0

پاسخ موشکی ایران، بزرگترین حمله به نیروهای آمریکایی در تاریخ بود

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

پاسخ موشکی ایران، بزرگترین حمله به نیروهای آمریکایی در تاریخ بود

سی بی اس:

پاسخ موشکی ایران، بزرگترین حمله به نیروهای آمریکایی در تاریخ بود

پاسخ موشکی ایران، بزرگترین حمله به نیروهای آمریکایی در تاریخ بود

آمار آسیب دیدگان نظامی ارتش آمریکا در جریان حمله موشکی ایرن به پایگاه عین الاسد باردیگر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی بی اس، ارتش آمریکا به ده‌ها سرباز آسیب دیده دیگر در حمله موشکی ایران به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق نشان افتخار با عنوان «قلب ارغوانی» خواهد داد.
اعطای نشان افتخار به این سربازان و نظامیان آمریکایی در حالی است که دو سال گذشته وزارت دفاع آمریکا از پذیرش آن‌ها به عنوان نظامیان آسیب دیده در جریان حمله موشکی ایران طفره می‌رفت و سرانجام تحقیقات رسانه‌ای ابعاد مجروح شدن این نظامیان در حمله موشک بالستیک ایران را روشن کرد.

یک سخنگوی ارتش آمریکا گفته است که فرماندهی منابع انسانی اعطای ۳۹ نشان افتخار با عنوان «قلب ارغوانی» را برای سربازان آسیب دیده مورد تأیید قرار داده است. براین اساس به آمار آسیب دیدگان آمریکایی در حمله موشکی ایران ۳۹ نظامی دیگر افزوده می‌شود.

در این گزارش، شبکه خبری سی بی اس آمریکا می‌گوید: حمله موشکی ایران با موشک بالستیک بزرگترین حمله علیه نیروهای آمریکایی در تاریخ بود و چند روز پس از کشته شدن ژنرال قدرتمند ایرانی، «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی نخبه نظامی قدس انجام شد.

ماه گذشته، اعضای یک گروه نظامی درگیر در حمله موشکی عین الاسد به سی‌بی‌اس نیوز گفتند که برای جلوگیری از تشدید تنش بیشتر با ایران تحت فشار هستند تا آسیب‌های خود در این حادثه را کم اهمیت جلوه دهند.

در آن زمان و یک هفته پس از حمله ایران، از ترامپ در مورد جراحات سربازان آمریکایی سوال شد و او گفت که «شنیده است کمی سردرد داشته اند و می‌توانم بگویم که آسیب‌ها خیلی جدی نیست.»

با افزایش آمار رسمی آسیب دیدگان ارتش آمریکا، در حال حاضر بنابر ادعای فرماندهی نیروی انسانی ارتش آمریکا مجروح شدن ۶۸ سرباز در حمله موشکی به عین الاسد تائید شده است، هرچند منابع غیررسمی این آمار را بسیار بیشتر می‌دانند.

کد خبر 5371215

پنج شنبه 18 آذر 1400  8:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها