0

مقایسه مراکز ویپ گرنداستریم

 
ipphone
ipphone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1400 
تعداد پست ها : 485

مقایسه مراکز ویپ گرنداستریم

مقایسه مراکز ویپ گرنداستریم

مجموعه ما دراین مقاله قصد دارد در رابطه با مقایسه مراکز ویپ گرنداستریم یا همان IP PBX ها صحبت کند. همانطور که در مقاله های قبل گفته ایم، مراکز ویپ یا IP PBX مخفف کلمه Internet Protocol Private Branch Exchange است که به معنی یک سانترال ویپ تجاری میباشد که برای منتقل کردن صدا و تصویر روی شبکه طراحی شده است. IP PBX سیستمی است که پسوندهای تلفن را به شبکه تلفن سوئیچ عمومی متصل کرده و با استفاده از پشته پروتکل TCP / IP ارتباط صوتی، تصویری یا پیام رسانی فوری اضافی را فراهم و ارتباطات داخلی را برای یک تجارت مهیا میسازد.

موسسات و شرکت ها برای دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده‌ و فعالیت بهتر، استفاده از تمامی خطوط داخلی، ارتباط تلفنی و همچنین عدم نیاز به خرید چند خط مختلف، نیاز به راه اندازی مرکز تلفن ویپ یا همان PBX دارند که در واقع همانند یک مخابرات محلی عمل می کند و باعث می شود کارمندان یک شرکت و یا یک سازمان همگی به صورت مشترک از خطوط شهری شرکت استفاده نمایند که برای این انتخاب، که جزء مهم ترین انتخاب های یک مجموعه میباشد، مقایسه مراکز ویپ گرنداستریم صورت گرفته تا بهترین خرید انجام شود.

لازم به ذکر است، مرکز تلفن ویپ یا همان سانترال voip که در آن به کلمه ویپ اشاره شده، به معنی Voice Over Protocol یعنی انتقال صدا در بستر شبکه اینترنت که در آن صدا به جای انتقال روی خطوط سیمی و مسی به صورت سیگنال آنالوگ روی بستر شبکه و به شکل دیتا و داده دیجیتال منتقل می شود. دروازه های انتقال صدا از طریق IP را میتوان با قابلیت PBX سنتی ترکیب کرد تا به مشاغل اجازه دهد از اینترنت مدیریت شده خود برای کاهش هزینه های مسافت طولانی و استفاده از مزایای یک شبکه واحد برای صدا و داده (شبکه همگرا) استفاده کنند.

برای مشاهده ی ادامه ی مقاله روی مقایسه مراکز ویپ گرنداستریم کلیک نمایید.

چهارشنبه 17 آذر 1400  3:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها