0

آشنایی با تلفن ویپ

 
ipphone
ipphone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1400 
تعداد پست ها : 485

آشنایی با تلفن ویپ

آشنایی با تلفن ویپ و معانی آن

همانطور که در مقالات پیشین راجع به تلفن ویپ و انواع آن صحبت کردیم، در این مقاله قصد داریم در جهت آشنایی با تلفن ویپ بیشتر و بهتر شما عزیزان بکوشیم. در این مقاله به ارائه توضیحات درباره اصطلاحات رایج در زمینه تلفن voip، همچنین اینکه یک سیستم تلفن ویپ به چه معناست میپردازیم. بنابراین اگر به دنبال راه‌ اندازی تلفن ویپ به عنوان یک زیرساخت ارتباطی جدید و کارآمد یا مقیاس‌ بندی سیستم موجود خود هستید، مقاله آشنایی با تلفن ویپ به شما کمک خواهد کرد.

اما در ابتدا به توضیح مختصری در زمینه اینکه تلفن ویپ چیست میپردازیم. خود کلمه ویپ مخفف عبارت «Voice over Internet Protocol» است که به معنی انتقال صدا در بستر اینترنت یا شبکه کامپیوتری میباشد. درباره مرکز تلفن PBX نیز باید گفت که PBX مخفف کلمات «Private Branch exchange» است. دستگاه PBX که با نام مرکز تلفن سانترال نیز شناخته میشود مثل یک مرکز مخابرات کوچک درون یک مجموعه و سازمان قرار می‌گیرد و تماس‌ های بین افراد و کارمندها را درون یک اداره یا کسب و کار برقرار می‌کند. این دستگاه ابتدا تماس را دریافت میکند، سپس اقدام به انتقال و راهنمایی تماس تماس‌گیرنده به بخش‌ های مختلف می‌کند.

حال که با مفهوم ویپ و مرکز تلفن سانترال آشنا شده ایم، بیایید به توضیح اینکه یک سیستم تلفن ویپ یا «IP-PBX» چیست بپردازیم. مرکز تلفن ویپ، به عنوان تکنولوژی مدرن در زمینه ارتباطات تلفنی نسل جدید شناخته میشود. و در حال جایگزینی با تلفن سانترال‌ های آنالوگ (PBX) مانند پاناسونیک است. بی شک در آینده‌ای نه چندان دور بطور کامل جایگزین آن خواهد شد. سرویس voip شما را قادر میسازد که در بستر شبکه و به صورت آنلاین با استفاده از تلفن تحت شبکه، کامپیوتر شخصی، آیپی فون، تلفن همراه یا تلفن عادی که به رابط ویپ متصل است، تماس های تلفنی خود برقرار نمایید.

برای مشاهده ی ادامه ی توضیحات روی آشنایی با تلفن ویپ کلیک نمایید.

چهارشنبه 17 آذر 1400  10:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها