرمایه واکنش مثبتی به تعیین تکلیف نتیجه مذاکرات نشان خواهد داد. البته انتظار می رود مدیران و متولیان بازار سرمایه هم با اعمال و اجرای قوانین و مقرراتی که منافع سهامداران را تامین کرده و باعث جلب اعتماد سرمایه گذاران به این بازار شود، به رشد بازار سرمایه کمک کنند.

این کارشناس بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: علاوه براین امیدواریم تشکیل کانون سهامداران حقیقی هم جدی تر دنبال شود تا سهامداران خرد بازار با اطمینان خاطر بیشتری در این بازار فعالیت کنند.

یک شنبه 19 دی 1400  11:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها