0

سوئیچ شبکه مدیریتی

 
ipphone
ipphone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1400 
تعداد پست ها : 485

سوئیچ شبکه مدیریتی

توضیحات درباره سوئیچ شبکه مدیریتی

با سلام خدمت شما کاربران گرامی، موضوع مقاله امروز مجموعه ایمن ارتباط سوئیچ شبکه مدیریتی و ویژگی های آن میباشد. اما قبل از اینکه به طور اختصاصی به سوئیچ شبکه مدیریتی بپردازیم باید درباره عملکرد کلی سوییچ شبکه صحبت کنیم. سوئیچ شبکه ها اساسا جعبه های هوشمندی هستند که تعدادی دستگاه دیگر را در یک شبکه محلی (LAN) به یکدیگر متصل می کنند و از عملی که سوئیچینگ بسته نامیده می شود برای ارسال داده ها میان اتصالات مذکور استفاده می کنند.

شبکه های محلی اترنت از سخت افزارهای مختلف شبکه برای اطمینان از اتصال دستگاه ها استفاده می کنند. اما سوئیچ شبکه در میان آنها مهم ترین است زیرا یک سوئیچ شبکه به عنوان مغز شبکه عمل می کند و به اتصال موثر دستگاه ها در یک شبکه محلی خاص (LAN) کمک می کند. این سوئیچ‌ ها پیامی را از منبع هدف دریافت می‌کنند و آن را به دستگاه مورد نظر ارسال می‌کنند، در نتیجه از انتقال موثر داده بین دستگاه‌ ها اطمینان حاصل می‌کنند. با توجه به اهمیت روزافزون سوئیچ شبکه، امروزه در مشخصات و پیکربندی های مختلفی طراحی می شوند. آنها گاهی اوقات بر اساس پورت ها یا مواد یا عوامل دیگر متمایز می شوند. با وجود همه اینها، سوئیچ شبکه ها عمدتاً به دو دسته کلی سوئیچ شبکه مدیریتی و سوئیچ شبکه غیر مدیریتی تقسیم میشوند.

ساده ترین راه برای درک کارکرد سوئیچ شبکه این است که به یک LAN نگاه کنید که در آن رایانه های شخصی یا کنسول های بازی به سوئیچ شبکه ها و هاب ها متصل می شوند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که در این حالت، رایانه های شخصی از طریق کابل اترنت متصل می شوند. تعداد پورت های یک سوئیچ شبکه می تواند از تعداد انگشت شماری پورت مانند سوئیچ شبکه 8 پورت تا 48 پورت و حتی بیشتر متغیر باشد.

برای مشاهده ی ادامه ی مقاله روی سوئیچ شبکه مدیریتی کلیک نمایید.

چهارشنبه 17 آذر 1400  3:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها